Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parodie religii

Temat trochę z przymrużeniem oka, ostatecznie można by to zaliczyć do sekt religijnych, ale tytuł tamtego wątku brzmi zbyt poważnie. Zatwardziałych katolików proszę o uznanie poniższych informcji za ciekawostkę i uszanowanie tego, że wg Waszej wiary Bóg dał ludziom wolną wolę i nie nam oceniać postępowanie bliźnich Wink
Enjoy Big Grin

[Obrazek: fb_7e1f2ae7c5c453153964257ceb8cc8e0.jpg]
Kopimizm- dopiero co uznana w Szwecji religia, przez nią powstał ten wątek.
Cytat:Kopimiści wierzą w dwa święte znaki: Ctrl+C i Ctrl+V. Uważają, że dzielenie się informacjami jest zgodne z etyką, wiedza nie powinna być w żaden sposób ograniczana, a wartość informacji rośnie, jeśli ludzie się nią dzielą. Przetwarzanie danych jest uznawane za święty akt nazwany "Remix Spirit". Religia ma także swoich księży zwanych "Oparnas".
Źródło: Wierzę w jedno Ctrl+C i w jedno Ctrl+V. Amen.

[Obrazek: 50215_131428453570252_4502_n.jpg]
Kościół Latającego Potwora Spaghetti- czyli pastafarianizm; powstała w 2005r, najszybciej rozwijająca się parodystyczna religia XXIw.
Cytat:Niewidzialny i niewykrywalny potwór stworzył świat, zaczynając od gór, drzew i karła pod wpływem alkoholu. Wszystkie dowody na rzecz ewolucji zostały specjalnie przez niego podłożone. Do tego pastafarianie (nazwa pochodzi od połączenia słów rastafarianizm i pasta (z wł. makaron) jako rytuały spożywają... dania z włoskiej kuchni. Lubią też piwo.
Źródło: Pastafarianie i Latający Potwór Spaghetti. Sprawdź, co to za religia.

[Obrazek: 200px-Sacred-Chao.svg.png]
Dyskordianizm- powstała w 1958r, wywodzi się od mitologicznej bogini niezgody- Eris.
Cytat:Śmiech i humor są najważniejszym narzędziem wyznania. Oznaczają dystans ludzi do samych siebie oraz dystans do religii, który jest nam niezbędny. Właściwie to człowiek tworzy granice kultu bogini Eris. Naszym zadaniem jest uświadomienie sobie, że tak naprawdę nic nie istnieje i nic nie jest prawdziwe, ani warte szacunku. Albo wszystko istnieje i jest tego szacunku warte. Człowiek musi widzieć wiele rozwiązań, ale nie powinien się skupiać na jedynym właściwym i myśleć, że tylko ono jest właściwe i trzeba ślepo podążać w jego kierunku. Nie jest też tak, że wszystkie drogi są błędne. Wszystko dzieje się w umyśle człowieka i to on ma decydować o tym, co będzie czynił dalej. Dyskordianizm to religia, która tkwi w umyśle i śmiechu.
Źródło: DYSKORDIANIZM – jedyna prawdziwa religia.

[Obrazek: 41577_64900063437_4656_n.jpg]
Międzynarodowy Kościół Jedi- wszystko zaczęło się w 2001r w trakcie nowozelandzkiego spisu powszechnego; Jedi było drugą co do ilości wyznawców (zaraz po chrześcijaństwie) 'religią'.
Cytat:Jedi chłoną wiedzę o tym czym jest Moc i jak jej używać. Interesującym faktem jest, że członkowie tego ruchu to głównie... ateiści, którzy szukają filozoficznych przesłań ukrytych w filmach Lucasa. Ponoć Jediizm to mieszanka taoizmu, buddyzmu oraz filozofii zaczerpniętej ze wschodnich sztuk walk.

Oprócz rozważań na temat Mocy, młodzi adepci uczą się też medytacji, władania mieczem i panowania nad swymi emocjami.
Żródło: I ty możesz zostać wyznawcą religii Jedi.
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja Ci dam sekty... Należę do Jedi i jestem z tego dumny! Big Grin
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Jest jeszcze Niewidzialny Różowy JednorożecWink Bogini parodii religii, będącej satyrą na wierzenia teistyczne. Bogini przyjmuje kształt jednorożca, który jest paradoksalnie jednocześnie niewidzialny i różowy. Ponieważ Niewidzialny Różowy Jednorożec jest niewidzialny, nie można dowieść, że nie istnieje. Jest to parodia wszelkich teistycznych (a także deistycznych) założeń o bogach, w których bóg jest stwórcą wszechrzeczy i jako taki nie podlega własnym prawom, i tym samym niemożliwość wykazania jego materialnego istnienia, nie mówi nam nic o jego istnieniu bądź nieistnieniu.
[Obrazek: 236px-Invisible_Pink_Unicorn.svg.png]

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Niewidzialn...ro%C5%BCec

Odpowiedz }
Plusy od

To mój 666 post :-)

Odpowiedz }
Plusy od

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,titl...aid=116e46

hahaha, ale ciemnogród Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Ciemnogrodu ciąg dalszy - http://www.wspolczesna.pl/polska-i-swiat...w,9917827/
Dzieci wypluły wafelek, a klechy angażują do sprawy policję...

Odpowiedz }
Plusy od

Co jest kurna?
Oni tak serio się ośmieszają teraz dzień w dzień?
http://www.fronda.pl/a/episkopat-polski-...70487.html

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-04-26, 11:35)kamilus napisał(a): Co jest kurna?
Oni tak serio się ośmieszają teraz dzień w dzień?
http://www.fronda.pl/a/episkopat-polski-...70487.html

Doszłam do "uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.", przypomniałam sobie o leżącym od paru lat w mojej szufladzie akcie apostazji i chyba ból dupy mi się zaczyna.
Szukam ósmego grzechu głównego.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Chyba w takim razie jestem kopimistką... Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.