Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co masz dzisiaj na obiad?

(2012-01-17, 13:32)karo napisał(a): Kontynuujcie temat, plizzzSmile
Fajnie poczytać co jedzą współforumowicze.
U mnie dziś prymitywne mieloneSad
Ale cóż, lubimy jeBig Grin

Mielone są dobre i także mam je dzisiaj na obiad Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

barszcz ukraiński, ja akurat zupy lubięSmile

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-17, 15:19)zibiern napisał(a): a co to takiego zupa galkowa?prosze o male wyjasnienieSmile

Smile a to taka dziwna zupa, którą akurat mój mąż uwielbia, a przepis dostałam od jego babci...
Gotuje się wywar z włoszczyzny, z liściem laurowym i zielem angielskim, odcedza z warzyw i na tym wywarze gotuje się kulki-gałki z mięsa mielonego z ryżem. Doprawia cytryną, solą pieprzem, zaciąga mąką i śmietaną. A podaje z gotowanymi oddzielnie ziemniakami z wody Wink
A warzywa... cóż... do sałatki potem Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Czyli klopsowa Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Myślałam że z dużą ilością gałki muszkatołowej Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-17, 19:44)aga_piet napisał(a): Myślałam że z dużą ilością gałki muszkatołowej Smile
Brrrrrr..... gałka jest straszna.
Duchy: wywoływanie, usuwanie, instalacja, przegląd, serwis.

Odpowiedz }
Plusy od

No na pewno, zwłaszcza w postaci zupy gałkowej Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Albo z kawą. Gałka to jedna z najtańszych, legalnych 'używek'- bo nie wiem, jak to nazwać. Można mieć po niej naprawdę długą i nieprzyjemną fazę i nieźle sobie zaszkodzić. To tak w ramach małego offtopu skierowanego do rodziców dorastających dzieci- Twoja pociecha kupuje przyprawy- wiedz, że coś się dzieje Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

O... tego nie przerabiałam... Smile
Ku przestrodze dla tych, którzy pomyśleli że do zupy gałkowej należy użyć kilkunastu gałek gałki Wink
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Przepióra, a pieprz też? Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-17, 13:37)zibiern napisał(a): Małgo,zapiekanka jest tylko jedna w biedronce,ma same grzyby i ser dlatego ja ją zawsze "ulepszam"wedlina lub parowka+pieczarki(surowe w kostke)+cebulka i to koniecznie w piekarnik(nie mikrofala) z ketchupem.Napewno czyms takim dogodzisz kazdemu facetowiSmilepozdr

to pewnie chodzi Ci o tą za 2,50, myslałam,że są jeszcze jakieś,może mrożone, jest bardzo dobra już sama w sobie, a jak dowalisz dodatków to pychaSmile
Ja zrobiłam dzisiaj mieszankę z własnego przepisu i wyszło okWink
makaron+ pierś z kurczaka pokrojona w kostkę+ sos chiński... powiem całkiem całkiem...tanio ,szybko i smacznie.

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-01-17, 20:16)mieczyslaw napisał(a): Przepiura, a pieprz też? Tongue
Niestety nie, przynajmniej nic mi nie wiadomo, chcesz to spróbuj Tongue . Ale za to m.in. pietruszka, tatarak, czy kozłek lekarski Big Grin a co do gałki- starczą nawet dwa zmielone orzechy. Ok, koniec edukacji, dorośli czasem nie powinni za dużo wiedzieć Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

A u mnie jutro na obiadek: na pierwsze zupka z żółtej soczewicy a później krokiety i surówka z pora. Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Ojojoj widzę, że jeszcze sporo edukacji przede mną odnośnie przypraw, zanim mi dziecko dorośnie... albo zanim się całkiem zestarzeję... Wink

A co do dań szybkich, łatwych i dobrych z jednej patelni-
podsmażona pierś z kurczaka w kostkę- sól, pieprz, zioła prowansalskie, papryka (taka mieszkanka chyba dozwolona? Wink,
cebula, pieczarki, makaron-

dla nas pycha Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Kurczaki ze sklepu? NiejadalneSad Hormony i nie wiem, co tam jeszcze w karmie). Jak można wyhodować kurczaka w 6 tygodni?!

Wkurza mnie, bo przez to prawie ich nie jem. Huh
Z drobiu jedynie gęsi i kaczki są jadalne, a szkoda...
Chciałabym miec stały dostęp do dobrego, hodowanego na wsi drobiu.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.