Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 5 głosów - średnia: 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gdzie na kurs prawa jazdy??

szefu napisał(a):kumpel mi powiedzial, ze zapisalo sie 80 osób... jestem ciekaw gdzie wszyscy siedzieli
nie siedzieli, stali :wink: ale też części nie było, niektórzy po 2 kartki wypisywali i dochodzą jeszcze dziewczyny z urzędu pracy (chyba 8)

Odpowiedz }
Plusy od

Aturi napisał(a):
szefu napisał(a):Aturi napisał:
nigdy nie miałem nic wspólnego z samochodami poszedłem do TARY i zdałem za II-gim razem...
to świadczy o jakości kształcenia.
Do szefu to nie ja napisałam tylko zacytowałam taki-jeden Big Grin

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 11:27 ]
incognito21 napisał(a):Ja wybrałam OSK "Amator" i od 5.03. rozpoczynam jazdę. Wykłady z teorii oceniam b.pozytywnie- o części praktycznej wypowiem się- jak już jej doświadcze.. :wink:
Czekam z ciekawością na relacje Big Grin bo właśnie tam się wybieram Big Grin

No i jestem po pierwszej jeździe.. :wink:
Instruktor- jak najbardziej OK (spokojny, miły, bezstresowy, uśmiechnięty, bardzo dobrze wszystko tłumaczy).
Po przygotowaniu do jazdy i kilku kółkach na placu manewrowym pojechaliśmy na miasto. Mimo kilku wcześniejszych jazd (z bratem) i małym przekonaniu o jakotakiej jeżdzie- to i tak ( po całości) zjadły mnie nerwy i jazda wydała się dosyć spiętą. Kilka razy mi zgasł (panicznie, przy zwalnianiu noga opadała jak automat na hamulec- w szczególnośći przed skrzyżowaniami). Bałam się też dociskać gaz (np. na 4 biegu). Nie wiedziałam, że będa aż w takim stopniu poddenerwowana- no, ale tak.., jazda na placu to nic w porównaniu z tym co czeka Cię w mieście :wink: Mimo kilku popełnionych błędów, paniki (przed którą tak się broniłam) i utrudnianiu ruchu :oops: to sama jazda była naprawdę fajna. Dzięki radom i wskazówkom instruktora- wiem, nad czym muszę jeszcze popracować.Następna jazda już w czwartek- mam nadzieję,że będzie juz tylko lepiej.. :wink:

Odpowiedz }
Plusy od

hehe jazda po Tczewie to nic w porównaniu z jazdą po Gdańsku - za pierwszym razem szczególnie Smile ja na pierwszej jeździe jechałem na wioski uczyć się poprawnie wchodzić w zakręty przy prędkości Wink i ruszać na wzniesieniu i myślę, że to raczej dobry tok nauczania..
Jednak jak ktoś wcześniej nie miał kontaktu z samochodem - wskazana jest jazda na plac w pierwszej kolejności Smile
Więc jeżeli stresowałaś się w Tczewie, to musisz się uspokajać, ale to przyjdzie z każdą kolejną godziną za kółkiem Tongue
w sobotę egzamin... qrka Big Grin
Tam gdzie zaczyna się pasja, kończy się ekonomia.

Odpowiedz }
Plusy od

Emocje już w dużej mierze opadły i jestem spokojniejsza Smile. Na myśl o jutrzejszej jeździe wcale się nie denerwuję- a właściwie cieszę sie i nie mogę się jej doczekać.. Dziś, kiedy moja bratowa wróciła z 1 jazdy doszłam do wniosku,że nie ma się co łudzić- stresu nikt nie uniknie Smile. (A juz myślałam, że tylko ja- tak wszystko przeżywam :wink: - na szczęście tak nie jest).

szefu Życzę powodzenia na egzaminie

Odpowiedz }
Plusy od

incognito21 napisał(a):(A juz myślałam, że tylko ja- tak wszystko przeżywam - na szczęście tak nie jest).

no nie jest tak bo jak ja mam prowadzić samochód to tak się denerwuje
nie wiem jak to bedzie jak pójde na prawojazdy i bede musiała na miasto wyjchać.

tym bardziej ze jak pójde to pewnie w bydgoszczy Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

a wiec tak.. oblalem na rekawie niestety.. wszystko ladnie pieknie, na poczatku.. ruszam, wjezdzam w rekaw.. jade dobrze, przyspieszylem jak dojezdzalem do konca.. i juz powoli hamuje przed koperta bo widze, ze slupek w tylnej szybie sie zbliza... zahamowalem centralnie przed slupkiem - z perspektywy tylnej szyby... a on mi kaze wysiasc i zobaczyc jak stoje.. doslownie 10 cm mi przedni zderzak wystawal poza koperte ;/ kazal powtorzyc manewr.. i przy powtorce za szybko prostowalem i juz nic nie dalo sie zrobic ;/ wywalilo mi lewa strone za linie... bardzo wporzadku egzaminator.. nie chcial mnie usadzic - to bylo widac... ale nie mial wyjscia... w ogole malo kto zdawal dzis... pojedyncze osoby... a za mna koles u tego samego egzaminatora i tym samym samochodem oblal na tym samym... tylko, ze bez poprawki.. za 1 razem wyjechal lewa strona za linie.. 23 kwietnia poprawka, wiec przed poprawka wykupie sobie z 3 godzinki w którejś z gdańskich szkół, żeby ogarnąć jak to wszystko jest na grande...
bo dodam, że uczyłem się na Punto II, w Amatorze bodajże maja 2 grande - Tymiński, Klonowski - także polecam... bo hamulce w grande punto są dużo bardziej czułe... auto, którym jeździłem miało 1700km przebiegu i światła przeciwmgłowe tylne - chyba jako jedyne z dzisiaj wystawionych.. wiec nowsze od pozostałych...
Tam gdzie zaczyna się pasja, kończy się ekonomia.

Odpowiedz }
Plusy od

szefu napisał(a):a wiec tak.. oblalem na rekawie niestety.. wszystko ladnie pieknie, na poczatku.. ruszam, wjezdzam w rekaw.. jade dobrze, przyspieszylem jak dojezdzalem do konca.. i juz powoli hamuje przed koperta bo widze, ze slupek w tylnej szybie sie zbliza... zahamowalem centralnie przed slupkiem - z perspektywy tylnej szyby... a on mi kaze wysiasc i zobaczyc jak stoje.. doslownie 10 cm mi przedni zderzak wystawal poza koperte ;/ kazal powtorzyc manewr.. i przy powtorce za szybko prostowalem i juz nic nie dalo sie zrobic ;/ wywalilo mi lewa strone za linie... bardzo wporzadku egzaminator.. nie chcial mnie usadzic - to bylo widac... ale nie mial wyjscia... w ogole malo kto zdawal dzis... pojedyncze osoby... a za mna koles u tego samego egzaminatora i tym samym samochodem oblal na tym samym... tylko, ze bez poprawki.. za 1 razem wyjechal lewa strona za linie.. 23 kwietnia poprawka, wiec przed poprawka wykupie sobie z 3 godzinki w którejś z gdańskich szkół, żeby ogarnąć jak to wszystko jest na grande...
bo dodam, że uczyłem się na Punto II, w Amatorze bodajże maja 2 grande - Tymiński, Klonowski - także polecam... bo hamulce w grande punto są dużo bardziej czułe... auto, którym jeździłem miało 1700km przebiegu i światła przeciwmgłowe tylne - chyba jako jedyne z dzisiaj wystawionych.. wiec nowsze od pozostałych...

Nie udało się za pierwszym razem-uda się za drugim Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Najgorzej jak ktoś zdaje czwarty raz i nie potrafi nawet włączyć wycieraczek, jakie potem jest oburzenie ze "...oblał mnie bo jechałem/am cały czas na trójce...

Odpowiedz }
Plusy od

mikus napisał(a):"...oblał mnie bo jechałem/am cały czas na trójce...
:lol:

[ Dodano: Wto Mar 20, 2007 10:08 ]
Chociaż po kilku wykłladach mogę stwierdzić że egzaminator faktycznie może oblać nas za wszystko co źle zrobimy, ja mam nadzieje że trafie na takiego co będzie miał dobry humor Big Grin albo że będzie wyrozumiały, ale do egzaminów jeszcze dłuuuga droga.

Odpowiedz }
Plusy od

Proponuję po kursie odbytym w Tczewie wykupić kilka jazd w Trójmieście. Polecam Gdynię i szkołę jazdy "Elka School" lub "Barbara". Ja miałem przyjemność robić cały kurs w "Elce" (http://www.elkaschool.pl) - rewelacyjna szkoła, znakomici instruktorzy i super atmosfera. Egzamin państwowy zdałem za pierwszym razem. W Gdyni jest oddział Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i, tak mi się wydaje, egzamin zdaje się tam łatwiej - trochę mniejszy ruch niż w Gdańsku, nie ma tramwajów i można trafić na egzaminatora, który wiele lat mieszkał w Tczewie (ja na niego trafiłem, a w czasie egzaminu prowadziliśmy bardzo miłą rozmowę - co mnie bardzo zaskoczyło). Pozdrawiam i życzę powodzenia na egzaminach!

Odpowiedz }
Plusy od

Polecam "NOVĄ". Sporo zależy od szkoły jazdy, ale jak ktoś nie ma do tego zacięcia to żadna szkoła mu nie pomoże Tongue :lol:

Odpowiedz }
Plusy od

W poniedziałek testy wewnętrzneSmile A po testach wybór instruktora. Kogo byście polecili w Amatorze?? Zastanawiam się nad jazdami u pana Klonowskiego.

Odpowiedz }
Plusy od

Ile czasu robiłeś w Amatorze? Ja teraz też ide na prawko ale nie wiem gdzie iść? Gdzie najszybciej minie teoria i jazdy?

Odpowiedz }
Plusy od

Heh, mała poprawka: robił W tym tygodniu kończe kurs, w sumie to wyszło niecałe 2 miesiące. Spotkania po 2godz lekcyjne 2x w tygodniu. Ogólnie to i tak szybko zleciało.
Szubo napisał(a):Gdzie najszybciej minie teoria i jazdy?
W tym się nie orientuje, ale w Amatorze jazdy mogą troszke trwać ponieważ jest dużo osób.

Odpowiedz }
Plusy od

bo wlasnie slyszałem ze w amatorze że najdłużej to trwa. A mi na czasie zależy. Więc może ktoś powie ile robił w jakiej szkole?

Aturi napisał(a):Heh, mała poprawka: robiłaś
Przepraszam za wpadke Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.