Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dysk twardy do laptopa

Siemacie ludzie. Moj dysk do lapka niestety padl, pojawily sie sektory logiczne i fizyczne, dlatego jestem zmuszony do wymiany lecz nie wiem na jaki wymienic. Kwota max do 300 zl. dysk sata, pojemnosc max 250 gb poniewaz i tak tego wszystkiego nie wykorzystuje ale minimum 100 gb musi byc Wink, ma ktos jakies propozycje ?

Odpowiedz }
Plusy od

Polecam jedynie dysk SSD. Już niczego innego bym nie polecał.

Dobry wybór to Crucial m4 SSD.

Wszystko śmiga aż miło, możesz uruchamiać bez zamulania kilka programów na raz, system wstaje całkowicie gotowy w mgnieniu oka. Komp zamienia się w rakietę... Co tu gadać, trza zobaczyć. Uzbieraj więcej kasy bo warto.

Odpowiedz }
Plusy od

Dokładnie. Wsadzenie dysku SSD nawet do kilkuletniego komputera to jak wsadzenie silnika od BMW 2.8 do GAZ 69M.
Zupełnie inna maszyna. Uruchomienie systemu trwa sekundy.Wszelakie działania są znacznie szybsze. Nic nie muli.
Tak powinny działać komputery =]
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

kamilus ja pisalem ze mam laptopa a nie kompa i tam wchodzi dysk sata Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Bo SSD to usb... tiaa, a laptop to już nie komputer tylko kalkulator.
Jak piszemy SSD to SSD. SSD to technologia, a nie złącze.

Odpowiedz }
Plusy od

dyski ssd są na złącza sata,
i w większości przypadków są 2,5 cala więc pasują do laptopa (kalkulatora :>)

Odpowiedz }
Plusy od

Jaki system masz na laptopie? Jeżeli Win7 to można zainwestować w ssd. Vista i Xp nie obsługują TRIM.

Co do tradycyjnych dysków, to w sumie co wybierzesz to będzie ok. Samsunga już na rynku prawie nie ma - kupił go Seagate, Hitachi kupione jest przez WD. Wybierz taki z 16MB cache i 7200 obr./min. Trochę wolniejsze ale cichsze będą z 5400 obr./min.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie czytaj porad eterka. Porady prosto z tyłka. 7200 za szybko zeżre baterię i do tego zależnie od laptopa może doprowadzić do przegrzania.
To, że XP nie obsługuje TRIM nie ma wpływu na to, że będzie to ZNACZNY wzrost wydajności. Osobiście teraz stopniowo przesiadam się na same dyski SSD, a zwykłe wykorzystuję jako przechowalnię danych. 60GB SSD wystarczy Ci na system, potrzebne programy i podstawowe dane. Resztę lepiej trzymać na dysku zewnętrznym w przypadku laptopa lub dodatkowym dysku w przypadku stacjonarnego.
Laptop z dyskiem SSD to:
- większa wydajność
- szybsze uruchamianie
- mniejsze zużycie energii
- mniej wydzielanego ciepła
- cichsza praca

Odpowiedz }
Plusy od

Za 300 zł max co kupi to 60GB co na win7 i kilka programów może być za mało.

Odpowiedz }
Plusy od

ja w windowsa juz sie nie bawie tylko w linuxa. Interesuje sie debianem ewentualnie ubuntu

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-04-01, 10:39)fazi85 napisał(a): ja w windowsa juz sie nie bawie tylko w linuxa. Interesuje sie debianem ewentualnie ubuntu

Odpowiedni kernel + config i ssd+trim śmiga na linuxie.

P.S> Jakbyś się kiedyś na SSD zdecydował to unikaj póki co dysków OCZ (na chwilę obecną wadliwy sprzęt / mają lipny kontroler <- co prawda to się zmienia, ale warto poczekać lub kupić np. dysk Crucial M4).

Crucial ma gorsze parametry odczyt / zapis (mimo to jest bardzo wydajny.) ale za to jest mało wadliwy, stabilny, no i ma dobrą cenę. W moim rankingu numer jeden to Crucial na drugim miejscu jest Samsung (stosunek cena / jakość), potem Intel (drogi póki co).

Odpowiedz }
Plusy od

McB - mam OCZ u siebie i w kilku firmach - śmigają aż miło. Model Agility3. Zero problemów.
WinXP i Win7.
Na dyskach tych używane są takie programy jak Subiekt (które wiadomo, że są napisane tragicznie i mocno obciążają system) - od momentu wymiany zwykłych dysków na SSD nie odczuwa się nawet tego, że w tle odpalony jest Subiekt Wink

Napisałbyś coś więcej o tych OCZ? Bo zastanawiałem się nad instalowaniem Vetrexów2 do starych delli (które i tak mają tylko sata2). Gdzie jest jakieś rzetelne info, że z tymi dyskami jest coś nie tak?

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-04-01, 13:14)kamilus napisał(a): McB - mam OCZ u siebie i w kilku firmach - śmigają aż miło. Model Agility3. Zero problemów.
WinXP i Win7.
Na dyskach tych używane są takie programy jak Subiekt (które wiadomo, że są napisane tragicznie i mocno obciążają system) - od momentu wymiany zwykłych dysków na SSD nie odczuwa się nawet tego, że w tle odpalony jest Subiekt Wink

Napisałbyś coś więcej o tych OCZ? Bo zastanawiałem się nad instalowaniem Vetrexów2 do starych delli (które i tak mają tylko sata2). Gdzie jest jakieś rzetelne info, że z tymi dyskami jest coś nie tak?

Problemem jest kontroler SandForce w tym SSD. Niestety w necie jest mnóstwo złych opinii o produktach opartych na tym kontrolerze (BSODy, freeze, niewykrywanie dysku podczas startu systemu). Problem dotyczy raczej dysków wykonanych do prawie końca 2011 roku dlatego trzeba robić szybko upgrade firmware do najnowszej wersji.

http://www.download.net.pl/Problemy-z-op...y-3/n/534/

P.S. Mimo iż OCZ mówi o 1% wadliwych dysków okazało się to mocno zaniżoną wartością - problem był / jest większy.

Odpowiedz }
Plusy od

Wiesz... Jak trzeba tylko firmware zupgradować i to przy 1% czy tam 2% dysków to bym nie demonizował. Ja mam OCZ od chyba sierpnia i jestem BARDZO zadowolony.
Póki co zaś nigdzie gdzie działam wspomniane przez Ciebie problemy nie wystąpiły Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Posluchalem sie was i kupilem dysk Patriot Torqx 2 64 gb ssd prosze o opinie, pojemny to on nie jest ale mi wystarczy

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.