Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wcześniejszy urlop macierzyński... STANOWCZE NIE !!!

Witam,
mój problem odnośnie urlopu macierzyńskiego wygląda w ten sposób, że dzisiaj mamy 8 a przewidywany termin porodu mam na 19 maja. Mój ginekolog powiedział, że nie wystawi mi zwolnienia, mogę iść już na urlop macierzyński. Jestem od kilku miesięcy na zwolnieniu i wcześniej nie było z tym problemu a teraz nagle jest? Z tego wynika, że 11 dni już zmarnuję, ok. A jeżeli jeszcze z 2 tyg przenoszę ciąże to 25 dni pójdzie się "walić", że tak brzydko powiem. Tygodnie które są przeznaczone dla mnie i maleństwa mam już wykorzystywać przed porodem? Chore!!! Jestem wściekła! Jakaś paranoja... Oczywiście jutro idę do lekarza rodzinnego może on mi coś pomoże ale jeżeli nie wystawi mi zwolnienia to ja już nie wiem... A może do pracy na ten czas wrócę (haha śmiechu warte) Miała któraś z was taka sytuację lub czy coś słyszałyście na temat takich przypadków?

Odpowiedz }
Plusy od

Tak, ja mialam taka sytuacje i dokladnie to samo jak piszesz- Ginekolog nie mogl mi juz wystawic zwolnienia. Z tymze ja "stracilam" tylko 2 dni....

Odpowiedz }
Plusy od

Niestety, takie działanie jest zgodne z kodeksem pracy. Tylko od "dobrej woli" lekarza zależy czy wystawia zwolnienie do końca ciąży, czy wysyła pacjentkę na urlop macierzyński. Podejrzewam, że ta "dobra wola" lekarza jest wymuszona przez kontrole z ZUS-u.
Wszyscy musimy żyć ze swoimi porażkami... Ja muszę ze swoją sypiać!
by Al Bundy

Odpowiedz }
Plusy od

Tak, ale pacjentka nie ma obowiązku godzić się na wcześniejszy macierzyński.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat...d=po31.txt

Odpowiedz }
Plusy od

Ja nie miałam z tym problemu, do końca ciąży miałam zwolnienie lekarskie. Zwolnienie było zawsze wystawione do następnej wizyty, w dzień wizyty lekarz stwierdził, że to już czas rodzic i wysłał mnie na porodówkę, więc już logicznie zwolnienia nie wystawił. Nie przypominam sobie, aby na urlop mnie wysyłał.

Jak lekarz rodzinny nie pomoże to idź prywatnie do innego ginekologa, myślę, że na pewno problemu nie będzie.

Odpowiedz }
Plusy od

Myślę, że problem tu tkwi w ilości dni, które się było na zwolnieniu, tak przynajmniej wynika z linka przytoczonego przez monix.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

no właśnie nie mamy my kobiety obowiązku pójścia na wcześniejszy urlop macierzyński ale lekarze nie dają nam wyboru... nie wystawi zwolnienia i koniec, co to ma być? co w takim przypadku zrobić? nie przekroczyłam tych dni w zwolnieniu o których jest mowa w wyżej wymienionym linku więc o co chodzi... Byłam u lekarza rodzinnego i pani dr okazała się bardzo wyrozumiała bo bez owijania w bawełnę, bez żadnego ściemniania wystawiła mi zwolnienie do terminu porodu. Jestem bardzo szczęśliwa ale to nie zmienia faktu, że zarazem bardzo zniesmaczona całą sytuacją. W moim przypadku ciężko było mi pójść prosić o wolne bo nie należę do ludzi którym to łatwo przychodzi. Nigdy nie nadużywałam tego typu świadczeń i nawet jak faktycznie byłam chora to stresowała mnie wizyta u lekarza a teraz tym bardziej :/ szooookkk
Julkka a chodziłaś do ginekologa prywatnie czy na kasę?

Odpowiedz }
Plusy od

nie no prywatnie. Państwowo to słabo z tym wystawianiem zwolnień w ciąży.

Odpowiedz }
Plusy od

no właśnie prywatnie to ja nie słyszałam żeby robili jakieś problemy w wystawianiu zwolnień. A ja państwowo chodzę ale swoją drogą to jest chore hehe podejrzewam, że jak bym poszła do niego prywatnie (a też przyjmuje) nie byłoby problemu.

Odpowiedz }
Plusy od

Pewnie tak..

Odpowiedz }
Plusy od

a nie przekroczyłaś 182 dni zwolnienia?? lekarz nie może dać więcej...

Odpowiedz }
Plusy od

właśnie o to chodzi, że na pewno nie przekroczyłam... :/

Odpowiedz }
Plusy od

Też się z tym spotkałam, prawie dwa lata temu, gdy byłam w ciąży. Do wyznaczonego terminu porodu zostały mi prawie dwa tygodnie i lekarz stwierdził, że na macierzyński mogę już iść, jednak pomarudziłam i w rezultacie miałam ZLA do dnia porodu:-). Straciłam tydzień macierzyńskiego, bo tyle rodziłam po terminie niestety:-(.

Odpowiedz }
Plusy od

ja uwazam ze to zalezy iwylacznie od lekarza.
w pierwszej ciazy powiedzial ze moze a nie musi wystawic te 2 tyg ostatnie ciazy, ale wystawil rowno do terminu, przy czym powiedzial ze jak urodze po terminie juz mi nie da. ciaze mialam na podtrzymaniu wiec istnialo ryzyko przenoszenia ploda Big Grin ale urodzil sie 39tyd- wiec nic nie stracilam Big Grin
w drugiej ciazy, inny lekarz powiedzial ze moze a nie musi. mialam termin na 22 luty, a dal mi zwolnienie do konca lutego Smile a urodzilam kilka dni przed terminem, wiec tez nic nie stracilam Smile
TEZ JESTEM ZA TYM ZE MACIERZYNSKIE TYLKO JAK JEST DZIECKO JUZ Z MAMA. to absurd aby czerpac z macierzynskiego chodzac z brzuszkiem. liczac 2 tyg przed porodem plus 2 tyg przenoszenia, to caly miesiac mozna byc w plecy noszac dziecko w brzuchu a nie nim sie zajmujac.

(2012-05-09, 14:48)Julkka napisał(a): nie no prywatnie. Państwowo to słabo z tym wystawianiem zwolnień w ciąży.

w pierwszej ciazy lekarz na nfz dawal mi zwolnienie.

w drugiej ciazy musialam chodzic prywatnie i zeby odciazyc sie finansowo chodzilam tez normalnie na nfz robic badania ( na nfz lekarz nie wiedzial ze chodze prywatnie ! ). w koncu polozna przepisala mnie od tego lekarza na nfz do innego na nfz i sama powiedziala ze dostane l4 , to bylo ostatnie 1.5 miesiaca przed porodem- dobre i tyle bylo, niz bulic caly czas prywatnie Undecided wtedy zrezygnowalam z prywatnych wizyt. bo ten drugi lekarz na nfz robil badania, dawal l4, interesowal sie pacjentka. czego nie moge powiedziec o tym pierwszym lekarzu w drugiej ciazy, bardziej plelgalo na odchaczeniu ze bylas, krew i mocz , zegnam i tyle ;/ wolal sobie pograc w gry na kompie w gabinecie ConfusedAngry

Big Grin Gdy się urodziłam diabeł powiedział "o ku_wa konkurencja" Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

swoją drogą od kiedy ciąża to choroba?
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.