Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoły dla dorosłych.

Orientuje się ktoś może jak to jest ze szkołami zaocznymi w Tczewie? Ukończyłem LO i zamierzam ukończyć technikum zaoczne.

Przejrzałem pare stron, ale są one tak mało czytelne, że nie znalazłem zbytnio interesujących mnie informacji Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Z tego co pytałem to zostały tylko jakieś kierunki w Mechaniku. Wie ktoś coś więcej na ten temat? Zamierzam w pracy wziąć dzień wolnego i się przejść, ale niestety mało wiem, dlatego chcę się dopytać, aby potem nie błądzić i czasu nie tracić.

Może ktoś poleca jakieś szkoły policealne w Gdańsku?

Odpowiedz }
Plusy od

Określ się, jaki zawód chcesz uzyskać i wtedy sprawdź możliwe opcje - całkiem możliwe, że nie będziesz miał wielkiego wyboru, więc problem się sam rozwiąże.

BTW, dlaczego nie studia? Technikum zaoczne to 2-3 lata, studia techniczne - 3-4. Niewielka różnica w czasie, a w wiedzy / na papierze - znacząca. O ile masz maturę, przemyśl taką opcję. Technikum zaoczne wydaje mi się być dobrym pomysłem jedynie dla osób, które ukończyły zawodówkę i chcą się dalej rozwijać. Ty masz LO, niewiele zyskasz zdobywając tytuł technika - różnica w tytule niewielka, a co do zdobytej w takiej szkole wiedzy też się prawdopodobnie zawiedziesz.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

W zasadzie chodziło mi o Technika Elektryka.

Ja ciągle się nad tym zastanawiam czy nie lepiej wybrać studia o kierunku typowo technicznym. Na chwilę obecną nie mam informacji co do mojej matury, bo była napisana w tym roku. Na chwilę obecną mam zdane tylko ustne i to na dość niskim poziomie, niestety. Z pisemnymi może być podobnie, bo nigdy nie byłem jakimś dobrym uczniem, a zrobiłem głupotę i poszedłem do LO, nie wiedząc w sumie co chcę w życiu robić. Ale wyniki z matury muszą być jedynie pozytywne, aby dostać się na studia zaoczne i tylko o takich myślę, dzienne odpadają.

Łapiąc dorywcze prace, często spotykałem się z elektrykami, jeździłem z nimi na zlecenia i takie coś mi się podobało.

Szczerze? Mam ostatnio problem z czasem, bo w chwili obecnej też pracuję i nie mam jakiejś większej możliwości pojechać i się rozglądnąć.

Może to głupie, ale niestety to jest dla mnie wielki problem się zdecydować. Nie wiem czy to normalne czy nie, ale po prostu jest mi się ciężko zdecydować.

Odpowiedz }
Plusy od

Na EiA (gdzie jest elektrotechnika) na PG nie jest ciężko się dostać, szczególnie na zaoczne. Same studia nie należą do najłatwiejszych (jak to ze studiami technicznymi bywa), ale dają dość solidne podstawy i jeżeli przyłożysz się i nie zmarnujesz tych kilku lat - masz spore szanse na zapewnienie sobie dobrej przyszłości. Niestety nie można tego samego napisać o technikach zaocznych, które często były wybierane głównie jako ucieczka przed wojskiem. Poczekaj na wyniki matur i przemyśl to jeszcze raz.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Poczekaj na wyniki matur, jak ustne poszły dobrze to pewnie pisemne też. Zadecydujesz co zrobić dalej wtedy, kiedy będziesz znał wyniki matur. Studia nawet niestacjonarne zawsze będą lepsze niż jakaś dwuletnia szkoła policealna, z której i tak niewiele wyniesiesz. Najważniejsze, że wiesz co ci się podoba i w tym kierunku powinieneś działać.
To jest całkowicie normalne, ze nie wie się na co się zdecydować. Najważniejsze abyś zdecydował się na to, w czym czujesz się dobrze i co lubisz. Wtedy jak znajdziesz pracę, to będzie ona dla Ciebie nie tylko obowiązkiem ale i przyjemnością.
Daj sobie jeszcze czas , poczekaj do wyników, a wtedy pomyśl.

Odpowiedz }
Plusy od

Matura zdana, praca znaleziona i kierunek studiów wybrany- oczywiście niestacjonarne, na dzienne nawet nie startowałem. Zdecydowałem się na logistykę produkcji na WSB, zobaczymy jak to będzie.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.