Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Granice satyry

a właściwie - co nią jest, a co nie?
Zastanawia mnie zamieszanie wokół audycji Wojewódzkiego i Figurskiego.
http://www.rp.pl/artykul/10,898203-Ile-w...zarty.html

Jak to jest, że publiczna TV emituje seriale typu Monty Python, Family Guy, czy Mała Brytania, gdzie nie oszczędza się gejów, niepełnosprawnych, księży, papieży, kolorowych itp. i wszyscy się zgodnie rechoczemy? Czasem z niesmakiem ale jednak bez oburzenia.
Co sprawia, że podobne teksty spotykają się z oburzeniem w audycji o dość lajtowej konwencji? Jest za mało satyryczna, kabaretowa?
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Słucham (raczej słuchałam) "Porannego WF" w Esce Rock codziennie. Mnie dowcipy W i F nie szokują, często śmieszą, czasami nudzą.
Lubię ich telefony do różnistych instytucji i osób prywatnych, gdzie podając się za kogoś będącego akurat "na tapecie" proponują lub wmawiają ludziom różne bzdety. W 99% skutecznie, niestety. I co tu się oburzać?
Utkwił mi w pamięci program, w którym ujawnili dziwną chęć pomocy w adopcji czarnych dzieci przez ambasadę pewnego afrykańskiego kraju (oczywiście po cichu, za kasę!).
Ten niesławny dialog o Ukrainkach również słyszałam. Lajtowy nie był. Chyba ich poniosło. Niemniej podejrzewam, że najbardziej słusznym gniewem unieśli się ci, którzy sami zatrudniają Ukrainki - często wykształcone kobitki - za psie pieniądze + poniżające traktowanie w pakiecie. Ale to po cichu, we własnym wypasionym domu.
Mam wrażenie, że to właśnie chcieli min. pokazać W i F. Tak jak było z wtykaniem flag w psie g... (wg Raczkowskiego) u Wojewódzkiego. Ja to zrozumiałam jakoś inaczej niż ci co unieśli się bogoojczyźnianym gniewem prowadząc swoje sr..jące psy po narodowych chodnikach.

Oni mają taki przekaz, czasami średnich lotów, zgoda. Zawsze można przełączyć na inny kanał.

Szokuje mnie natomiast obrzydliwa decyzja o zdjęciu programu z anteny. W tej konwencji działając, powinna zniknąć cała publicystyka z Radia Maryja.

Uff...koniec.

Odpowiedz }
Plusy od

Ble, ble, ble, ble... i na końcu trzeba coś napisać o Radiu Maryja, bo tam przecież obrażają wszystkich jak leci Smile
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

A Ty ma7ias masz chyba włączone powiadomienia sms-owe na wszystkie posty zawierające wyraz "ksiądz", "kościół" i "Radio Maryja" Tongue
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Trzeba jeszcze sprawdzić czy "ojciec Tadeusz" też zadziała? Wink

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-27, 08:18)aga_piet napisał(a): A Ty ma7ias masz chyba włączone powiadomienia sms-owe na wszystkie posty zawierające wyraz "ksiądz", "kościół" i "Radio Maryja" Tongue

To by mi się telefon grzał od smsów bo co chwilę ktoś ma jakiś problem z Kościołem Wink

Za to mieczyslawowi smsy przychodzą jak jakiś nowy post się pojawi bo w każdym temacie musi jakieś dyrdymały popisać.
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

Zapewniam, że u mnie temperatura w normie i wychodzi na to, że na "ojca Tadeusza" też się pojawia Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-27, 10:42)ma7ias napisał(a):
(2012-06-27, 08:18)aga_piet napisał(a): A Ty ma7ias masz chyba włączone powiadomienia sms-owe na wszystkie posty zawierające wyraz "ksiądz", "kościół" i "Radio Maryja" Tongue

To by mi się telefon grzał od smsów bo co chwilę ktoś ma jakiś problem z Kościołem Wink

Za to mieczyslawowi smsy przychodzą jak jakiś nowy post się pojawi bo w każdym temacie musi jakieś dyrdymały popisać.

Kościół = Radio Maryja? Gratuluję poczucia humoruBig Grin
Myślałam, że Kościół to wierni + nauka Chrystusa...

Odpowiedz }
Plusy od

W dobie wolności słowa, każdy z nas może myśleć w dowolny sposób o "Kościele" - mi się kiedyś wydawało, że to partia polityczna Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2012-06-27, 11:05)karo napisał(a):
(2012-06-27, 10:42)ma7ias napisał(a):

Kościół = Radio Maryja? Gratuluję poczucia humoruBig Grin
Myślałam, że Kościół to wierni + nauka Chrystusa...

to nie myśl za dużo : )
Angel

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.