Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Angielski w podstawówce

Mój brat chodzi do jednej z tczewskich podstawówek, do klasy 5. Dzisiaj przyszedł do domu po lekcjach i mówi, że drugi tydzień na angielskim oglądają film: Johnny English i co więcej za tydzień też mają oglądać, bo jeszcze nie dotarli do końca. Ja rozumiem puścić dzieciakom jakiś film, żeby się osłuchały z językiem, ale może jakiś bardziej edukacyjny, a nie jakąś komedyjkę sensacyjną.
U Was też dzieci filmy na lekcjach oglądają?

Odpowiedz }
Plusy od

Mój syn chodzi do I-szej klasy SP. Jak na razie podczas szkolnych zajęć lekcyjnych nie oglądają żadnych filmów, jedynie słuchają nagrań audio i kolorują. Natomiast podczas szkolnych zajęć indywidualnych głównie czyta i pisze. Raz jeden oglądał Shreka - a potem dyskutował na temat tego filmu.

Jednak Johnny English dla 5-to klasistów będących na poziomie A1/A2 ma raczej walor rozrywkowy bo edukacyjny to raczej wątpię.

Z drugiej strony jestem ciekawy czy nauczyciel będzie z nimi omawiał wybrane cytaty np mój ulubiony?
"Look pull yourself together, it's only a bit of poo"
Jeśli tak, to daj znać Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Do osłuchania się to lepiej włączyć BBC World. Nie ma chyba lepszego kanału gdzie mówią wolno i wyraźnie Smile Może jedynie bajki dla 5-6 latków Smile

Fajnie jak ma się możliwość włączenia do tego napisów.

Odpowiedz }
Plusy od

No więc właśnie, niech dzieciaki oglądają coś, co im się może przydać, gdzie mogą się osłuchać z językiem, a jeszcze dodatkowo czegoś nauczyć, a za bardzo nie potrafię sobie wyobrazić, czego można się nauczyć z filmu Johnny English Smile

(2013-01-15, 20:50)Max napisał(a): Z drugiej strony jestem ciekawy czy nauczyciel będzie z nimi omawiał wybrane cytaty np mój ulubiony?
"Look pull yourself together, it's only a bit of poo"
Jeśli tak, to daj znać Smile

Na razie nic takiego nie omawiali, tylko oglądają, ale jak będę wiedziała coś więcej, to dam znać Smile

Odpowiedz }
Plusy od

eee nie tak źle, ja w liceum na angielskim Mulholland Drive ogladalam i Żywot Briana.
może im to nie pomoże ale i nie zaszkodzi, przynajmniej usłyszą trochę języka spoza ugrzecznionych książek
tylko nie sądzę żeby oglądanie jednego filmu przez 3 tygodnie było zbyt mądre ze strony nauczyciela/ki
1 albo 2 zajęcia w ciągu roku dla rozrywki, ok, ale bez przesady
Dodgy

Odpowiedz }
Plusy od

Szczerze? To wolałabym oglądać Mulholland Drive, akurat lubię Lyncha, więc chętnie bym sobie tak umiliła czas na lekcji Smile

(2013-01-22, 23:39)Karolina napisał(a): tylko nie sądzę żeby oglądanie jednego filmu przez 3 tygodnie było zbyt mądre ze strony nauczyciela/ki
1 albo 2 zajęcia w ciągu roku dla rozrywki, ok, ale bez przesady

Do tego właśnie zmierzam, raz na jakiś czas mogliby coś obejrzeć, ale z tego, co słyszę, to często ich angielski właśnie tak wygląda, dlatego jestem ciekawa, czy w innych podstawówkach jest podobnie.

Odpowiedz }
Plusy od

A właściwie co to za szkoła? Mam 2 dzieci w SP5 (różne roczniki, różni nauczyciele) i nigdy nie oglądały filmów, mają normalne lekcje.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.