Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Folder z hasłem?

Czy jest możliwość by nowo założony folder z dokumentem tekstowym, który będzie co jakiś czas edytowany, zabezpieczyć hasłem? Głównie po to by go nikt nie usunął przypadkiem, ani nie zmienił jego zawartości bez zgody właściciela? Komputer jest prywatny, ale inni go także użytkują.
Jeśli jest taka możliwość to napiszcie jak to zrobić, bardzo proszę.
Aha, mam XP, jeśli to ważne
Jestem upośledzonym umysłowo homofobem. Islamofobem też.
Jestem z tego dumna.

Odpowiedz }
Plusy od

Czy macie osobne konta na komputerze? W sensie, logujecie się z osobnymi 'nickami', czy tez wszyscy logują się na domyślnym koncie z uprawnieniami administratora?

Chcesz zabezpieczyć plik tylko przed zapisem, czy również przed odczytem?
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Syn ma osobne konto, ale reszta korzysta z mojego-administratora.
Nie bardzo chcę to zmieniać.
Doczytałam też, że niby można zrobić ten folder niewidocznym, ale mi nie o to chodzi, ten folder ma być widoczny, ale dostępny tylko po podaniu hasła, albo cuś w ten deseń, i nie koniecznie by go mogli odczytać inni, przynajmniej na razie.
Jestem upośledzonym umysłowo homofobem. Islamofobem też.
Jestem z tego dumna.

Odpowiedz }
Plusy od

skorzystaj z tego http://www.dobreprogramy.pl/TrueCrypt,Pr...12856.html

utwórz sobie partycję i zabezpiecz ją za pomocą TrueCrypt - wada - będziesz miała problem jeśli zapomnisz hasłaSmile
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

Również polecam TrueCrypt.
Możesz nim zaszyfrować pojedynczy folder, na podstawie którego powstanie wirtualna partycja - jest to bezpieczne (o ile nie masz w nawyku zapominania haseł Wink) i nie wymaga 'fizycznej' ingerencji w partycjonowanie dysku. Na sieci znajdziesz masę tutoriali.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.