Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oska i jego wypociny :)

co tydzień w niedzielę ?

Odpowiedz }
Plusy od

Można bez zapowiedzi?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-02-28, 16:02)Oska napisał(a): chcieli sephie, to mają sephie ..

Dlaczego 3,5 .. ciekawe pytanie Tongue staram się zawsze mieć na maxa otwarte, bo walczę z ostrością i nigdy jej nie mogę uzyskać (obojętnie jaka wartość przysłony), tak by być zadowolonym Sad nie ważne jaki bym miał czas ustawiony, zawsze jak zrobię zbliżenie, zdjęcie jest nie ostre, wkurza mnie to strasznie..

Nie kumam... masz zawsze na maksa otwarty obiektyw.. no dobre i dziwisz się ze jest nieostre??
Do portretu możesz ustawić oczywiście 1,4 ale będziesz miał ostre oczy i może nos się załapie
.Tutaj robiąc zdjęcie kilku osobom ja widzę około 4.0-7 i zależy jeszcze na kogo ustawiłeś ostrość.
Taka mała wartość to mała głebia i napewno nie wszyscy sie w niej znależli.
Miałeś 3,5 i ostrość ustawiłeś na...dzeicko i co?? tata juz się nie załapał..
A dlaczego masz problemy z ostrością, co sie dzieje..a może to właśnie twój na maksa otwarty obiektyw.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-02-28, 21:04)baku127 napisał(a):

Dlaczego 3,5 .. ciekawe pytanie Tongue staram się zawsze mieć na maxa otwarte, bo walczę z ostrością i nigdy jej nie mogę uzyskać (obojętnie jaka wartość przysłony), tak by być zadowolonym Sad nie ważne jaki bym miał czas ustawiony, zawsze jak zrobię zbliżenie, zdjęcie jest nie ostre, wkurza mnie to strasznie..

Do portretu możesz ustawić oczywiście 1,4 ale będziesz miał ostre oczy i może nos się załapie...taka mała wartość to mała głebia i napewno nie wszyscy sie w niej znależli.

Wszystko zależy jeszcze od odległości i ogniskowej, a nie od samej przysłony.
Jeśli zdjęcie było zrobione Nikkorem 18-70mm f/3.5-4.5 (a taki sam posiadam), to akurat tym obiektywem bardzo trudno zrobić nieostre zdjęcie, chyba że z całkiem bliska. Niemniej do portretów to on się raczej nie sprawdza.
Zresztą...ostre-nieostre...przy takim rozmiarze fotki trudno cokolwiek ocenić.
Mnie przeszkadza ta pseudo-sepia w połączeniu z nowoczesnymi ciuchami. Sepia pasuje tutaj jak kwiatek do kożucha.

Odpowiedz }
Plusy od

tak co tydzień, zapowiedzieć się wypada jednym mailem - szczegóły na stronie jak w mojej stopce
FOTOGRAFIA TAK, ONANIZM SPRZĘTOWY NIE
http://pasjonacifoto.tczew.pl

Odpowiedz }
Plusy od

ciągle się uczę Smile wszystko przede mną. Najlepiej mi się uczy jak ktoś mi coś pokaże, bo z książek, to mogę się teorii dowiedzieć, a praktyki brak.. Poza tym każdy pisze co innego , nie wiadomo komu wierzyć..

PS: na którą są spotkania?

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-02-28, 21:04)baku127 napisał(a):

Nie kumam... masz zawsze na maksa otwarty obiektyw.. no dobre i dziwisz się ze jest nieostre??
Do portretu możesz ustawić oczywiście 1,4 ale będziesz miał ostre oczy i może nos się załapie
.Tutaj robiąc zdjęcie kilku osobom ja widzę około 4.0-7 i zależy jeszcze na kogo ustawiłeś ostrość.
Taka mała wartość to mała głebia i napewno nie wszyscy sie w niej znależli.
Miałeś 3,5 i ostrość ustawiłeś na...dzeicko i co?? tata juz się nie załapał..
A dlaczego masz problemy z ostrością, co sie dzieje..a może to właśnie twój na maksa otwarty obiektyw.

kup Sony Smile ostatnio miałem f 40 SmileSmileSmile

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-02-28, 22:57)Oska napisał(a): ciągle się uczę Smile wszystko przede mną. Najlepiej mi się uczy jak ktoś mi coś pokaże, bo z książek, to mogę się teorii dowiedzieć, a praktyki brak.. Poza tym każdy pisze co innego , nie wiadomo komu wierzyć..

A może właśnie trzeba zaczać od ksiażek.... nie po co..

Odpowiedz }
Plusy od

około 15-ej 16-ej,
FOTOGRAFIA TAK, ONANIZM SPRZĘTOWY NIE
http://pasjonacifoto.tczew.pl

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-02-28, 22:57)Oska napisał(a): Poza tym każdy pisze co innego , nie wiadomo komu wierzyć..

Jeśli chodzi o fizykę, to śmiało można powiedzieć, że istnieją prawdy obiektywne, czyli tzw. zasady fizyczne. Ostrość, głębia ostrości to pojęcia związane z fizyką, a właściwie jej działem - optyką. Nie dopuszcza się więc tu dyskusji: Tak jest i koniec.
Co innego sztuka: Tu co człowiek, to inne zdanie.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-03-01, 08:26)krzych napisał(a):
(2013-02-28, 22:57)Oska napisał(a): Poza tym każdy pisze co innego , nie wiadomo komu wierzyć..

Jeśli chodzi o fizykę, to śmiało można powiedzieć, że istnieją prawdy obiektywne, czyli tzw. zasady fizyczne. Ostrość, głębia ostrości to pojęcia związane z fizyką, a właściwie jej działem - optyką. Nie dopuszcza się więc tu dyskusji: Tak jest i koniec.

krzych zapomniałeś napisać do sztuki, że tu istnieją trzy prawdy:
zwykła prawda, najprawdziwsza prawda i g.wno prawda
bo tak to już z tą prawdą jest...Wink

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-03-01, 10:35)Yrek napisał(a):
(2013-03-01, 08:26)krzych napisał(a):

krzych zapomniałeś napisać do sztuki, że tu istnieją trzy prawdy:
zwykła prawda, najprawdziwsza prawda i g.wno prawda
bo tak to już z tą prawdą jest...Wink

Dokładnie tak.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-03-01, 00:15)baku127 napisał(a): A może właśnie trzeba zaczać od ksiażek.... nie po co..

a kto napisał, że nie mam książek i ich nie czytam ? Bo ja nic takiego nie napisałem

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-02-28, 20:59)leoncjo napisał(a): Można bez zapowiedzi?

Leoncjo - zapowiedzieć się niestety trzeba - powinniśmy uprzedzić ochronę...
Z naszej strony nie robimy problemu jak zjawisz się bez... Postaramy się załatwić wejście.

Odpowiedz }
Plusy od

Bo ja po prostu nie wiem, czy dam radę się ogarnąć i przyjść, a zapowiadać się i nie przyjść nie lubię.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.