Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oska i jego wypociny :)

Wiechu, czy Oska i tcz45 to ten sam człowiek? Jeżeli nie, to nie wypraszaj mnie z jego wątku.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-11-17, 09:36)tcz45 napisał(a): mam pytanie do znawców fotografii , skąd wy to wszystko wiecie co powinno być ,a nie jest. Dlaczego nie widać to na waszych zdjęciach? ciekawe. BlushAngry No tak są teoretycy i praktycy. Big GrinTongue

Wiesiu, tu nie chodzi o to co powinno być, a raczej o to jak oglądający odbierają zdjęcie. Jeśli coś przeszkadza, to nie w sensie tzw. kanonów fotografii, ale w takim, że po prostu coś nas drażni w danej fotce -takie właśnie przeszkadzajki jak cienie pojawiające się w mało spodziewanych miejscach.
Np. w moim wątku wrzuciłem dzisiaj dwie fotki. Na obu dziewczyna ma "obcięte" palce. Zapewne jest to szczegół który zostanie mi wytknięty, ale nie dbam o to, bo ogólnie zdjęcia mi się podobają. Tutaj masz rację, że nie powinno się oceniać zdjęć na podstawie ogólnie przyjętych sztywnych zasad.
Wciąż jednak nie rozumiem, dlaczego każdą nawet najmniejszą krytyczną uwagę dotyczącą zdjęcia traktujesz od razu jako atak na autora.

Odpowiedz }
Plusy od

tak się zastanawiam nad zmianą aparatu , jest jakiś odpowiednik nikona d300 do 2000 - 2500zl ?

Odpowiedz }
Plusy od

Z tego co słyszałem, to D300 (a tym bardziej D300s) jest niezastąpiony.
Teraz w tej cenie chyba dostaniesz D7000, dobry, nowocześniejszy sprzęt, ale klasowo i ergonomicznie, to chyba krok w tył.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-12-31, 18:59)leoncjo napisał(a): Z tego co słyszałem, to D300 (a tym bardziej D300s) jest niezastąpiony.
Teraz w tej cenie chyba dostaniesz D7000, dobry, nowocześniejszy sprzęt, ale klasowo i ergonomicznie, to chyba krok w tył.

Nie wiem co rozumiesz przez "krok w tył". Osobiście uważam że ergonomicznie Nikon nie ma sobie równych niezależnie czy jest to sprzęt z najwyższej czy najniższej półki. Nikon nie zmienia dużo jeśli chodzi o rozmieszczenie guziczków więc jeśli przesiadasz się na inny model, to po tygodniu czujesz i pamiętasz każdy przycisk pod palcami bez potrzeby odrywania oka od wizjera.
Polecam D7000 - mam i jestem z niego bardzo zadowolony.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja też jestem zadowolony, chociaż miałem pewne obawy przed zakupem. Pewnie też Ci się obiło coś problemach wielu użytkowników.
Dla mnie też Nikoś po prostu leży idealnie w ręku i nie muszę nic szukać. Przez krok w tył rozumiem porównanie do D300, który jednak jest w wyższej klasie semi pro.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-01-01, 22:07)leoncjo napisał(a): Ja też jestem zadowolony, chociaż miałem pewne obawy przed zakupem. Pewnie też Ci się obiło coś problemach wielu użytkowników.
Dla mnie też Nikoś po prostu leży idealnie w ręku i nie muszę nic szukać. Przez krok w tył rozumiem porównanie do D300, który jednak jest w wyższej klasie semi pro.

Nadal nie rozumiem dlaczego tak twierdzisz, skoro w D7000 dostajemy nowszy procesor obrazu, matrycę o większej rozdzielczości, wyższe ISO i jeszcze kilka nowszych albo ulepszonych "wodotrysków". D7000 to ulepszony następca D300/D300s więc raczej nie może być "o klasę wyższy" skoro wszystkie te modele to ostatnia półka przed pełną klatką Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Wszystko co piszesz się zgadza, nowsze, lepsze podzespoły, ale jak czytałem nikoniarzy, to wielu użytkowników D300 nie decydowało się na zmianę, bo tym pancernym koniem roboczym można było wręcz gwoździe wbijać, a ergonomicznie ten korpus jest właśnie na równi z profi pełnymi klatkami (chociażby brak pokrętła trybów czy fizyczny przełącznik do zmiany sposobu pomiaru światła). Że też wspomnę o szybszym trybie seryjnym.

Ja akurat tego dylematu nie miałem, bo nie miałem z czego zmieniać, ale widzę dziwne decyzje marketingowe Nikona. Takie D750 na przykład, niby następca też pancernej reporterskiej siedemsetki, a jednak ma wolniejszy tryb seryjny i czas migawki 1/4000. Gdzie tu logika? Już nie wspomnę o tym głośnym problemie wewnętrznych odbić światła w komorze lustra, bo to po prostu wielki babol i muszą to naprawić.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.