Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czytamy książki??

Kto ostatnio czytał jakąś ciekawą książkę? Co polecacie?
Czy według Was czytanie to przeszłość?

Odpowiedz }
Plusy od

zależy kto co lubi. Ja czytam sensacje, fantasy itp. Czytanie nie jest przeszłością - zmienia się tylko nośnik tekstu. Kiedyś pergamin, teraz (lub też kiedyś) książki wkrótce e-book.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

A nawet już wątek o tym mamy Wink
http://www.forum.tcz.pl/showthread.php?tid=3155
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Wątek przeczytałam - stary wątekSmile
Ja czytam wszystkie książki a zwłaszcza literaturę XIX wieku.
Chciała zwrócić uwagę na coraz mniejszy procent czytających Polaków, na to że nie mamy nawyku czytania, które uczłowiecza i uspołecznia...

Odpowiedz }
Plusy od

...czytam dużo książek. Mam pytanie:

Czy możecie mi doradzić w kwestii książek. Kocham książki. Przeczytałem już prawie wszystko co było na rynku. Kocham każdy rodzaj książek, ale największą miłością darzę kryminały. Znacie może jakichś nowych, dobrych pisarzy? Sporo nowych nazwisk pojawia się jeśli chodzi o książki. Kilka takich „perełek” już udało mi się znaleźć, ale jest to ciągle za mało. Zawsze znajdę czas na czytanie, bo to kocham. Poszukuję nowości. Mało znanych autorów, których książki są warte zauważenia. Najbardziej cenię sobie kryminały, ale każdy rodzaj może być. Rozważę każdą propozycję, bo mi już brakuje pomysłów na dobre książki. O popularnych autorach mówi się za dużo. Jak dla mnie są oni nieco przereklamowani. Ja wolę odkrywać nowych pisarzy. Możecie mi podsunąć jakieś tytuły lub nazwiska? Chodzi mi o naprawdę dobre książki, jeszcze nie odkrytych pisarzy. Teraz jest dosyć ciężko wyjść na rynek jeśli chodzi o książki, bo ludzie przestają czytać. Są jednak takie osoby jak ja, które połykają książki. Są może jakieś ciekawe propozycje nowości wydawniczych. Możecie mi pomóc.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-01-23, 16:15)millan napisał(a): ...czytam dużo książek. Mam pytanie:

Czy możecie mi doradzić w kwestii książek. Kocham książki. Przeczytałem już prawie wszystko co było na rynku. Kocham każdy rodzaj książek, ale największą miłością darzę kryminały. Znacie może jakichś nowych, dobrych pisarzy? Sporo nowych nazwisk pojawia się jeśli chodzi o książki. Kilka takich „perełek” już udało mi się znaleźć, ale jest to ciągle za mało. Zawsze znajdę czas na czytanie, bo to kocham. Poszukuję nowości. Mało znanych autorów, których książki są warte zauważenia. Najbardziej cenię sobie kryminały, ale każdy rodzaj może być. Rozważę każdą propozycję, bo mi już brakuje pomysłów na dobre książki. O popularnych autorach mówi się za dużo. Jak dla mnie są oni nieco przereklamowani. Ja wolę odkrywać nowych pisarzy. Możecie mi podsunąć jakieś tytuły lub nazwiska? Chodzi mi o naprawdę dobre książki, jeszcze nie odkrytych pisarzy. Teraz jest dosyć ciężko wyjść na rynek jeśli chodzi o książki, bo ludzie przestają czytać. Są jednak takie osoby jak ja, które połykają książki. Są może jakieś ciekawe propozycje nowości wydawniczych. Możecie mi pomóc.
Z kryminałów klimatycznych lecz całkowicie się od siebie różniących polecam Akunina rosyjski pisarz, cykl Przygody Erasta Fandorina dzieją się u schyłku 
XIX wieku w Carskiej Rosji. Ważna kolejność czytania na j. polski przetłumaczono 14 części pierwsze  według kolejności zdarzeń świata przedstawionego 1. Azazel, 2.Turecki Gambit, 3.Lewiatan, 4.Śmierć Achillesa, 5.Walet Pikowy, 6.Dekorator, 7. Radca stanu jak się spodoba mogę podać kolejne. Drugi autor zupełnie inny. Połączenie fantastycznej wersji rozkwitu wiktoriańskiej Anglii z dużą dawką humoru i świata fantasy to Gail Carriger i jej cykl Genialne i nadprzyrodzone na polski przetłumaczono 4 części 1. Bezduszna, 2. Bezzmienna, 3. Bezgrzeszna, 4. Bezwzględna. Też ważna kolejnośc. Osobiście lubię fantastykę, fantasy, Sci-Fi, cyberpunk, historyczne książki to tak z grubsza

Odpowiedz }
Plusy od

Kurcze chciał bym mieć czas na czytanie jak kiedyś. Polecam Roberta Ludluma jeżeli ktoś lubi sensacyjno-szpiegowskie, nie znam lepszego autora Smile Jaką byście jego  książkę nie chwycili będzie świetna. Moja ulubiona to "Przesyłka z Salonik"

[Obrazek: 33654801073KS.jpg]

"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze.
Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."

"Nie chcemy takiego społeczeństwa, w którym państwo odpowiada za wszystko,
a nikt nie odpowiada za państwo."

M. Thatcher

Odpowiedz }
Plusy od

Terry Prachett nie żyje! A ja tak lubię świat dysku:-(

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-12, 20:09)maaat napisał(a): Terry Prachett nie żyje! A ja tak lubię świat dysku:-(

"Świat Dysku" od tego nie zginął, a wręcz przeciwnie, autor będzie żył wiecznie Smile
Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."

M. Thatcher

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-12, 20:42)zaratustra napisał(a):
(2015-03-12, 20:09)maaat napisał(a): Terry Prachett nie żyje! A ja tak lubię świat dysku:-(

"Świat Dysku" od tego nie zginął, a wręcz przeciwnie, autor będzie żył wiecznie Smile

Tak, ale ja już wszystkie przeczytałam  a nowych nie będzie :-(

Odpowiedz }
Plusy od

Mówiąc szczerze, myślałam ze był starszy...
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-12, 20:48)maaat napisał(a): Tak, ale ja już wszystkie przeczytałam  a nowych nie będzie :-(

Może ktoś podejmie się udanej kontynuacji.

M. Thatcher

Odpowiedz }
Plusy od

Też myślałam, że był bardziej wiekowy. Z kontynuacjami różnie bywa np.: pierwsze 6 tomów Diuny Franka Herberta było ok, ale już kontynuacje były przyciężkie. A jak podobały się Wam adaptacje filmowe jego książek. Widziałam tylko jeden ten z bagażem. I jakoś tak słabo wypadał, miałam wrażenie, że tłumaczenie było gorsze niż w książkach. Zniknęło dużo tego specyficznego prachettowego języka

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-12, 20:48)maaat napisał(a): Tak, ale ja już wszystkie przeczytałam  a nowych nie będzie :-(

Córka ma kontynuować.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-15, 00:59)kamilus napisał(a):

Córka ma kontynuować.

Naprawdę? Nawet nie wiedziałam, że ma córkę. Fajnie by było. Klimat świata dysku zawsze poprawiał mi humor.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.