Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czytamy książki??

Oglądając też mnie to drażniło, ale było przysłonięte przez omawiane zagadnienie, ze względu na ciekawy sposób prezentowania tematu dało się to znieść. Ale książka jest autobiograficzna, więc nic nie przesłania wybujałego ego! W każdym jednym zdaniu uprawia kult własnej jednostki, nie ma ani jednej neutralnej kwestii! Po kilkunastu stronach zaczęłam to sprawdzać! Nie mogłam uwierzyć: On stworzył jednoosobowy kościół. w którym jest zarówno bogiem jak i wyznawcą! Parafrazując Gombrowicza "Zostałam zgwałcona przez oczy"! Fuj!

Odpowiedz }
Plusy od

Do końca roku czeka nas kilka ważnych fantastycznych premier. Zacznijmy od rosyjskiego pisarza urodzonego w Czelabińsku :-) (ten fakt mocno odcisnął się na jego twórczości) Pawła Kornewa. Stworzył On cykl opowiadający o świecie Przygranicza. Jest to czasoprzestrzeń wyrwana z naszej rzeczywistości i przeniesiona w najmroźniejsze rejony klimatyczne ziemi jednak w stopniu stwarzającym możliwość życia czy raczej dających nadzieję na przeżycie. Na świat Pogranicza składają się głównie nieprzebyte przestrzenie mrozu i lodu oraz kilka miast próbujących przetrwać. To co tam uchodzi już za miasto w naszym świecie było by ledwo prowincjonalnym miasteczkiem. Jeśli dołożymy do tego realia życia, wiemy że nie ma lekko. Otóż standardem funkcjonowania owego społeczeństwa jest życie rosyjskich najgroźniejszych gangów. Jeśli to jest norma łatwo sobie wyobrazić czym musi być tam patologia i przestępczość. Do świata Przygranicza nie trafia się z własnej woli, siedzisz pijesz piwo w barze i jak to mówią nagle wyrywa Cię z Twojej rzeczywistości i lądujesz w mroźnym gdzieś i kiedyś. Książki tego cyklu są naprawdę pasjonujące. Balansują na styku fantastyki i swoistego mrocznego fantasy stworzonego na bazie wierzeń pierwotnych ludów zamieszkujących daleką rosyjską północ. Czyta się świetnie. Cykl należy czytać w kolejności, a o to ona:
tom 1 Sopel cz. 1
tom 2 Sopel cz. 2
tom 3 Śliski cz. 1
tom 4 Śliski cz. 2
tom 5 Czarne Sny cz. 1
tom 6 Czarne sny cz. 2
tom 7 Czarne Południe
i premierowy planowany na trzeci kwartał 2015 tom 8 Lodowa Cytadela

Polecam

Edit: Książka w klimacie mrocznego fantasy czyli nie brykamy i latamy po łące jako uduchowione i przyjazne istoty tylko czaimy, polujemy i na wszelkie sposoby staramy się wypatroszyć bohaterów, zresztą bohaterowie nie pozostają dłużni ani stworom ani też sobie wzajem. Zgodnie z zasadą człowiek człowiekowi i innym wilkiem. Książka zdecydowanie dla dorosłych

Odpowiedz }
Plusy od

Cóż muszę Was wszystkich przeprosić. Skłamałam! Lodową Cytadelę czyta się tragicznie! Kornewowi brak już pomysłów i goni w piętkę, odświeża stare kotlety, formuła zupełnie mu się już zużyła i powinien zakończyć serię. Niby nie ma żadnych konkretnych zastrzeżeń, ale jest jeden poważny zarzut: to wszystko już było w poprzednich tomach i co gorsza zostało powtórzone w wersji jakby biedniejszej, skarlałej. Czyta się lekko, ale każdego kto czytał poprzednie tomy to czytanie nudzi. Tak jak Sopel, Śliski, Czarne sny były świetne tak tu banał. Więc cóż czytać to się da, lecz ciekawie, intrygująco czy tez zaskakująco niestety nie jest.

Odpowiedz }
Plusy od

Kolejna Fantastyczne premiera tego roku to Peter V. Brett i Jego Tron z Czaszek. Jest to znowu kolejny tom serii, którą należy czytać w kolejności:
1. Malowany Człowiek t.1
2. Malowany Człowiek t. 2
3. Pustynna Włócznia t. 1
4. Pustynna Włócznia t.2
5. Wielki Bazar. Złoto Brayana
6. Wojna w Blasku Dnia t. 1
7. Wojna w Blasku Dnia t.2
8. Tron z Czaszek t. 1
9. Tron z Czaszek t. 2

Taka jest kolejność i co tu wiele mówić, tak jak Tron z czaszek t.1 jest poprawny tak tom 2 jest mniej niz średni. Brett chyba miał tym dualnym tomem (w żaden sposób treść tam zawarta nie daje dwóch książek) zamknąć swoją sagę. Tym bardziej że wszyscy podejrzewali, że skończy się na 3 podwójnych tomach a to już 8 i 9 mu się napisał. Tron z czaszek ma wszelkie błędy książki przedostatniej, pisanej by wyciągnąć pieniądze od czytelników. Widać również jakieś dzikie ruchy typu naprędce domykanie rozbudowanych wątków, w taki sposób, że właściwie nie wiadomo po co one były rozpoczynane. Ewidentny brak pomysłów na rozwiązania spektakularne lub brak zgody wydawcy na kolejne tomy. Kiepsko. Kiepsko. Kto zaczął świetną sagę ten ja skończy z czystej chociaż ciekawości, ale muszę powiedzieć, że martwi mnie spadek formy autora.

Następny post będzie natomiast o książce świetnej i genialnej. Muszę ja tylko dokończyć

Odpowiedz }
Plusy od

Wczoraj [..] kupiłem ciekawą książkę "Dziewczyna z pociągu" Paula Howkins.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja bym w matrasie nie kupował. Wynajmują spamerów do reklamowania więc książki mogą słać wysmarowane kupą. Ot taka opinia o księgarni matras.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Równie dobrze można usunąć nazwę książki. Po prostu napisałem gdzie kupiłem, a tu od razu taka gadka. Co się z tą Polską dzieje że człowiek nawet polecić niczego nie może bo od razu opłacony. Co ja z PO czy jak ?

Odpowiedz }
Plusy od

Książka jest w każdej księgarni identyczna, ważniejsze od miejsca kupienia czy w ogóle faktu kupienia, bo przecież tę samą książkę można również wypożyczyć z biblioteki czy od znajomych jest informacja o autorze, tytule i o czym jest książka, albo chociaż do jakiej literatury się zalicza.

PS Jutro napiszą o zaległej książce. Tytuł, temat i autor zupełnie nie świąteczni dlatego trzeba było przeczekać.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-12-31, 17:47)maaat napisał(a): PS Jutro napiszą o zaległej książce. Tytuł, temat i autor zupełnie nie świąteczni dlatego trzeba było przeczekać.

Czy powinienem strzec się owych onych, co jutro będą pisać?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

:-) Rypło mi się :-) Eh starość :-)

Odpowiedz }
Plusy od

Z poślizgiem, ale w końcu napiszę

Jacek, Jacek Piekara.!!!! Jest to klasa sama w sobie! Każda Jego książka jest rynkowym hitem i ląduje na listach Bestseller sieciowych polskich księgarni. A więc Piekarę polecam całego! Autor jak to perfekcjonista niestety ma brzydki zwyczaj przekładania premier nawet o rok czy półtora. Wspominałam, że ani seria, ani tematyka, ani nawet tytuł książki nieświąteczny. Otóż
seria: Mordimer Madderdin - inkwizytor Świętego Oficjum
tytuł: Ja, Inkwizytor. Kościany Galeon

Sami widzicie, ze kiepski prezent pod choinkę. Tym bardziej, że mamy drobny problem natury teologicznej. Otóż w swoim świecie zacny Autor dokonuje leciutkiej korekty historii Jezusa z Nazaretu. Otóż cała seria dziewięciu książek o przypadka Mordimera rozgrywa się w rzeczywistości, w której Chrystus po ukrzyżowaniu i śmierci na krzyżu nie zmartwychwstaje po trzech dniach, tylko zmartwychwstaje na samym krzyżu, z którego to zwycięsko SCHODZI! łamiąc go przy okazji owego zejścia

(Zapomniałam! Przepraszam!)

Łamiąc go przy okazji owego zejścia, połamany krzyż staje się symbolem owego wyznania. Chrystus po zejściu z krzyża gromadzi wokół siebie swych uczniów, dokonuje rzezi Jerozolimy po czym przeprowadza zwycięski marsz na Rzym, gdzie również się nie certoli. Głównym założeniem owej religii jest nie przebaczanie i nieodpuszczanie win nikomu, nigdy i nigdzie! Generalnie nie ma zmiłuj. Miłosierdzie postrzegane jest jako wada charakteru i słabość ducha. Mordimer Madderdin żyje w świecie powiedzmy średniowiecza i jest funkcjonariuszem Świętego Oficjum czyli Inkwizycji. Macie pojęcie co się mówi o inkwizycji w wersji naszego miłosiernego chrześcijaństwa, wiec możecie sobie wyobrazić czym musi być oficjum w świecie Piekary.
Piekara jest mistrzem mrocznego klimatu. Zarówno jego powieści utrzymane w klimacie Polski szlacheckiej jak i pozostała twórczość to rzeczy genialne lecz nie bazujące na hoolywoodzkim bożku happy end'u.

Seria Mordimer Madderdin - dobrze czytać w kolejności wydawanie pomimo tego, iż w pewnym momencie następuje cofnięcie linii czasu całej historii. Jednakże bardziej spójna jest opowieść, gdy nie trzymamy się chronologii zdarzeń a właśnie chronologii wydawniczej.

Sługa Boży
Młot na czarownice
Miecz aniołów
Łowcy dusz
Płomień i krzyż
Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
Ja, inkwizytor. Dotyk zła
Ja, inkwizytor. Bicz Boży
Ja, inkwizytor Głód i Pragnienie
Ja, inkwizytor. kościany galeon

Z pozostałych serii

Szubienicznik: - świetne polecam zagmatwana, mroczna historia "kryminalna" na pograniczu ciemnych mocy rozgrywająca się w czasach Pierwszej Rzeczpospolitej
tom 1 Szubienicznik
tom 2 Falsum et Verum
czekamy na tom trzeci zupełnie nie wiadomo czy ostatni

i mamy jeszcze pojedyncze książki tez świetne, wszystko co wychodzi z pod reki Piekary jest świetne:

Charakternik! Świat szlacheckich podgolonych łbów, w których fantazji ułańskiej i pogardy dla lękliwych nie brakuje!
Ani słowa prawdy
Necrosis Przebudzenie
Rycerz Kielichów
Alicja
Przenajświętsza Rzeczpospolita (Historia Polski postapokaliptycznej, z bardzo zagmatwanym wątkiem przekształcenia w państwo wyznaniowe)
Mój przyjaciel Kaligula

Polecam wszystkie!

Odpowiedz }
Plusy od

A teraz coś optymistyczniejszego z wartką akcją.
Lynch Scott
tom 1 Kłamstwa Locke'a Lamory
tom 2 Na szkarłatnych morzach
tom 3 Republika Złodziei

Czyta się świetnie lekko i wciąga straszliwie! historia świetnego, okrytego chwała wręcz mityczną złodzieja. Do czego może doprowadzić człowieka bycie dobrym w swym fachu! Polecam

Odpowiedz }
Plusy od

Skończyłam Joe Ambercrombie trylogię:
tom1 Pół Króla,
tom 2 Pół świata,
tom 3 Pół wojny.
Polecam, ciekawe przedstawienie zawiłości świata polityki po wielkim upadku cywilizacyjnym, ale w świecie odrodzonym według innej formuły mającej zapobiec powtórce z historii. Dobrze przedstawione matactwa polityczno-ekonomiczne a wszystko to w klimacie Fantastyki, ale nie do końca. Zachęcam

Odpowiedz }
Plusy od

Polecam gorąco rzecz, która wyżyma mózg, szarga nerwy i niszczy spokój ducha!
1. Hyperion
2. Upadek Hyperiona
3. Endymion
4. Upadek Endymiona

To aż boli jak się czyta, ale nie można przestać! Rzecz dla osób mocno zaawansowanych w ciężkiej fantastyce i Science Fiction, dla miłośników Dukaja jak znalazł (ps. Dukaja oczywiście też polecam) Trzeba uratować galaktykę przed zbliżająca się nieuchronnie wojną, która zniszczy wszystko i jeszcze więcej. Jest pewna planeta Hyperion, na owej planecie są grobowce a tam podobno może być istota tak mityczna i tak niepojęta, że aż trudno ubrać ją w słowa, jedno jest pewne spotkanie z nią oznacza śmierć. Na Hyperiona przybywają "pielgrzymi" by odnaleźć Chyżwara i zadać mu pytanie, które może ocalić ludzkość, z pośród siedmiorga pytających wysłuchany zostanie tylko jeden reszta zginie. Tak zaczyna się pierwszy tom Hyperion. Polecam

Odpowiedz }
Plusy od

I może dla równowagi coś tak świetnie i lekko napisanego, że nie można się oderwać, do tego niesamowicie zabawne.
Kto widział Nic śmiesznego z Pazurą ten rozumie ideę bycia drugim, zawsze drugim. I z takim osobnikiem w roli głównego bohatera mamy do czynienia w książkach Christophera Moora. Taki właśnie zawsze drugi prowadzi w San Francisco sklep z używanymi rzeczami, jednak sposób pozyskiwania owych rzeczy jest dość niecodzienny. Otóż nasz bohater skupuje rzeczy po osobach zmarłych. Do tego Charlie Asher ma kochająca żonę i dziecko w drodze, wszystko zaczyna się gmatwać, gdy widzi człowieka, którego nikt nie powinien widzieć. No i się zaczyta : trup ściele się gęsto, absurd goni niemożliwe i wszystko robi się mocno zakręcone. Każdy kto przeczyta pierwszy tom nie zdoła powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejne! (Tytuły dziwaczne i proszę się nie sugerować to nie jest tak jak myślicie! Big Grin )
1. Brudna robota
2. Najgłupszy Anioł
3. Wyspa wypacykowanej kapłanki miłości
4. Baranek
5. Błazen

i druga seria tzw. Wampiryczna
1. Krwiopijcy
2. Ssij, mała ssij
3. Gryź, mała gryź

Wszytko świetne Polecam

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.