Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telkab, E-faktura, Czyja oszczędność?

Oto cytat z firmy Telkab:

"Dlaczego warto zarejestrować się w iBOK?

przechodzisz na e-fakturę, pomagasz chronić środowisko
oszczędzasz czas - e-fakturę otrzymasz wcześniej niż rachunek w wersji papierowej
kontrolujesz historię wpłat, listę wykupionych usług oraz stan aktualnego salda
otrzymujesz dostęp do bilingu telefonicznego
otrzymujesz dostęp do newslettera
korzystane z iBOK jest całkowicie darmowe!
"

Niestety forma ładna ale oszczędność powinna być uwzględniona po obu stronach.
Dlaczego Telkab ma zaoszczędzić na roznosicielach faktur a My abonenci nie?
Dlaczego Telkab nie stosuje obniżek abonamentu dla e-faktury?
To zysk dla obu stron.

Kiedy zawierałem umowę na telefon z jednej z firm wiodących to pierwsze pytanie padło czy chcę sobie obniżyć abonament dzięki elektronicznej fakturze?

Niestety Telkab dzieki e-fakturze poniesie jakieś oszczędności i powinien się z nimi podzielić z abonamentami.

Uważam, że forma elektronicznej faktury ze strony Telkab jest formą tylko i wyłącznie zaoszczędzenia na wysyłanu faktur.
Jeżeli proponujemy jakieś zmiany to powinny one uwzlędnić zyski obu stron.
Telkab ma mniej kurierów z fakturami a użytkownik ma 2 zł mniej na fakturze? To taki przykład.

Telkab dzięki decyzji 100 użytkowników o e-fakturze zyska zwolnienie jednego pracownika i poniesie z tego tytułu kożyść w formie przychodu to dlaczego ten zysk nie może wpłynąć na wysokość abonentów decydujących o e-fakturze?

Odpowiedz }
Plusy od

Dla telkabu koszt jednej faktury to 40groszy. Firmy z papierowych i tak nie zrezygnują. A obniżka z tego tytułu już była. Kilka miesięcy temu spadły ceny abonamentów.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Nie znam firmy która obniża "abonament" z tego tytułu.
Ew obniżki są w opłatach aktywacyjnych i to najczęściej w drugą stronę np: aktywacja 1 zł tylko z efakturą, bez dużo więcej (mimo że np wcześniej zawsze była aktywacja 1 zł - tak zrobił jeden z dużych operatorów).
Koszt systemu, który obsługuje iBOK i eFakture był na tyle duży, że nie można mówić o oszczędnościach dla firmy.
Jest to po prostu jedna z opcji dla abonenta, którą Klient otrzymuje w cenie abonamentu. Sam prywatnie tak robię np z energa (ebok-rozliczenia rzeczywiste) i żadnych bonusów z tego tytułu nie posiadam.
Po prostu wygoda i tyle. Z tą myślą iBOK został stworzony.

A dwa, nie ten dział, proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja bym tego jednak nie lekceważył i obniżył stingowi abonament o 40/2 gr miesięcznie.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

nie ma takiej możliwości

Odpowiedz }
Plusy od

TELKAB jak tylko słyszy o jakiejś obniżce to od razu się trzęsie ze strachu, inne kablówki robią rożne promocje itd np internet + kablówka = mniejszy rachunek, a w telkabie nie ważne co i nie ważne jak długo już jesteś abonentem - płacisz tak samo jak osoba, która dopiero co się przyłączyła.

Odpowiedz }
Plusy od

Bo telkab to płotka i nie może sobie pozwolić na obniżki jak to ma miejsce u wiodących usługodawców.
Emerytura to to, na co mężczyzna przechodzi po śmierci, a kobieta po ślubie.
[Obrazek: userbar.php?id=17103]

Odpowiedz }
Plusy od

Jestem zadowolony z usług Telkab sp. z o. o.
Moim zdaniem tetka to wizyjny odpowiednik tcz.pl z MAŁYMI zmianami na niekorzyść tego ostatniego emitenta.
Przypuszczam, że tcz.pl zakończy swoją działalność zaraz po wyborach, no może wcześniej razem z forum.tcz.pl

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-05-26, 13:56)Zbigniew Urban napisał(a): Jestem zadowolony z usług Telkab sp. z o. o.
Moim zdaniem tetka to wizyjny odpowiednik tcz.pl z MAŁYMI zmianami na niekorzyść tego ostatniego emitenta.
Przypuszczam, że tcz.pl zakończy swoją działalność zaraz po wyborach, no może wcześniej razem z forum.tcz.pl
Nie bardzo wiem co ma to wspólnego z tematem wątku o efakturze.
TeTka to TeTka, Telkab to Telkab, Tcz to Tcz a moderatora jeszcze raz proszę o przeniesienie tematu do działu odpowiedniego.

Odpowiedz }
Plusy od

ludzie wszędzie chcą obniżki.. może jeszcze bonus za płacenie w terminie ?
...

Odpowiedz }
Plusy od

Coś mi się wydaje, że to już było. Jeśli od stycznia wszystko było zapłacone w terminie, to grudzień był gratis. Jeśli coś przekręciłam, to poprawcie. Wtedy jeszcze tata płacił za internet Tongue.
"Świadomość tego, że robisz coś złego, tylko pozornie umniejsza płynącą z tego przyjemność".

Odpowiedz }
Plusy od

Chyba w InterBicie tak było.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

podobnie jest w popularnym abonamencie Tv.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-05-27, 21:45)zefir napisał(a): ludzie wszędzie chcą obniżki.. może jeszcze bonus za płacenie w terminie ?
...
Żebyś wiedział np.kablówka TVK-NET w Choroszczy za terminowe opłacanie faktur daje swoim abonentom szybszy net w godz.22:00-08:00
No ale ty jak zwykle zaślepiony wielką miłością do telkabu.Heart

Odpowiedz }
Plusy od

ja niczym zaślepiony nie jestem.
Po prostu wyrażam swoje zdanie na temat mentalności klientów różnych usługodawców w dzisiejszych czasach.
Moja wypowiedź nie ma nic wspólnego z 'miłością' do Telkabu.

Osobiście np. ani w Tmobile ani w Orange nie mam żadnych zniżek z tytułu otrzymywania faktur elektronicznych, tak samo w Energa przy Rozliczeniach Rzeczywistych.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.