Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przeglad/serwis gasnicy

Witam, czy gdzies jeszcze w Tczewie mozna dokonac przegladu/serwisu gasnicy tak aby otrzymac legalizacje? Wiem ze w marketach ceny gasnic zaczynaja sie od 20 pln, ale posiadam kilka z fabrycznymi mocowaniami w aucie, a te marketowe nie za bardzo pasuja.

Odpowiedz }
Plusy od

Dołączam się do pytania.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie ma nakazu dokonywania przeglądów gaśnic w samochodach, chyba, że służą do przewożenia materiałów niebezpiecznych!
http://www.motofakty.pl/artykul/co-z-gas...odzie.html

Odpowiedz }
Plusy od

No oki, masz racje, znam to, ale po co mi w samochodzie gasnica ktora nie dziala. To dla wlasnego bezpieczenstwa chcialbym wiedziec ze jest sprawna. Chociaz taki kilogram proszku gasniczego malo co ugasi, ale zawsze moze troche przedluzyc rozprzestrzenienie sie ognia.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-05-28, 17:21)Eric napisał(a): No oki, masz racje, znam to, ale po co mi w samochodzie gasnica ktora nie dziala. To dla wlasnego bezpieczenstwa chcialbym wiedziec ze jest sprawna. Chociaz taki kilogram proszku gasniczego malo co ugasi, ale zawsze moze troche przedluzyc rozprzestrzenienie sie ognia.

Temat dotyczył legalizacji, co nie jest konieczne. Kupując nową gaśnicę też nie ma gwarancji, że zadziała. Przy legalizacji koleś tylko sprawdza ciśnienie na manometrze. Nic innego nie jest w stanie sprawdzić, więc takie oględziny możesz robić sam.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie kazda gasnica posiada nanometr. Poza tym wlasciwy przeglad, jakim kiedys poddawalem gasnice w odpowiednim punkcie, polegal na rozkreceniu gadnicy, sprawdzeniu proszku i naboju z gazem. Samo sprawdzenie nanometru, jesli takowy jest nie daje Ci gwarancji ze proszek sie nie zbrylil.
Pomimo tego ze w kodeksie drogowym jest luka prawna odnosnie gasnicy, nadal dla mnie cenna jest informacja gdzie mozna dokonac takiego przegladu z przedluzeniem waznosci gasnicy. Tbardziej ze na samej gasnicy jest napisane ze pierwszy przeglad zrobic po... jakims tam czasie.

Odpowiedz }
Plusy od

Pytaj przy straży pożarnej w Tczewie.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-05-28, 00:22)MacGyver napisał(a): Dołączam się do pytania.

Witam,
Od 1998 roku prowadzę firmę zajmującą się m.in. przeglądem i konserwacją gaśnic, badaniem wydajności hydrantów, sprzedażą sprzętu ppoż.
Zapraszam do kontaktu: tel. 501 799 860
Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Ile za gaśnicę samochodową?

(Zmień nick, bardzo proszę)

Odpowiedz }
Plusy od

Taniej nie będzie niż kupno nowej.
JW3730 - Jesień 87.
https://16bsap.wp.mil.pl/pl/

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.