Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skype, kamera, pomocy ;)

Zainstalowałam skypa i nowiuśką kamerkę omega C11 wraz ze sterownikiem i aktualizacjami, mam win7, net z Telkabu, aktualne wszystkie sterowniki. Wszystko było cacy, tyle że po kilku dniach obraz ze skypa zrobił się nieczytelny: podzielony na 3 poziome paski w ok. 50% reszta stanowi czarne tło, ogólnie nie można zobaczyć z kim dyskutuję nie zależnie od odległości jaka nas dzieli. Mnie natomiast mój rozmówca widzi bardzo dobrze i zdjęcia z tej kamery również są ok. Czym to może być spowodowane i jak naprawić?
Reinstalowałam skypa i kamerkę, wyczyściłam ccleaner'em i bez zmian. Huh
Jestem upośledzonym umysłowo homofobem. Islamofobem też.
Jestem z tego dumna.

Odpowiedz }
Plusy od

Wiesz, że Twoja kamerka nie filmuje rozmówcy tylko Ciebie prawda?
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

no w sumie to tak... czyli to nie od mojej kamery. To co mogę zrobić by dobrze widzieć tego z kim ja rozmawiam? Może w ustawieniach windowsa jest coś źle? Jest opcja, że moje bąble mogły coś namieszać, tylko ja nie wiem gdzie szukać i jak to naprawić. Na pewno raczej nie chodzi o skypa, ponieważ tam już sprawdziłam wszystkie możliwie dostępne ustawienia bez oczekiwanego rezultatu.
Jestem z tego dumna.

Odpowiedz }
Plusy od

Żeby sprawdzić swoją kamerę oraz jej sterowniki, po prostu uruchom program, który prawdopodobnie zainstalował się razem z nią. Umożliwia on zapewne cykanie fotek, nagrywanie filmów oraz podstawową/zaawansowaną konfigurację urządzenia. Sprawa jest prosta - jeśli możesz zrobić fotkę i nagrać film, potem to odtwarzasz i słyszysz dźwięk, to z kamerką jest wszystko OK.

Konfigurację kamerki w Skype możesz potwierdzić odpalając ten program, wchodząc do menu "Narzędzia", podmenu "Opcje", zakładka "Ogólne" i "Ustawienia wideo". Po ostatnim kliknięciu w oknie powinien się pojawić obraz z tego, co widzi Twoja kamera. Krótko - jeśli w "Wybierz kamerkę" jest wybrana Twoja, jeśli się widzisz ładnie i wyraźnie, to tak samo będzie Cię widział Twój rozmówca. Jeśli widzisz się nieostro to zauważ, że sprzęt, który posiadasz, ma regulację ostrości w postaci pierścienia z przodu. Czasami trzeba nim pokręcić dla uzyskania prawidłowego obrazu.

Tymczasem nie napisałaś, czy problem występuje podczas rozmowy z różnymi kontami Skype, czy tylko z jednym?

Odpowiedz }
Plusy od

Niunia, jaką masz kartę graficzną? NVidia (GeForce etc.)?
Poczytaj ten wątek:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2207301.html

Sprawdź też, czy problem występuje przy rozmowie z tylko jednym rozmówcą, czy wszystkimi - bo być może problem tkwi po stronie konkretnego rozmówcy.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Hary Jeśli chodzi o nagrywanie i odtworzenie obrazu nagranego przez moją kamerkę to wszystko było w porządku, różni rozmówcy widzieli mnie bardzo dobrze, to ja ich widziałam w paski do połowy ekranu. Natomiast ja siebie źle widziałam jak klikałam w tym oknie "wybierz kamerę" i żadne majstrowanie w tych ustawieniach niestety nic nie pomagało...

Manif Kartę mam NVIDIA Ge Force 8800 GS (aktualne sterowniki), ale i porady z podanego przez Ciebie linku nic nie pomogły...

Z ciekawości włączyłam na GG tą opcje wideo rozmowy i było bardzo dobrze, ale gdy chciałam przełączyć ponownie na skypa, to ten nie widział w ogóle żadnej podłączonej kamery, zrestartowałam kompa i wszystko jest w porządku Huh Nie mam pojęcia co było źle i jakim cudem się naprawiło, ale zadziałałoTongue

Śliczne dzięki za pomocHeart
Jestem z tego dumna.

Odpowiedz }
Plusy od

Jak powiada staropolskie porzekadło rzymian:
"Have You Tried Turning It Off And On Again" Wink
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Cytat:Manif Kartę mam NVIDIA Ge Force 8800 GS (aktualne sterowniki), ale i porady z podanego przez Ciebie linku nic nie pomogły...

(...)

zrestartowałam kompa i wszystko jest w porządku

A zrestartowałaś kompa również po akcjach z linka wyżej, czy dopiero po testach na GG?
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Resetowałam go po: aktualizacji kamery, reinstalacji skypa, majstrowaniu w opcjach skypa, mieszaniu w opcjach karty gaf. ale po zainstalowaniu kamery na GG NIE resetowałam komputera, dopiero wtedy gdy chciałam spowrotem wejść na skypa, a ten w ogóle nie widział kamery. Dlatego nie mam pojęcia dlaczego GG pomogło. Właściwie to może już teraz nie ważne, ale widzę, że nie ja jedna miałam podobny problem dlatego tak dociekam co zawiniło
Jestem z tego dumna.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.