Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grabus - zdjęcia

(2013-06-22, 10:37)Grabus napisał(a): Poszedłem jeszcze raz, zrobiłem z innego konta. Podczas obróbki zmieniłem balans bieli środka, zobaczcie co wyszło

Co do jasności: rozjaśniłem je podczas obróbki na próbę, ale prawdę mówiąc nie podobał mi się rezultat.
Możesz wyjaśnić w jaki sposób zmieniłeś "balans bieli środka"?

Odpowiedz }
Plusy od

Balans bieli środka zmieniłem stosując w Lightroomie "Graduated Filter", opcja dzięki której można płynnie zmienić np. jasność zdjęcia, żeby dajmy na to przyciemnić zbyt jasne niebo. Tyle, że można w nim zmieniać nie tylko jasność, ale wiele innych parametrów zdjęcia, balans bieli również. Zastosowałem dwa takie filtry, najpierw jeden od góry aby oziębić budynki oświetlone sodowymi lampami, a potem drugi na dole, aby z powrotem ocieplić odbicie nieba w rzece, żeby niebo i jego odbicie były w tych samych odcieniach.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-06-22, 18:32)Grabus napisał(a): Balans bieli środka zmieniłem stosując w Lightroomie "Graduated Filter", opcja dzięki której można płynnie zmienić np. jasność zdjęcia, żeby dajmy na to przyciemnić zbyt jasne niebo. Tyle, że można w nim zmieniać nie tylko jasność, ale wiele innych parametrów zdjęcia, balans bieli również. Zastosowałem dwa takie filtry, najpierw jeden od góry aby oziębić budynki oświetlone sodowymi lampami, a potem drugi na dole, aby z powrotem ocieplić odbicie nieba w rzece, żeby niebo i jego odbicie były w tych samych odcieniach.
Dzięki za dokładne wyjaśnienia.Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Ja też dziękuję. Fajnie, że nie traktujesz tego, jako wiedzy tajemnej.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Jak na razie tak się złożyło, że mój wątek dominują zdjęcia nocne, ale w związku z wczorajszym pokazem sztucznych ogni, nie mogłem ominąć okazji na pierwsze zdjęcia fajerwerków. Okazji do ćwiczeń tego rodzaju fotografii jest mało, a po wczorajszym wypadzie widzę, że doświadczenie jest tutaj bardzo potrzebne. Dzisiaj zrobiłbym te zdjęcia już całkiem inaczej.

7.
[Obrazek: 007.jpg]

8.
[Obrazek: 008.jpg]

9.
[Obrazek: 009.jpg]

10.
[Obrazek: 010.jpg]

11.
[Obrazek: 011.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Podoba mi się

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Jednak masz lepsze kadry według mnie, bo na moich w ogóle nie widać, że to było w Tczewie.

Odpowiedz }
Plusy od

Zachód słońca na wsi.
12.
[Obrazek: 67889002_full_res_glossy.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Wstaw większy rozmiar. Na znaczkach pocztowych mało widać.
A później ocenimy... Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Wystarczy kliknąć na zdjęcie Wink
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Faktycznie wystarczy kliknąć aby zobaczyć pełną rozdzielczość, ale żeby było wygodniej to umieszczam mały rozmiar w tej samej rozdzielczości co poprzednie zdjęcia, również klikalny do pełnej rozdzielczości.

12.
[Obrazek: 012.jpg]

P.S. Ograniczenie edycji posta do 20 minut od napisania, trochę utrudnia tego rodzaju poprawki.

Odpowiedz }
Plusy od

Dobrze światełko zagrało, kolorek dobry, ładnie muśnięte kłosy tymi promieniami.
Szkoda, że dom i ten słup mi to nie za bardzo. Przy takim widoczku zabrakło szerokości.
Ale i tak jest przyjemne w odbiorze.

Odpowiedz }
Plusy od

A może na szerokości było coś, na co znowu byś narzekał?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.