Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grabus - zdjęcia

No zawsze się znajdzie powód do narzekania. A co jest Forum Wzajemnej Adoracji. ??
Mają być same zachwyty. Sorry.

Odpowiedz }
Plusy od

Jeśli chodzi o mnie, jako autor zdjęć w tym temacie, człowiek który uczy się robić jak najlepsze zdjęcia, apeluję o takie właśnie szczere opinie. Jest co przemyśleć, spróbować zaproponowanych rad przy następnej okazji do zrobienia podobnego zdjęcia, i w ten sposób poprawiać efekty. Bardzo cenne są dla mnie takie oceny.
Co do samego zdjęcia, to nie będę pisał czy boki były zajęte czy nie, bo liczy się to co jest w kadrze. Oceniającego nie obchodzi co było obok kadru, jeśli efekt jakim jest zbyt wąskie ujęcie sceny mu nie pasuje. Zdjęcie ma mówić samo za siebie bez wyjaśnień. Baku ocenił szczerze według swojego gustu i za to mu bardzo dziękuję.
Prawdę mówiąc nie odebrałem jego słów jako negatywnej krytyki, zapamiętałem z jego wypowiedzi, że dobry kolor, światło ładnie zagrało muskając kłosy zboża i przyjemne w odbiorze, a gdybym jeszcze ujął to szerzej, to byłoby jeszcze lepiej.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-08-02, 09:13)Grabus napisał(a): Jeśli chodzi o mnie, jako autor zdjęć w tym temacie, człowiek który uczy się robić jak najlepsze zdjęcia, apeluję o takie właśnie szczere opinie. Jest co przemyśleć, spróbować zaproponowanych rad przy następnej okazji do zrobienia podobnego zdjęcia, i w ten sposób poprawiać efekty. Bardzo cenne są dla mnie takie oceny.
Co do samego zdjęcia, to nie będę pisał czy boki były zajęte czy nie, bo liczy się to co jest w kadrze. Oceniającego nie obchodzi co było obok kadru, jeśli efekt jakim jest zbyt wąskie ujęcie sceny mu nie pasuje. Zdjęcie ma mówić samo za siebie bez wyjaśnień. Baku ocenił szczerze według swojego gustu i za to mu bardzo dziękuję.
Prawdę mówiąc nie odebrałem jego słów jako negatywnej krytyki, zapamiętałem z jego wypowiedzi, że dobry kolor, światło ładnie zagrało muskając kłosy zboża i przyjemne w odbiorze, a gdybym jeszcze ujął to szerzej, to byłoby jeszcze lepiej.

I to jest właściwe podejście do sprawy.

Odpowiedz }
Plusy od

Udało mi się złapać dzisiejszej nocy jeden błysk:

13.
[Obrazek: 013.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Było tak jasno? Piękna błyskawica i zdjęcie. Nawet nie wiedziałam,że dziś była burza!?

Odpowiedz }
Plusy od

Przeglądając ostatnio swoje wakacyjne zdjęcia spodobał mi się taki mój pstryk:

14.
[Obrazek: 014.jpg]

Co sądzicie?

Odpowiedz }
Plusy od

brak zaczepienia mz.

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Kompozycja prawidłowa - drzewo na pierwszym planie w mocnym punkcie. Do tego złoty podział. Niestety nic poza tym. Pamiętaj aby usuwać takie drobiazgi jak w lewym, dolnym rogu. Niestety rzucają się w oczy

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-09-24, 20:03)rafgrzen napisał(a): Kompozycja prawidłowa - drzewo na pierwszym planie w mocnym punkcie. Do tego złoty podział. Niestety nic poza tym. Pamiętaj aby usuwać takie drobiazgi jak w lewym, dolnym rogu. Niestety rzucają się w oczy

Rafał, nie rozcieńczaj krytyki wodą Wink To jest zdjęcie jakich są miliardy i nawet najlepsza kompozycja ani jakikolwiek podział tego nie zmieni Sad
Sorki Grabus jeśli jestem zbyt brutalny...

Odpowiedz }
Plusy od

a może tak dla zachęty coś....
zdjęcie pokazuje ciekawe miejsce, ale może pokazać tak bliżej
mur i same armaty...
jakaś twierdza...? takie zdjęcie do broszury turystycznej....zależy jak się na nie patrzySmile

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-09-24, 20:36)Remoo napisał(a): Rafał, nie rozcieńczaj krytyki wodą Wink To jest zdjęcie jakich są miliardy i nawet najlepsza kompozycja ani jakikolwiek podział tego nie zmieni Sad
Sorki Grabus jeśli jestem zbyt brutalny...

Zgadzam się z Remoo, jednak nie dotyczy to tylko zdjęcia powyżej. Kto z nas robi niepowtarzalne foty, niech pierwszy rzuci kamieniem Big Grin
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-09-24, 20:36)Remoo napisał(a): [ciach] Sorki Grabus jeśli jestem zbyt brutalny...
W porządku, rozumiem. Przyjmuję na klatę Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Kto z nas robi niepowtarzalne foty, niech pierwszy rzuci kamieniem Big Grin
[/quote]

kogo i gdzie rzucić...hahaha każda prawie fotka jest niepowtarzalna, ale poważnie jakże trudno dzisiaj być tym ,,innym,, jak prawie każdy coś tam pstryka...próba na siłę bycia niepowtarzalnym to czasami niemożliwe i groteskowe

Odpowiedz }
Plusy od

Dobrym przykładem byłoby zdjęcie krzycha zrobione w Kwidzynie. Postawić przed tym budynkiem wszystkich nas. Ile zdjęć będzie podobnych? Kto pokaże ten budynek inaczej niż reszta?
Nie chodzi o bycie na siłę niepowtarzalnym. Fajnie jednak być chociaż interesującym Wink
To temat na osobny wątek chyba Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.