Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grabus - zdjęcia

(2013-09-25, 08:47)aga_piet napisał(a): Dobrym przykładem byłoby zdjęcie krzycha zrobione w Kwidzynie. Postawić przed tym budynkiem wszystkich nas. Ile zdjęć będzie podobnych? Kto pokaże ten budynek inaczej niż reszta?
Nie chodzi o bycie na siłę niepowtarzalnym. Fajnie jednak być chociaż interesującym Wink
To temat na osobny wątek chyba Smile

Nie bardzo rozumiem, czy dostałem naganę, czy pochwałę? SadSadSad
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

Krzychu, jedynie motyw z Twojego zdjęcia posłużył za przykład. Zastanawiam się, jak widziałby go każdy z nas. Żaden przytyk osobisty.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Mój syn i jego ulubiona zabawka:

15.
[Obrazek: 015.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Zdjęcie ok. Co mnie razi, to wory pod oczami, które można by rozjaśnić np. blendą. Kadrując radzę zwracać uwagę na drugi plan. Nieco bym obniżył aparat aby zniknęła jumba i przesunął syna bliżej krawędzi, żeby przez to nie obciąć mu stopy.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-09-25, 11:16)rafgrzen napisał(a): Zdjęcie ok. Co mnie razi, to wory pod oczami, które można by rozjaśnić np. blendą. Kadrując radzę zwracać uwagę na drugi plan. Nieco bym obniżył aparat aby zniknęła jumba i przesunął syna bliżej krawędzi, żeby przez to nie obciąć mu stopy.

Czy tym co przeszkadza na drugim planie jest ta jumba, o której piszesz za chwilę, czy może te drzewka nieco dalej? Bo jeśli chodzi o drzewka, to w tym miejscu, ja przynajmniej, nie znalazłem lepszego tła.
Zdjęcie było już robione z poziomu ziemi, bo chciałem nadać synowi mocy tym ujęciem, ale przesunięcie bliżej krawędzi, to faktycznie mogłem zrobić.
Poza tym jest to zdjęcie zrobione podczas zabawy syna na rowerze, o ustawianiu blendy w takiej sytuacji nie ma raczej mowy, ledwo mi się udało utrzymać go chwilę w tym miejscu, zanim dalej uciekł do zabawy. Niemniej jednak cenne uwagi, dziękuję.

Odpowiedz }
Plusy od

Tu bardziej zabawa przesłoną by się zdała i problem tła znika.

Odpowiedz }
Plusy od

Za radą krzycha spróbowałbym małej GO i przestawił modela np. na trawnik. Na tym postumencie wygląda jak pomnik.

Odpowiedz }
Plusy od

Chodzi mi o jumbę, drzewa mi tak nie przeszkadzają. Faktycznie mniejsza głębia może załatwiłaby sprawę. Mi akurat na postumencie się podoba i żabia perspektywa też. Wygląd monumentalny działa tu na korzyść, mz. Odbieram go jako zdobywcę, który wspiął się na przeszkodę, znaczy ją pokonał.
Zdjęcie dobre od przeciętnego odróżniają właśnie szczegóły i to, że my amatorzy szukamy jakiś kompromisów jest oczywiste. Jednak jestem pewien, jakbyś dobrze zabajerował syna, to dałby ci czas na ustawienie blendy.

Odpowiedz }
Plusy od

Pobawiłem się dzisiaj jeszcze raz starym zdjęciem znad Wisły. Denerwowały mnie te niebieskie plamy jakie się tam rzucały w oczy. Tym razem wyszło mi coś takiego:

4b.
[Obrazek: 004b.jpg]
Wróciło sporo żółtego, ale nie ma teraz niebieskości w środku zdjęcia. Które lepsze?
Tu można porównać bezpośrednio

Odpowiedz }
Plusy od

niewiem jak u Ciebie na lapku ale u mnie jakoś tak sztucznie, troche drażni podział , ale pewnie chodzi o odbicie, no i balans chyba miałeś spie.... bo ta "nieprawdziwa różnorodność" kolorków na architekturze aż zadziwia, chyba że psioczyłes za ostro.
ps.
ciekawe określenie wstawiłem, no cóż jak pasjonat to pasjonat.
pozdrawiam i zapraszam na spotkania z nami.

Odpowiedz }
Plusy od

Każde światło ma swoją barwę. Akurat te światła są żółte. I tak ma być. Inne rozwiązanie to bw. Musisz się zastanowić, czy w danym zdjęciu kolor cokolwiek wnosi, czy raczej szkodzi.

Odpowiedz }
Plusy od

A czy zawsze musi być prawdziwie i wiernie? Smile
Obie wersje kolorystyczne mi się podobają. Nie widzę w tym nadmiernej sztuczności. Zachód i wczesny wieczór daje nam takie bogactwo kolorów - czemuż się tym nie bawić?
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-09-27, 07:52)jaszym napisał(a): niewiem jak u Ciebie na lapku ale u mnie jakoś tak sztucznie, troche drażni podział , ale pewnie chodzi o odbicie, no i balans chyba miałeś spie.... bo ta "nieprawdziwa różnorodność" kolorków na architekturze aż zadziwia, chyba że psioczyłes za ostro.
ps.
ciekawe określenie wstawiłem, no cóż jak pasjonat to pasjonat.
pozdrawiam i zapraszam na spotkania z nami.

Tak szukam i szukam i nie mogę znaleźć gdzie napisałem "wstawiłem" lub coś podobnego?
Poza tym nie używam do obróbki laptopa tylko komputer stacjonarny. Mam wrażenie, że niektóre części wypowiedzi były nie do mnie.

Odpowiedz }
Plusy od

Kolego. Albo chcesz opinii, albi pochlebstwa. Nie rozumiem dlaczego tak się obruszyłeś po wypowiedzi Jaszyma.
1. Jakie znaczenie ma to, czy masz lapka, czy komputer stacjonarny? Chodzi o kolory, a nie o wyposażenie techniczne.
2. Ja zupełnie inaczej odczytuję wypowiedź Jaszyma: On pisze o sobie, że wstawił ciekawe określenie (""nieprawdziwa różnorodność"). Nie szukaj więc w swoich postach słowa "wstawiłem".

PS. Wiem, że mieszam się w Waszą dyskusję, ale to jest forum, więc czuję się rozgrzeszony.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie obruszyłem się, tylko jak teraz widzę, źle zrozumiałem wypowiedź. Miałem wrażenie, że może się pomylił czy coś, ale teraz widzę, że po prostu źle to zrozumiałem.

Ad.1 Chodziło mi tylko o pomyłkę. Jaszym nie mógł wiedzieć jaki mam sprzęt, więc odwoływanie się konkretnie do laptopa sugerowało, że pomylił mnie może z kimś albo nie na ten post odpisywał. Pisząc że mam komputer stacjonarny absolutnie nie chciałem postawić się wyżej od użytkowników laptopów. A jedynie wskazać, że ja to nie ten z laptopem, a którym być może myśli Jaszym.

Ad.2 No właśnie chodzi o niezrozumienie. Początek wypowiedzi Jaszyma nakierował mnie na myślenie, że chyba mnie pomylił z kimś, dlatego pewnie potem źle odczytałem zdanie o wstawianiu, odwołując je cały czas do siebie.

Przepraszam za zamieszanie.
Widzę jednak, że strasznie trudno prowadzić rozmowy na forum. Do głowy by mi nigdy nie przyszło aby obruszać się na jakiekolwiek opinie, w sytuacji gdy sam o nie proszę. Muszę przyznać, że czuję się z tym źle, że tak zostałem zrozumiany.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.