Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania, porady, sprawy techniczne

Sam nie wierzę, że do tego doszło, ale chyba będę kupował jakąś lampę.
I tu pytanie: Co kupić?
Firmowego Speedlighta czy coś innych producentów? Jakiś odpowiednik na poziomie SB-700?
Chciałbym jakiś sposób zdalnego odpalania i pewnie TTL też by się przydał (z manualnymi warto się bawić?).

Te Yongnuo są warte uwagi? Z porównaniu z innymi są tanie, model 560III ma nawet wbudowany odbiornik wyzwalaczy radiowych, ale mocy błysku chyba nie ustawia z automatu.

A może Sunpak? Metz? Nissin?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Tyle wiesz i nie wiesz?
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-11-01, 02:19)leoncjo napisał(a): Sam nie wierzę, że do tego doszło, ale chyba będę kupował jakąś lampę.
I tu pytanie: Co kupić?
Firmowego Speedlighta czy coś innych producentów? Jakiś odpowiednik na poziomie SB-700?
Chciałbym jakiś sposób zdalnego odpalania i pewnie TTL też by się przydał (z manualnymi warto się bawić?).

Te Yongnuo są warte uwagi? Z porównaniu z innymi są tanie, model 560III ma nawet wbudowany odbiornik wyzwalaczy radiowych, ale mocy błysku chyba nie ustawia z automatu.

A może Sunpak? Metz? Nissin?

jeżeli chodzi o Yongnuo to mam model RF-602RX. Nie przenosi TTL Sprawuje się bardzo dobrze, żadnych kłopotów z nim nie miałem.
Co do lamp się nie wypowiem bo mam tylko jedną systemową 430exII (na moje potrzeby wystarczająca) i czasami wspomagam się jakąś tam noname za 30zł wywoływaną poprzez fotocelę.

Przemyśl w co konkretnie chcesz się bawić i dopiero wtedy kup potrzebny sprzętWink

Odpowiedz }
Plusy od

Ja mam sigmę EF-530 DG Super, jak byś chciał się nią pobawić to daj znać. Mi tam do rodzinnego fotografowania wystarcza.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja mam Yongnuo YN568EX, sprawuje się znakomicie. Z moim Canonem 60d mam możliwość odpalenia jej przy pomocy wbudowanego w aparat flasha. Na zewnątrz są z tym czasem problemy, ale w pomieszczeniach działa na tyle dobrze, że nie trzeba się przejmować bezpośrednią widocznością lamp. Zawsze jakieś odbicie wyzwoli błysk.

Odpowiedz }
Plusy od

Nissin 866, du*y nie urywa, ale też daje radę. ETTL sprawuje się bez zarzutu, natomiast na manualu mam wrażenie że nie używa pełnej mocy (mimo ustawień oczywiście)

Odpowiedz }
Plusy od

a ja korzystam ze zastanego Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Nie zawsze się da. Czasem lampa jest niezbędna.

Odpowiedz }
Plusy od

No prawda, @krzych coś na ten temat może powiedzieć ( SDK na suchych w ostatni poniedziałek ), jeszcze ma łzawienie jak początkujący spawacz Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

No właśnie, czasem potrzebuję krótkich czasów w kiepskim oświetleniu.
Do zabawy też już miałbym zastosowanie.Wink

(2013-11-01, 10:15)geo napisał(a): Ja mam sigmę EF-530 DG Super, jak byś chciał się nią pobawić to daj znać. Mi tam do rodzinnego fotografowania wystarcza.

Tylko, że Ty masz Canona, ja Nikosia. No chyba że masz w komplecie przejściówkę.Wink
I widzę, że ona nie jest wcale dużo tańsza od SB-700.

Myślałem, że zmieszczę się w sześciu, siedmiu stówkach, a tu widzę, że wszystkie propozycje jednak bliżej tysiąca.Sad

Jeszcze jedno: Czy ustawienie w aparacie synchro na tylną kurtynę odniesie skutek w przypadku każdej lampy zewnętrznej? Bo widzę, że nie każda lampa ma to w specyfikacji ujęte.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Z perspektywy używania trzech zamienników (2x Nissin i 1x Metz) wiem na 100% że następna lampa jaką kupię to będzie systemówka.

Z zamiennikami są następujące problemy:

1. Mało ustawień manualnych;
2. Brak wyświetlacza z parametrami ekspozycji (tylko Metz i Yongnuo je mają i tylko te droższe);
3. Słaba powtarzalność mocy błysku i barwy światła;
4. Długie ładowanie pomiędzy błyskami sięgające czasem 5-6 sekund.

Odpowiedz }
Plusy od

Mam Metza 48 (nowszy model to Metz 50) i obala wszystkie 4 argumenty podane przez Remoo Wink

Co do lamp Nikona nie przekonały mnie, przez zakupem miałem w sklepie w jednym czasie Nissina, Metz, Nikona - wszystkie w podobnych cenach, wybrałem Metza 48, Metz jakością wykonania wygrywał z resztą, ilością funkcji nie ustępował Nikonowi, mało tego po aktualizacji softu śmiem twierdzić że nawet ją przebija, jakość błysku ciężko porównać, ale Metz 48 z D90 i D700 radzi sobie tak że nie mogę nic zarzucić.

Ale pisać można dużo i różnie, jak co na spotkaniu grupy mogę udostępnić lampkę do testów.

Odpowiedz }
Plusy od

Mogę udostępnić do testów Nikon SB-910.

Odpowiedz }
Plusy od

Jeszcze jedno, w sumie do Irka: używałeś lampy i fisza? Ogarnia?
Bo pop-up, jak łatwo się domyślić, nie daje rady. Nie oświetla całości i jeszcze obiektyw rzuca cień.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-11-09, 16:30)leoncjo napisał(a): Jeszcze jedno, w sumie do Irka: używałeś lampy i fisza? Ogarnia?
Bo pop-up, jak łatwo się domyślić, nie daje rady. Nie oświetla całości i jeszcze obiektyw rzuca cień.

niestety nawet przy nakładkach do rozpraszania, przy fiszu widać strumień światła nawet przy próbie odbicia od sufitu. Tutaj dużo zastanego, a lampą jedynie w celu zamrożenia ruchu

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.