Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania, porady, sprawy techniczne

Masz jakieś przykładowe foto?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-11-09, 17:33)leoncjo napisał(a): Masz jakieś przykładowe foto?

nie mam Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Tak sobie pomyślałem, że jeśli brać pod uwagę sabinki to nie muszę kupować nowej siedemsetki (a 910 to już w ogóle byłby overkill), ale może wziąć coś używanego ze starszych modeli. Warto brać używki? Ile może kosztować ewentualna wymiana żaróweczki?

Myślałem nad sb-900, ale poczytałem, że lubi się grzać i musi sobie odpocząć.
Może sb-800?

Potrzebna byłaby synchronizacja z krótkimi czasami (chociaż czasy 1/250 też już wystarczają - albo 1/320 w trybie AutoFP, ale nie do końca czaję, jak to wpływa na moc błysku).
Z CLSem pewnie też zacząłbym się bawić (chociaż jedna lampa to żaden CLSWink).
Jakiej prędkości mogę oczekiwać przy błyskaniu w trybie zdjęć seryjnych?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

tryb manual i przegrzewanie jest o wiele-wiele mniejsze Smile ta elektronika... Smile

szczerze zamiast 800-ki bierz 900,910 - maja coś co mnie przekonało - w obie strony można ją obrócić do tyłu, gdzie w 800 tylko z jednej można ją za plecy skierować Smile

Yrek - z fiszem wal za plecy Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

pytanie czy ma ktoś ostatnio wydany kalendarz 2014 Tczew DB potrzebuję jeden -zapomniałem kupić Confused

Odpowiedz }
Plusy od

Jak jeszcze nie kupiłeś to leć do DB bo dziś pod urzędem miasta chodziła dziewczyna i sprzedawała kalendarze.

Odpowiedz }
Plusy od

Ktoś z Was robił zdjęcia u nas w USC?
Może ma jakieś porady?

Odpowiedz }
Plusy od

jest tam ciasno, światło takie sobie, nie jest lekko Big GrinTongue, warto zrobić kilka prób nawet przy pustej sali. Raz robiłem i wyszło tak sobie, ale dla rodziny wystarczy.

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-08-12, 08:09)geo napisał(a): Ktoś z Was robił zdjęcia u nas w USC?
Może ma jakieś porady?

Ciasno ale da się przeżyć. Oświetlenie jest ok jak na pomieszczenie - duże okna przez które wpada dużo światła. Kwestia ustawienia balansu bieli. Przy jasnym obiektywie nie powinno być problemu ze światłem.
W sali bankietowej proponuję poprzesuwać krzesła spod ścian, bo zawsze jakieś będziesz miał w tle jeśli tego nie zrobisz Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Potwierdzam okna są duże. Pracowałem ponad miesiąc temu na 1/60s przy f4 ISO200, więc da się pracować. Był słoneczny dzień. Używałem szerokiego kąta, odpowiednik 17-36 oraz 50tki. Większy praktycznie nie ma zastosowania, chyba, że do popiersia.

Odpowiedz }
Plusy od

Postanowiłem zakupić aparacik kompaktowy, który musi posiadać:
- możliwość robienia zdjęć w RAWach
- dość szeroki zakres ogniskowych np. 28-350 lub większy (optyczny oczywiście)
- dobrze by było aby generował niskie szumy na wysokim ISO
- nie ma to być hybryda, gdyż jest za duża, to już wolę dokupić obiektyw "spacerowy", gdyż to już niewielka różnica
- cena do ok 1500zł, jak będzie super, to mogę wydać więcej

Na razie moim faworytem jest: FUJI FINEPIX F770 EXR
http://allegro.pl/fuji-finepix-f770-exr-...34251.html

rozważam też NIKONa p7100, ale zoom trochę za mały. Ze względu na krótki zoom odpada Canon G16, gdyż ma tylko do 140mm (w przeliczeniu).

BŁAGAM POMÓŻCIE !!! Wink

Odpowiedz }
Plusy od

a canon sx50hs, miałem w ręku , nie jest za duży (w porównaniu z 5d w sumie nic nie jest za duże ;-) )
a możliwości i szybkość jak na kompakt naprawde niezłe, no i mieścisz się w budżecie
FOTOGRAFIA TAK, ONANIZM SPRZĘTOWY NIE
http://pasjonacifoto.tczew.pl

Odpowiedz }
Plusy od

Dzięki za podpowiedź. Zainteresowałem się poprzednim modelem, ale nie miał RAWów, więc na tą serię nie zwracałem już uwagi, a tu niespodzianka. Bardzo ciekawa niespodzianka

Odpowiedz }
Plusy od

Są jakieś dobre, jasne szerokie kąty na M42?

Odpowiedz }
Plusy od

I pytanko do statywowców: Lepsza głowica 3 osiowa czy kulowa?

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.