Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania, porady, sprawy techniczne

No jak zasysała gałęzie to już faktycznie było na co grymasić Wink

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-09-21, 17:44)baku127 napisał(a): Remoo- dlaczego made in Japan to ciekawostka. Wiem że teraz jestesmy zalewani PRC, ale są jeszcze szkła made Japan, podobnie jak aparaty...

Właściwie nie chodziło mi o "ciekawostkę" w dosłownym tego słowa znaczeniu. Raczej miałem na myśli, że ciężko dzisiaj znaleźć coś co nie byłoby z Taiwanu Smile

Odpowiedz }
Plusy od

nawet 50mm 1.4 jest china, z nowych to chyba dopiero wszystkie 'złote paski' nikona są japońskie ale ręki nie dałbym odciąć Wink
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

No to ja mogę się tylko cieszyć,że mam puszkę i szkło made Japan..Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Panowie - czy napis made in Japan - determinuje jakość? wg mnie nie, bo mam szkła np. firmy Tamron made in China i wg paru osób z różnych źródeł (obiektywnie) są to szkła lepsze optycznie od firmowych oryginałów made in Japan. Więc nie to skąd pochodzi "słoik" ale co sobą reprezentuje jest wg mnie wyznacznikiem poziomu jakości. :-)
pozdr.
R.
FOTOGRAFIA TAK, ONANIZM SPRZĘTOWY NIE
http://pasjonacifoto.tczew.pl

Odpowiedz }
Plusy od

Jasne, bo np taka 50mm 1.4 z chin jest świetna Smile Prędzej się jakieś gumy obluzują, popuszczą niż szkła i mechanizmy w środku popsują bo to by świadczyło faktycznie o winie 'china' Wink
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

no to niech inni ocenią?!
FOTOGRAFIA TAK, ONANIZM SPRZĘTOWY NIE
http://pasjonacifoto.tczew.pl

Odpowiedz }
Plusy od

Serio pisałem 50tka z chin jest świetna, nic ją nie boli i nie dolega

A reszta to racja, prędzej pewnie gumy puszczą, niż szkła, elektronika, mechanizmy. A to nie wiele ma wspólnego z tym czy to będzie made in china czy made in japan. Jak np. 24-70 2.8 - Made in Japan a prawie w każdym gumy się wyciągają

I pewnie w każdym z nich zdarzy się przypadek że china się sypnie i japan się sypnie - ale nie upatrywałbym w tym 'made in china' Smile

Fakt faktem te 'lepsze'/'droższe'/"flagowe" modele są składane w japoni Smile
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Z |chińskich to ja lubię tylko zupki...

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-09-24, 18:19)rafalek_tcz napisał(a): Panowie - czy napis made in Japan - determinuje jakość? wg mnie nie, bo mam szkła np. firmy Tamron made in China i wg paru osób z różnych źródeł (obiektywnie) są to szkła lepsze optycznie od firmowych oryginałów made in Japan. Więc nie to skąd pochodzi "słoik" ale co sobą reprezentuje jest wg mnie wyznacznikiem poziomu jakości. :-)
pozdr.
R.

Mówimy tutaj raczej o "starej" japońskiej jakości. Stare słoiki były przede wszystkim solidne. Dużo było w nich metalu a nie tajwańskiego plastiku z odzysku. No i niezaprzeczalnym faktem jest, że dużo starszych obiektywów działa bez zarzutu do dzisiaj, podczas gdy nowe plastikowe badziewia psują się już po roku intensywnego używania.

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-09-25, 10:14)Remoo napisał(a):
(2014-09-24, 18:19)rafalek_tcz napisał(a): Panowie - czy napis made in Japan - determinuje jakość? wg mnie nie, bo mam szkła np. firmy Tamron made in China i wg paru osób z różnych źródeł (obiektywnie) są to szkła lepsze optycznie od firmowych oryginałów made in Japan. Więc nie to skąd pochodzi "słoik" ale co sobą reprezentuje jest wg mnie wyznacznikiem poziomu jakości. :-)
pozdr.
R.

Mówimy tutaj raczej o "starej" japońskiej jakości. Stare słoiki były przede wszystkim solidne. Dużo było w nich metalu a nie tajwańskiego plastiku z odzysku. No i niezaprzeczalnym faktem jest, że dużo starszych obiektywów działa bez zarzutu do dzisiaj, podczas gdy nowe plastikowe badziewia psują się już po roku intensywnego używania.
I tu kolega ma rację. Dziwne,że taka leciwa 30/2,8 na śrubokret kosztuj
1,5 raza więcej niż nowa( plastickowa)35/ 1,8 AFS

Odpowiedz }
Plusy od

większość produkowanych dzisiaj rzeczy, czy to agd , rtv, czy samochód po okresie gwarancyjnym ma sie zepsuć, abyś poszedł do sklepu po nową

Odpowiedz }
Plusy od

Witam,
Długo tu nie pisałem ...praktycznie wcale tu nie pisałem Smile
Przyszedł jednak czas, aby zapytać Was forumowiczów o poradę w sprawie kupna nowego sprzętu.
Otóż chcę kupić następujący zastaw:
-Nikon D7100
-Nikkor 16-85 mm
-Nikkor AF-S 35 mm
-Sigma 105 mm Makro
-Lampa Nikon Speedlight SB-700
Do tego jakiś pilot (ML-L3), statyw, plecak i kilka nowych kart pamięci.
Posiadam już trzy obiektywy do Nikona (18-55 mm, 18-105 mm i 55-300 mm) więc te które chce kupić będą takie "uzupełniające" Smile
Czy to dobry zestaw ? Czy byście coś zmienili? Dodali?
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Odpowiedz }
Plusy od

Wiesz to pytanie jest trochę bez sensu, bo skoro masz jakieś tam szkła to pewnie wiesz czego Ci potrzeba.
A więc potrzebujesz szkła do makro..
Szkła do czegoś szerszego...czyli co? Krajobraz, wnętrza, architektura...
A 35mm do czego...
A może napisz co fotografujesz, to pomyslimy..
A tak w ogóle posiadasz szkła i chcesz dokupić 16-85 ono pokrywa taki sam zakres jaki masz w Swoim zestawie..jest pewnie lepsze optycznie, ale światło takie samo.
Może lepiej coś szerszego...np Tokina 12-24 f4, Sigma 10-20,f3,5 , Tokina 11-16f2,8

Odpowiedz }
Plusy od

ojej chce być na wszystko przygotowany, ma kasę i lubi być gotowy na wszystko. Jak ma z 20 tys to kupi taki sobie sprzęt dla zaawansowanego amatora. Ważne, by były to jasne i dobre obiektywy.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.