Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania, porady, sprawy techniczne

Wiesiu nie rozumiem twojej wypowiedzi..Może dasz jakieś przykłady.
A co mam napisać autorowi, że ma kupić Nikkora 105Micro..., bo to systemowe szkło,, albo lepiej kupić Sigmę 150. można tez kupić wiele innych szkieł makro..można też kupić Tamiego90 w nowej wersji..

Odpowiedz }
Plusy od

Na początku myślałem o Tamronie 90 mm f/2,8 Makro, ale brak wewnętrznego ogniskowania jest tu dużym minusem ...a Nikkor 105 mm jest trochę za drogi i dlatego pomyślałem o Sigmie 105 mm.
Co do Nikkora 35 mm to chcę jakieś krótkie szkło do portretów.
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Odpowiedz }
Plusy od

Zecior, tak jak już Ci kiedyś mówiłem, do portretów to "prawidłowo" jakieś dłuższe szkło. Ale oczywiście nikt Ci nie zabroni robić krótkim. Można nawet fiszem, o czym zresztą już się przekonałeś na własnej skórze.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-09-28, 15:24)leoncjo napisał(a): Zecior, tak jak już Ci kiedyś mówiłem, do portretów to "prawidłowo" jakieś dłuższe szkło. Ale oczywiście nikt Ci nie zabroni robić krótkim. Można nawet fiszem, o czym zresztą już się przekonałeś na własnej skórze.
Wiem o tym Leon Smile i do tej pory tak robiłem bo używałem szkła 55-300 mm do portretów (przy dużych ogniskowych ładnie rozmywało się tło). Jak wiesz chciałem kupić Nikkora 50 mm f/1.8 G ale to obiektyw głównie dla formatu FX i straciłbym trochę na kącie widzenia.
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Odpowiedz }
Plusy od

miałem sporo już obiektywów i do moich ulubionych zaliczam 35/1.8 stosunkowo tani ale jest niezawodny ,85/1.8 posiadam dwa razy droższy od 35/ 1.8,ale trzeba naprawdę trafić w dobry egzemplarz ,50 1.8 miałem ale szybko się pozbyłem SmileSmile polecam obiektywy M42 ale do nich trzeba mieć cierpliwość są bardziej plastyczne ale dużo treningu by ciebie czekało by uzyskać efekty SmileSmile

Odpowiedz }
Plusy od

Zet -posiadasz 18-105... zrób sobie portret na ogniskowej 35, potem na 50 i na końcu na granicy 100 i popatrz jaki jest najlepsza perspektywa. A zobaczysz, że Sigmą 105 wyjdzie całkiem ładny portret.;
Zgadzam się ze można zrobić 35 portret w pomieszczeniu albo szersze ujęcie w terenie, ale na pewno nie jest to typowe szkło portretowe....

Odpowiedz }
Plusy od

Można sobie teoretyzować w nieskończoność. Jednak opinia wadka poparta jest wieloma przykładami. Wystarczy przejrzeć PF Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Aga- jeden preferuje 50-tkę a ktoś inny np. 85-tkę. ktoś inny 35mm..
Co będzie lepsze dla autora tego tematu? Hmm... nikt tego dokładnie nie wie. To on musi podjąć decyzję i wybrać dla siebie odpowiednie szkiełko...
No i zależy jaki to będzie portret...

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-09-28, 16:17)wadek napisał(a): miałem sporo już obiektywów i do moich ulubionych zaliczam 35/1.8 stosunkowo tani ale jest niezawodny ,85/1.8 posiadam dwa razy droższy od 35/ 1.8,ale trzeba naprawdę trafić w dobry egzemplarz ,50 1.8 miałem ale szybko się pozbyłem SmileSmile polecam obiektywy M42 ale do nich trzeba mieć cierpliwość są bardziej plastyczne ale dużo treningu by ciebie czekało by uzyskać efekty SmileSmile

Potwierdzam to co pisze wadek. 35/1.8 jest ok. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że to dość szeroki kąt i czasem kiedy podejdziesz za blisko, to możesz komuś zrobić psikusa w postaci wielkiego nochala lub zbyt okrągłej twarzy Smile

50/1.8 jak dla mnie jest super.
85/1.8 - potwierdzam opinię wadka. Co do samych szkiełek jest więcej niż dobrze, ale dużo egzemplarzy ma problemy z celnością autofocusa. Bawiłem się trzema egzemplarzami i każdy z nich nie trafiał w 80% przypadków :/

Odpowiedz }
Plusy od

Na jakim korpusie miałeś problemy z AF?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Czy celność AF ma coś wspólnego z puchą... to raczej wina szkiełka. Tak mi się wydaje.

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-10-06, 19:19)leoncjo napisał(a): Na jakim korpusie miałeś problemy z AF?

Zarówno na D80 jak i na D7000. Puszka nie ma tutaj znaczenia.

Odpowiedz }
Plusy od

Czasem ma. No ale jeśli sprawdzałeś też na D80, to widocznie wina szkła.

Odpowiedz }
Plusy od

Witam Smile Mam problem natury technicznej Smile dość długo nie uzywałem mojej alphy po długim czsie zauwazyłem ze nie robi ostrych zdjęć czy na statywie czy z ręki zdjęcia nigdy nie są wystarczająco ostre. Zakupiłem nowe szkło bo myślałem ze poprzednie moze na gwarancji źle złożyli ale niestety zauwazam to samo od czego to może być?

Odpowiedz }
Plusy od

Hmmm..trudno stwierdzić...po takiej wypowiedzi." zdjęcia nie są wystarczająco ostre"
Po pierwsze - Puszka -Sony, szkło jakie?
Po drugie- wstaw zdjęcie opisz parametry zobaczymy i pomyślimy, podyskutujemy..
Pozdrawiam.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.