Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OLYMPUS SZ-31 MR

Witam!

Co myślicie? Ktoś może ma coś podobnego? (prezent na święta, więc nie testujeWink )
W sumie pytam po zakupie Tongue ale oczekuje dobrej jakości i f-cjonalności, fotograf ze mnie żaden, ma robić dobre zdjęcia i mieścić się w kieszeni, aby mi wielka lustrzanka nie denerwowała na spacerze Smile
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-11-26, 20:30)pixiwoo napisał(a): Witam!

Co myślicie? Ktoś może ma coś podobnego? (prezent na święta, więc nie testujeWink )
W sumie pytam po zakupie Tongue ale oczekuje dobrej jakości i f-cjonalności, fotograf ze mnie żaden, ma robić dobre zdjęcia i mieścić się w kieszeni, aby mi wielka lustrzanka nie denerwowała na spacerze Smile

Nie mam, nie znam Sad
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-11-26, 23:50)krzych napisał(a):
(2013-11-26, 20:30)pixiwoo napisał(a): Witam!

Nie mam, nie znam Sad

Ja podobnie.
Pytanie tylko, co oznacza termin "dobre zdjęcie" ?
Dobre technicznie - czyli mało szumów(ciężka sprawa w kompaktach), dużo danych, ostre (jeśli zadrży rączka to nie ma ratunku) i z naturalnymi kolorami ... itd
Chcesz pokazywać zdjęcia na ekranie komputera czy na papierze?
Jakiej wielkości ewentualne odbitki?

czy

dobre w pojęciu artystycznym - tutaj nawet najlepszy aparat nie pomoże, bo najsłabszym ogniwem będzie ten kto wciska spust migawki.

Podsumowując: precyzuj o co konkretnie pytasz, bo na tak szeroki temat można rozmawiać pół roku i nie zrobić kroku naprzód Big Grin
Poza tym jak piszesz - już kupiłeś, więc żadna opinia już Ci w niczym nie pomoże Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Na Forum Olympusa też nie znalazłam opinii. Jest tylko opis, który sam pewnie znasz chociażby z instrukcji Smile
Ale możesz tam zadać pytanie:
http://forum.olympusclub.pl/forums/9-Aparaty-kompaktowe
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Cześć,
Przepraszam że tak późno odpisuje ale byłem trochę zarobiony, no i dzięki za wyczerpujące odpowiedzi ;-)
Więc kupiłem ten aparat i odpowiada mi w 100% kolory śliczne camera full HD więc jak dla mnie ok zdjęcia pokazuje na TV i komputerze więc spoko Wink
Ale pytanie jedno mam czy w zdjęciu panoramicznym przy takim segmencie sprzętu kompaktowego zawsze wychodzi gorsza jakość? Czy coś muszę pokombinować w ustawieniach? Zdjęcie ma sporo "szumów" (tak mi sie wydaje że to tak się nazywa Wink )
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.

Odpowiedz }
Plusy od

[Obrazek: 05f485766abe4.jpg.html]

Co myslicie? Jak na dla mnie dał radę w 100% mogę polecić z czystym sumieniem Smile

http://zapodaj.net/05f485766abe4.jpg.html

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-12-14, 12:36)pixiwoo napisał(a): [Obrazek: 05f485766abe4.jpg.html]

Co myslicie? Jak na dla mnie dał radę w 100% mogę polecić z czystym sumieniem Smile

http://zapodaj.net/05f485766abe4.jpg.html

Obrazka niet. Sad
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

Dał radę, a może jeszcze więcej jeśli tylko dołożysz coś od siebie w obróbce.
Ponownie polecam Ci forum Olympusa, tam dużo pomocnych dłoni i ludzi obeznanych z systemem:
http://forum.olympusclub.pl/forum.php
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-12-11, 20:30)pixiwoo napisał(a): Zdjęcie ma sporo "szumów" (tak mi sie wydaje że to tak się nazywa Wink )

Każdy kompakt będzie generował dużo szumów. Wiąże się to z wielkością matrycy oraz z faktem że podczas fotografowania w trybie "Live view" matryca cały czas się nagrzewa.
Zainteresuj się ręcznymi ustawieniami a przynajmniej programem "P" i fotografuj przy najniższej możliwej czułości (oczywiście jeśli masz dosyć światła)

Odpowiedz }
Plusy od

Dzięki Remo zaczyna mi się to podować już kombinuje nad rozbudowaniem tego maleństwa Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.