Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nocna Zmiana Bluesa - koncert!
 
#1

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa zagrają w Nowym Dworze Gdańskim! Koncert grupy 27 kwietnia, o godzinie 18:00 w Żuławskim Ośrodku Kultury.

[Obrazek: nocna_zmiana.jpg]

Muzycy w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić większe grono artystów. Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Kilka tysięcy koncertów w Polsce i w całej Europie a nawet w Zimbabwe!
Zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, ale z czasem wykreowali własny styl z akustycznym instrumentarium, a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.
Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację także tych, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie. Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Jej koncerty to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą daje blues.
Skład zespołu:
Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
Witold Jąkalski: slide guitar
Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
Grzegorz Minicz : perkusja

Bilety w cenie 25 zł dostępne w sekretariacie Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim,
ul. Sikorskiego 21. Informacje pod numerem tel.: 552472230 i przez email: zok@zok-ndg.pl.
Więcej na www.zok-ndg.plOdpowiedz }
Plusy od


Facebook Twitter RSS


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  © 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.