Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
laptop za 4000

(2014-12-03, 01:30)kamilus napisał(a): Serie 500 i 510 bardzo udane. {...}

Potwierdzam. Mam R500, 6 lat bezawaryjnie, nie licząc czyszczenia i smarowania wiatraka. W tym roku profilaktycznie wymieniłem dysk, bo miał wypracowane tyle godzin, że SMART się odezwał alarmem. Działał, ale wolałem nie ryzykować. Sprawność baterii też spadła o 50%, ale działa nadal.

Gdybym dziś miał kupować nowego laptopa, to z pewnością marka Lenovo byłaby brana pod uwagę w pierwszej kolejności, ale raczej sprzęt z górnej półki i bez Windows.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Moja Toshiba Statellite od ponad 5 lat działa bez zarzutów i nic oprócz wymiany dysku - na szybszy SSD - nie musiałem kombinować. Poza tym w ciągu ostatnich kilku lat kilku moich znajomych także kupiło lapki Toshiba i nikt do tej pory nie miał z nimi problemów.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Czy to prawda, że dysk SSD musi chodzić pod windowsem 10?

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-09-04, 20:00)maaat napisał(a): Czy to prawda, że dysk SSD musi chodzić pod windowsem 10?

Nie.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Czyli jak mam windows 7 i miejsce w lapku na drugi dysk to sobie mogę dorzucić SSD i będzie mi śmigać jak dziki żbik? Jakoś nie jestem przekonana do windows 10 i nie chciałabym na niego przechodzić.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-09-04, 20:26)maaat napisał(a): Czyli jak mam windows  7 i miejsce w lapku na drugi dysk to sobie mogę dorzucić SSD i będzie mi śmigać jak dziki żbik?  Jakoś nie jestem przekonana do windows 10 i nie chciałabym na niego przechodzić.

Tak.
Tylko pamiętaj, że samo podłączenie dysku SSD nie wystarczy - jeżeli chcesz odczuć wzrost wydajności, należy przenieść na niego system Windows.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

A mogę przenieść przez tą opcję łatwy transfer czy wszystko mi zniknie i trzeba będzie się babolić jak z nowym kompem? A rzeczywiście ten dysk to jest taki szybki i w ogóle super ekstra, ze taki zwykły konsument internetów jak ja co w gry nie gra, tylko tak sobie coś czasem obejrzy i w internecie siedzi to może to odczuć?

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wiem, jak działa opcja łatwy transfer, ale zazwyczaj przy odrobinie chęci można przenieść dane na drugi dysk.
Powinnaś odczuć wzrost wydajności w codziennej pracy.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-09-04, 20:36)maaat napisał(a): A mogę przenieść przez tą opcję łatwy transfer czy wszystko mi zniknie i trzeba będzie się babolić jak z nowym kompem? A rzeczywiście ten dysk to jest taki szybki i w ogóle super ekstra, ze taki zwykły konsument internetów jak ja co w gry nie gra, tylko tak sobie coś czasem obejrzy i w internecie siedzi to może to odczuć?

Wynajmij jakiegoś nerda co Ci to za 150zł zrobi. Mogę Ci jednego z Tczewa polecić. Pewnie do 100 na luzie by zszedł i piwo wypił Tongue
Wzrost wydajności jest OGROMNY. Ciężko ująć to wręcz w słowach. Po prostu to co muliło - po wsadzeniu SSD zapier....papier. Samo uruchamianie systemu liczy się w sekundach, a nie minutach.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

A ile taki cudak kosztuje? Tzn nie nerd tylko SSD :-) i nie muszę na 10 przechodzić

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-09-04, 21:28)maaat napisał(a): A ile taki cudak kosztuje? Tzn nie nerd tylko SSD :-) i nie muszę na 10 przechodzić

Przykładowy model:
http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-b...d1-707617/
Z wysyłką zmieściłabyś się w 400 zł.

Oczywiście, można i dwa razy drożej, ale nie zawsze jest sens.

Odpowiedz }
Plusy od

A to fajnie, to sobie na urodziny zafunduję

Odpowiedz }
Plusy od

No bx100 bym nie brał. MX100 jeśli już.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Why? Why?

Odpowiedz }
Plusy od

Też mnie to ciekawi. Te dyski z użytkowego punktu widzenia wyglądają praktycznie identycznie.
http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/cruc...?page=0,18

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.