Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
laptop za 4000

Manif a są jakieś wymagania sprzętowe, czy pójdzie na każdym lapku

Odpowiedz }
Plusy od

maaat: zapytaj znajomego informatyka Wink
Między BX100, a MX100 jest różnica taka, że BX są mniej wytrzymałe. W praktyce - szybciej padają. Ma to znaczenie jeśli dysk będzie wykorzystywany również jako storage.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-09-05, 00:15)kamilus napisał(a): maaat: zapytaj znajomego informatyka Wink
Między BX100, a MX100 jest różnica taka, że BX są mniej wytrzymałe. W praktyce - szybciej padają. Ma to znaczenie jeśli dysk będzie wykorzystywany również jako storage.

Jakieś źródło? Nie chcę się upierać - sam dopiero przymierzam się do zakupu SSD do lapka, ale jeżeli wiesz coś o tych dyskach, co mi umknęło, podaj proszę link do źródła.
Oba dyski zgodnie ze specyfikacją mają wytrzymałość na poziomie 74 TB.
W benchmarkach wypadają bardzo podobnie, czasami wręcz z przewagą na BX100.
http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Cru...2317vs3145
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Z takich namacalnych różnic między zwykłym dyskiem, a SSD to czas uruchamiania windowsa 7. Na standardowym dysku zanim windows był całkowicie uruchomiony (łącznie z aplikacjami w tle) mijało ok 2min, obecnie trwa to kilkadziesiąt sekund.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

Aha to fanie

Odpowiedz }
Plusy od

Do mojego R500 kupiłem dysk hybrydowy SSHD. To połączenie dysku tradycyjnego 500GB i dodatkowej przestrzeni SSD 8GB. Układ kontroli wewnątrz dysku decyduje, które dane umieścić w pamięci SSD, dzięki temu często używane dane są odczytywane z szybkiej pamięci, co przyspiesza pracę komputera.
Zaletą dysku hybrydowego jest możliwość używania z systemami, które nie obsługują prawidłowo dysków SSD, np. Windows XP, dzięki temu nawet na starym systemie można cieszyć się zaletami szybkiej pracy. No i pojemność zdecydowanie większa, za w miarę akceptowalną cenę.
Wadą hybrydy jest prędkość zapisu, która jest taka sama, jak przy tradycyjnych dyskach HDD.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

http://www.custompcguide.net/the-differe...-m550-ssd/ tutaj dość konkretnie, ale nie ma nic o wytrzymałości użytych podzespołów
Potem poszukam.

@MacGyver: SSD działa na XP - nie działa tylko TRIM. Boost do wydajności nadal będzie odczuwalny.

Odpowiedz }
Plusy od Manif

No i właśnie dlatego stosowanie SSD na XP nie ma sensu, ze względu na większą szansę utraty danych.

Odpowiedz }
Plusy od

Chyba nie do końca rozumiesz co robi TRIM.

Odpowiedz }
Plusy od

W skrócie- zarządza oznaczaniem wolnych/zajętych bloków/stron.
Nie uśmiechałoby mi się, gdyby winxp zmienił zdanie co do prawidłowości oznaczania bloków z moimi danymi Wink
Pozostanę jednak przy tradycyjnym, mechanicznym dysku. Komputer i tak jest na tyle wolny, że hybryda wystarcza, a i cenowo wychodzi lepiej.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.