Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór szkoły podstawowej - aktualny od 2014r.

(2014-05-20, 22:45)Harry napisał(a): No jak nie jak tak, z internatem w Gdańsku, ale póki co poszukam w Tczewie.

Nie nabijaj się, trochę się wybór w tym roku poszerzył.

W Fontannie przyjmują do 0 i I klasy - ja podanie złożyłam :>

Odpowiedz }
Plusy od

Do nowej i niepewnej Fontanny córki nie poślę - niech tamtejsi nauczyciele zdobywają doświadczenie na innych.Big Grin

Wybór, jeśli o takim może tu być mowa, padł na SP12. Czy tam też dzieci stoją do 0750 przed grubą czerwoną linią? Czy można po dziecko przyjść o dowolnej porze, czy tylko między 1615 a 1618?

Odpowiedz }
Plusy od

Post pod postem, przepraszam, nie mogę już edytować.

A mógłby ktoś z Was napisać ze dwa zdania na temat SP10? Bo widzę, że jej lokalizacja jest dla mnie nieco bardziej dogodna.

Odpowiedz }
Plusy od

Pod względem poziomu, Harry, 12, 11 i 10 są porównywalne. Mam na myśli poziom mierzony testami dla klas szóstych.
Moje zdanie: mając do wyboru te trzy szkoły, wybrałabym tę o dogodniejszej lokalizacji. Warunki, i nauczanie i tzw. "przekrój społeczny" dzieci są podobne. Wszystkie to niestety molochy, a sądząc po oblężeniu klas pierwszych, będą jeszcze większe.
Mała siódemka na Abisynii jest zdecydowanie przyjaźniejsza, no ale poziom, ze względów tzw. obiektywnych, nieco jednak niższy. Podobnie ósemka, ale tu jeszcze lokalowo słabiej.

Aha, i też nie posłałabym malucha do żadnej Fontanny Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Harry, skoro córka jest "chorowita, delikatna i wrażliwa", to moim zdaniem najlepsza będzie dla niej klasa integracyjna. Myślałeś o tym? Takie klasy są w szkołach 10 i 2. Myślę, że nie miałbyś problemu z dostaniem się tam dziecka, nawet teraz. Klasy integracyjne mają wiele zalet, są nieliczne (max 17 uczniów), są dwie nauczycielki, które zwracają baczniejszą uwagę na swoich podopiecznych. Jeśli uczeń ma problemy z nauką, aklimatyzacją, integracją, to są możliwości terapii pedagogicznej i innych zajęć tzw. wyrównawczych. Ja mam dobre doświadczenia z klasą integracyjną. Starsze dziecko za rok kończy, a młodsze w tym roku we wrześniu rozpocznie I klasę. Dodam jeszcze, że dziecko nie musi mieć orzeczenia o niepełnosprawności czy innej dysfunkcji, aby zostać do takiej klasy przyjęte.
Wszyscy musimy żyć ze swoimi porażkami... Ja muszę ze swoją sypiać!
by Al Bundy

Odpowiedz }
Plusy od

Dobry pomysł, warto przemyśleć podpowiedź szalonego patisona Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Na szczęście większych problemów i "dysfunkcji" nie posiada. Po prostu mając kontakt ze stadem dorosłych, jest chyba miejscami aż nadto rozwinięta, zbyt ambitna i ciężko znosi porażki. Nie chodząc do przedszkola długim ciągiem, większość czasu siedziała w domu, gdzie z nudów nauczyła się czytać, pisać, liczyć, itp. Jest zbyt poważna jak na swój wiek, np. nie ogląda za dużo bajek i woli siedzieć przed Animal Planet.

Przez to wszystko, jak już kilka dni pójdzie do przedszkola, widzi szalejące dzieci i chce się jakoś wśród nich odnaleźć. I idzie jej całkiem dobrze, ale nie ma za dużo czasu, bo przecież za 3 dni znów będzie przeziębiona i spędzi kolejne 2 tygodnie w domu.

Przemyślę wysłanie dziecka do takiej klasy integracyjnej, z mniejszą ilością uczniów. Będzie ich mniej do poznania, będzie też pewnie trochę spokojniej, a mała zazna wreszcie trochę dzieciństwa. Dzięki za odzew w temacie.

Odpowiedz }
Plusy od

Do klasy integracyjnej dość trudno się dostać, a szczególnie po ogłoszeniu wyników, no ale... powodzenia. Wink
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Harry, jak tam? Córka już zapisana? W szkołach już się odbywają spotkania z rodzicami pierwszaków i są już przydziały do konkretnych klas.
Wszyscy musimy żyć ze swoimi porażkami... Ja muszę ze swoją sypiać!
by Al Bundy

Odpowiedz }
Plusy od

Nadziei nie tracę, ale awaryjnie zapisana do SP12 - tu spotkanie jest chyba 16.06.

Odpowiedz }
Plusy od

a co powiecie na temat SP2? Waham się pomiędzy SP5 a właśnie SP2...

Odpowiedz }
Plusy od

Ja mogę powiedzieć tylko, że starszy syn przez 2 lata chodził do zerówki w SSP2 i byłam zadowolona. Panie fajne, Paweł był zadowolony. Jeśli dobrze kojarzę, to jutro w godzinach 16-18 jest dzień otwarty szkoły. Gdyby nie dojazdy, to pewnie zostałby w SSP2.
"Świadomość tego, że robisz coś złego, tylko pozornie umniejsza płynącą z tego przyjemność".

Odpowiedz }
Plusy od

W tym roku jest rejonizacja i słyszałam, że ze sporymi kryteriami jeśli wybierasz szkołę nie ze swojego rejonu. Moja cóeczka też w tym roku powędruje do pierwszej klasy, po długich namysłach do swojego obwodu.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie posyłałabym dziecka do klasy integracyjnej, będzie miała poczucie podporządkowania zajęć i życia pod tzw, potrzeby innych. Nie wiem czy to takie dobre, aby już w tym wieku uczuć, iż w świecie są równi i równiejsi. Zanim na mnie naskoczycie wyjaśnię Wam, iż mam kurs hipoterapii i 12 lat temu prowadziłam takie zajęcia. Troszkę się napatrzyłam na grupy mieszane

Odpowiedz }
Plusy od

Paweł w zeszłym roku szkolnym był w zerówce integracyjnej. O ile nie jestem jakąś zagorzałą fanką klas integracyjnych, to naprawdę nie mogłam narzekać. Nic nie było podporządkowane pod dzieci z orzeczeniem. Od zaspokajania ich potrzeb była druga pani i chyba nawet jeszcze jedna czasem przychodziła. Paweł wiele nauczył się i zrozumiał będąc w tej grupie.
Jest jednak też druga strona-nie każde dziecko zdrowe nadaje się do takiej klasy. O dziwo największy problem w tej klasie stanowił zdrowy chłopiec. Zdarzało się nawet, że był agresywny w stosunku do innych, a zwłaszcza do dzieci chorych.
Dużo zależy jakie dzieci trafiają do takiej klasy - i te chore i te zdrowe.
A dodam jeszcze, że teraz Paweł nie jest w klasie integracyjnej, a problemów mam już po dziurki w nosie... Tongue
"Świadomość tego, że robisz coś złego, tylko pozornie umniejsza płynącą z tego przyjemność".

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.