Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 4 głosów - średnia: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Torty - moja pasja

Moja własna, z glukozy robiona. Ale jeden błąd zrobiłam. Od spodu posypałam mąką ziemniaczaną żeby rozwałkować,u góry się pobrudziło i takie plamki zostawały. A bez posypania czymkolwiek przykleja się.
Literki tragedia w wycinaniu, ani jedna mi nie wypadła. Przyciskałam, aby wzór wyszedł na masie i wycinałam powolutku igłą...

Odpowiedz }
Plusy od

Prezentuje niniejszym kolejny wypiek. Tym razem urodziny mojego taty.
Robocza nazwa Pastelowe DISCO.
Tort "Czarny Las" czyli ciemny biszkopt, bita śmietana wiśnie i dużo gorzkiej czekolady.
[Obrazek: tort_63_1_m.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-07-08, 15:18)Julkka napisał(a): Moja własna, z glukozy robiona. Ale jeden błąd zrobiłam. Od spodu posypałam mąką ziemniaczaną żeby rozwałkować,u góry się pobrudziło i takie plamki zostawały.
W większości przepisów znalazłem ze do rozwałkowania należy użyć skrobi kukurydzianej - może ona nie będzie brudzić.
Mam do ciebie 2 pytania.
Jakiego cukru pudru używasz? - ja tego z Lidla i po zrobieniu tego typu lukru nie miał gładkiej konsystencji tylko taką mikro ziarnistą - tak więc krawędzie wycinanych kształtów nie były gładkie - podejrzewam że to wina cukru.
Jak szybo schnie twoja masa ? Ile masz czasu na obłożenie tortu zanim stwardnieje i zaczyna się kruszyć. Moja nie dawała mi więcej niż 3-4 min a to stanowczo za mało aby dobrze uformować tort - dlatego robię masę na piankach, ale ta z drugiej strony nie nadaje się do figurek czy kształtów 3D (wstążki etc)

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-07-21, 19:39)Max napisał(a): jak szybo schnie twoja masa ? Ile masz czasu na obłożenie tortu zanim stwardnieje i zaczyna się kruszyć. Moja nie dawała mi więcej niż 3-4 min a to stanowczo za mało aby dobrze uformować tort - dlatego robię masę na piankach, ale ta z drugiej strony nie nadaje się do figurek czy kształtów 3D (wstążki etc)

Kupowałam Diamant cukier puder. Masą bawiłam się spokojnie z 20-30 min i nie stwardniała w tym czasie.

Odpowiedz }
Plusy od

(2013-07-22, 13:02)Julkka napisał(a): Kupowałam Diamant cukier puder.
Spróbowałem (ten w papierowej torebce) - i tragedia jest, tak grubozmielony że masa była jeszcze bardziej grudkowata niż na cukrze z Lidla. Jednak poszperałem w sieci i znalazłem - "Polski Cukier" z Torunia - dostępny w Tesco. Dosłownie pył - masa aksamitna i super gładka wyszła.
Eksperymentowałem także z innymi przepisami i najlepsze rezultaty dała masa oparta na twoim przepisie ale z dodatkiem gliceryny i CMC. Masa daje się cienko wałkować i jest elastyczna. Po zaschnięciu trzyma ładnie formę i jest fajnie matowa.
105 ml wody
5 płaskich łyżeczek żelatyny
100g glukozy
1 płaska łyżeczka kwasku cytrynowego
4 łyżeczki margaryny planty (30g)
Kilka kropel olejku migdałowego
1 – 1,2 kg cukru pudru
1 łyżka gliceryny
1 łyzeczka CMC

a oto rezultat
[Obrazek: kokarda_m.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Moich eksperymentów z masą ciąg dalszy.
Po dwukrotnym zwiększenie w przepisie ilości CMC - otrzymałem wspaniałą "gum paste" idealną do modelowania realistycznych kwiatów.
[Obrazek: roze_m.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Czekoladowo-miętowy wieczór filmowy czyli przyszedł czas na mój pierwszy tort z masy cukrowej. Obróbka trudniejsza niż z masy piankowej, lecz biel tej masy bezapelacyjnie wygrywa.

[Obrazek: batman_cake_m.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Cały czas w konwencji filmowej Smile
Tym razem mocno cytrynowy Minionek.
Tort "smażony na patelni" z intensywnym lemon curd.
[Obrazek: minion_m.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Kolejne urodziny syna i znów coś upiekłem - tym razem tradycyjnie m&m's w menu a nie na liście gości.
Jednym słowem waniliowy biszkopt z chrupiącym kremem czekoladowym
[Obrazek: M_Ms_m.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Druga część urodzin syna i największe z moich wyzwań.
Star Wars - oj dużo czasu to wymagało.
[Obrazek: starwars_m.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Dokonałeś tego co nie udało się Iprerium. Dokończyłeś Gwiazde Śmierci Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Max... szacun Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Ja jestem "SW ignorant", ale mój chrześniak na pewno by docenił to dzieło Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Coraz bardziej moje hobby mnie pochłania. Tym razem zamiast urodzinowych kwiatów dla mamy - tort z mocno cytrynowym lemon curd. A róże smakują pomarańczami Smile
[Obrazek: 3roze_plus.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Czekoladowo-pomoarańczowe życzenia dla wszystkich babć i dziadków.
Moje pierwsze "topersy"
[Obrazek: babcia_dziadek_m.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.