Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek zbiorczy (dla niemających własnych wątków)

Szukałem miejsca gdzie mógłbym wrzucić ze dwa zdjęcia, ale nie było... dlatego to powstało - mile widziani wszyscy sporadyczni goście

[Obrazek: pat-01.jpg]

[Obrazek: pat-02.jpg]
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

ale o co chodzi... gdzie nie było miejsca....a czyje to fotosy...nie rozumiem...

Odpowiedz }
Plusy od

To pierwsze nawet ładne, chociaż ta biel zbyt żarówiasta mję się zdaje Wink
Drugie strasznie sztuczne.

EDIT: Jeśli nie chcesz własnego wątku może zmienię tytuł na jakiś bardziej adekwatny? "Wątek dla niemających swoich wątków" albo jakoś tak...? Wink
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Na pierwszym pierwsze co przykuwa uwagę, to przepalona biel. Zaraz za nią plasuje się brak prawej nogi.

Na drugim szału nie ma.

Odpowiedz }
Plusy od

Patrząc na pierwsze zdjęcie wydawało mi się krzywe, teraz widzę, że to przez barierki, które lekko lecą w lewo. Wyraz twarzy jakiś niefortunny, brakuje mi tam uśmiechu, być może jakiegoś zalotnego spojrzenia. Co do nogi, pewnie są jakieś zasady fotografii, które mówią żeby nie pokazywać nóg i rąk zgiętych tak, że nie widać ich całych, ale zawsze wydawało mi się to przesadą. Jeśli się stanie w ten sposób to po prostu nie widać reszty nogi i tyle, mi to nie przeszkadza. Poza tym cień od "reszty nogi" oraz fakt, że gdyby jej nie było to nie mogłaby tak wisieć, sprawia, że wiemy, że ona tam jest. Gorzej wygląda jak modelka na siłę pokazuje ręce i wszystkie palce, bo tak trzeba, to jest sztuczne wtedy.
Drugie natomiast mi się podoba, atrakcyjna modelka w "nieaktrakcyjnym" miejscu zwraca na siebie uwagę i o to chyba chodziło.

Odpowiedz }
Plusy od

Co oznacza zdjęcia innych? To nie są Twoje prace?
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

(2014-11-04, 10:25)Grabus napisał(a): Patrząc na pierwsze zdjęcie wydawało mi się krzywe, teraz widzę, że to przez barierki, które lekko lecą w lewo. Wyraz twarzy jakiś niefortunny, brakuje mi tam uśmiechu, być może jakiegoś zalotnego spojrzenia. Co do nogi, pewnie są jakieś zasady fotografii, które mówią żeby nie pokazywać nóg i rąk zgiętych tak, że nie widać ich całych, ale zawsze wydawało mi się to przesadą. Jeśli się stanie w ten sposób to po prostu nie widać reszty nogi i tyle, mi to nie przeszkadza. Poza tym cień od "reszty nogi" oraz fakt, że gdyby jej nie było to nie mogłaby tak wisieć, sprawia, że wiemy, że ona tam jest. Gorzej wygląda jak modelka na siłę pokazuje ręce i wszystkie palce, bo tak trzeba, to jest sztuczne wtedy.
Drugie natomiast mi się podoba, atrakcyjna modelka w "nieaktrakcyjnym" miejscu zwraca na siebie uwagę i o to chyba chodziło.

Nie chodziło mi o "zasady" ale o odbiór zdjęcia. Wystarczyłoby poprosić modelkę, żeby oparła się na drugiej nodze, zginając lewą. Fotograf powinien widzieć takie błędy w pozowaniu. Nie chodzi o to, żeby robić coś na siłę. Mnie też nie przekonują sztywne poglądy co do rąk i palców. Ktoś to wszystko wymyślił i teraz wszyscy "znawcy" uważają, że musi być tak a nie inaczej. Trzeba kombinować, bo inaczej wszystkie zdjęcia wyglądałyby tak samo (nie mówię tu o obróbce ale o kadrowaniu na poziomie wykonywania fotografii).

Niemniej jednak faktem jest, że podstawowe zasady ustawienia modelki czy modela sprawdzają się w wielu przypadkach i sprawiają że zdjęcie nabiera estetyki. Nie powinno się w każdym razie z ładnej kobiety robić inwalidki ucinając jej nogę.

kaul - dowiemy się wreszcie czy to twoje foty?

Odpowiedz }
Plusy od

No ok Remoo, masz rację. Co do odbioru w takim razie: ty odebrałeś to tak, że Ci przeszkadza, a ja tak, że nie i tyle. Jedynie na co zwróciłem uwagę przy pierwszym spojrzeniu, to że ta zgięta noga taka trochę gruba wygląda.

Co do własności zdjęć. Prezentowane fotografie są jak najbardziej autorstwa Kaula, ale jak się pojawi, to sam to potwierdzi. Wydaje mi się, że chodziło o to, żeby wątek był otwarty na prace również innych, którzy chcieliby wstawić swoje zdjęcia do oceny czy pokazania, ale nie koniecznie zakładać swój wątek.

Odpowiedz }
Plusy od

Fajnie temat się ruszył Smile
1. Podstawowe zasady ustawienia modelki... co to takiego? Ale dobrze że ten odbiór jest ważniejszy niż 'błędy w pozowaniu' Smile Twór który mnie nie interesuje zupełnie, odbiór jak najbardziej.
2. Prawą zegnie to zasłoni lewą... i tak w kółko, reke poloży tu reke położyć tam... 'ucinać nogę'... równie dobrze może stać jak pinokio z obiema na dole, bo jak prawą zegnie to jej przepołowie lewą... więc powracam do odbioru Smile

tak zdjęcia są moje - mam nadzieję że teraz 3 osoby odetchną z ulgą
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

czytam tą dyskusję i wnioskuję, że modelki pozują ale i tak dopuszczalna jest "wolna amerykanka...?!"

Odpowiedz }
Plusy od

a dlaczego nie?
blog który cieszy

Odpowiedz }
Plusy od

Poza taka, czy inna, ale odbiór zdjęcia jest bardzo naturalny. Wzrok nasz nie szuka tego, co ważne na zdjęciu. Ostatnie zdjęcia -w innym wątku- "kolory jesieni" ogłupiają wzrok i zaburzają odbiór.

Odpowiedz }
Plusy od

Kaul, chcesz opinii, to Ci powiem
Autor zdjęcia jest na straconej pozycji: Wie, co chciał pokazać i wie, co się działo obok. Dlatego bardzo trudno jest oceniać własne zdjęcia. Ja - przyznaję się - mam z tym poważne problemy. Po tym wstępie dwa słowa o Twoich pracach.
1. Zdjęcie nr 1: Co ja widzę? Kobietę, która patrzy w góę i to, co zobaczyła tak na nią wpłynęło, że aż podnosi suknię i zadziera nogę. Mogę snuć różne domysły na temat co takiego zobaczyła. Krzywe piony to już niedbalstwo - łątwo to poprawić. Pora dnia dobrana dość niefortunnie, bo na zdjęciu widoczny cień chyba drugiego słupka. Nie widzę uzasadnienia dla bw.
2. Teren sprawia wrażenie bardzo brudnego. Nie rozumiem kobiety, że chciała w takim miejscu usiąść. Zacięta, wręcz złowroga mina nie dodaje zdjęciu atrakcyjności. Nie podoba mi się sposób siedzenia. Bw. być może uzasadnione.

Pozdrawiam. Nie przyjmuj tego do siebie, tylko jako rzetelny odbiór Twoich prac przez postronnego widza.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.