Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"SZACH, MAT", czyli jak bardzo władza ma nas w d*pie

https://twitter.com/Samueljrp/status/573420832762015744

O projekcie:

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-se...Id,1684068

Kto głosował za odrzuceniem obywatelskiego projektu:

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.x...osowania=8

Platforma Obywatelska.

"OBYWATELSKA".

Sad
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

A ja nie poślę i co mi zrobią?

Odpowiedz }
Plusy od

Nałożą na Ciebie grzywnę. No, ale cóż - ciemny lud jest sam sobie winien. Ktoś tych partaczy wybrał w końcu.
Cierpią ci, którzy na POPiSLSDPSL nie głosowali. Reszta zaś może w końcu przejrzy na oczy (wątpliwe).
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Nieprawda. Można nie posłać  - po konsultacji w PPP i po uzyskaniu i odroczenia obowiązku szkolnego.

Odpowiedz }
Plusy od

No super, po konsultacji. Jakiś psycholog, a nie rodzic, będzie decydował, czy dziecko jest gotowe pójść wcześniej do szkoły.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Rodzice wnioskują, poradnia się odnosi... Na ogół przychyla się do wniosku. Z drugiej strony - trochę bzdurna jest ta idea "rodzice powinni decydować". W praktyce - klęska, uwierz mi Sad

Też nie bardzo mi się podoba wizja sześciolatka w szkole, choć w świecie to norma (ale warunki inne).

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-06, 23:57)karo napisał(a): Nieprawda. Można nie posłać  - po konsultacji w PPP i po uzyskaniu i odroczenia obowiązku szkolnego.

To byłą odpowiedź na wypowiedź pigla Wink
A po takiej konsultacji dzieciak na kolejny rok nie będzie traktowany jako tard do klasy specjalnej przypadkiem?

Odpowiedz }
Plusy od

Leon - później. Wcześniej idzie z klucza. Kiedyś było odwrotnie.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-07, 01:28)kamilus napisał(a):
(2015-03-06, 23:57)karo napisał(a): Nieprawda. Można nie posłać  - po konsultacji w PPP i po uzyskaniu i odroczenia obowiązku szkolnego.

To byłą odpowiedź na wypowiedź pigla Wink
A po takiej konsultacji dzieciak na kolejny rok nie będzie traktowany jako tard do klasy specjalnej przypadkiem?

Nie. Sporo jest takich dzieci - powodem odroczenia na ogół "niedojrzałość szkolna" Zdarza się inteligentnym dzieciakom. Zwykle dotyczy emocji lub sfery tzw. społecznej.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie no wiem, bo chociażby aspergerowcom, którzy są świetni matematycznie - ciężko iść w wieku 6 lat do szkoły, bo nie potrafią jeszcze pisać i nie nauczą się w ciągu roku. Po prostu nie do przeskoczenia. Tylko obawiałem się, że jak urzędowo to wiesz - potem już tylko klasa integracyjna i klops całkowity.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-07, 01:34)kamilus napisał(a): Nie no wiem, bo chociażby aspergerowcom, którzy są świetni matematycznie - ciężko iść w wieku 6 lat do szkoły, bo nie potrafią jeszcze pisać i nie nauczą się w ciągu roku. Po prostu nie do przeskoczenia. Tylko obawiałem się, że jak urzędowo to wiesz - potem już tylko klasa integracyjna i klops całkowity.

Nie, nieprawda. Nie musi być integracyjna, ale nawet jeśli to nauczyciel wspomagający tylko pomoże - nie zaszkodzi. Blisko mnie jest 100% aspergerowiec, który rozpoczął naukę w wieky niespełna 6 lat. Jest genialny matematycznie, bardzo dobry humanistycznie i totalnie "do tyłu" społecznie. I zawsze tak będzie.

Odpowiedz }
Plusy od

Wiem. Uwierz Wink
Tylko nie do tyłu, a do przodu - ewolucja. Cechy społeczne zanikają na rzecz cech rozwoju umysłowego Wink

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-07, 01:47)kamilus napisał(a): Wiem. Uwierz Wink
Tylko nie do tyłu, a do przodu - ewolucja. Cechy społeczne zanikają na rzecz cech rozwoju umysłowego Wink

aaaa, jest tak jak podejrzewałam Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Wielokrotnie zabieralem głos w tej sprawie.
Jednak w dalszym ciągu całość postawiona jest na glowie. Jeszcze  5 lat temu 6-cio latek aby pójść do szkoły musiał przejść badania dojrzałości szkolnej udowodnić że do szkoły dojrzał. Dziś 6-cio latek jest dojrzały mocą ustawy i musi udowodnić że to szkoły się nie nadaje.
Mając na uwadze że przez ostatnie 5 lat polska szkoła nie przeszła żadnych zmian (chyba że do nich zaliczymy ciepla wodę w toaletach) co takiego zmienilo się rozwojowego w roczniku 2009 że dojrzał do szkoły szybciej niż rocznik 2004? Sterydy?
Moja słodka pasja - Bajeczny Torcik

Odpowiedz }
Plusy od

Z tego co kojarzę, to miało być tak, że dzieci w wieku 6 lat będą szły do szkoły, ale to nie będzie siedzenie w ławkach i w ogóle. To będzie nauka przez zabawę, siedzenie na dywanie. Takie połączenie zerówki ze szkołą. Tego oczywiście nie ma.
Jeśli chodzi o sam poziom nauczania, to spadł on na tyle, że młodsze dzieci powinny sobie z nim bez problemu poradzić, ale "bycie gotowym na pójście do szkoły" nie oznacza tylko tego, że dziecko jest w stanie opanować materiał.
Nie wierzę już w to, że wycofają się z tych bzdur zanim mój młodszy pójdzie do 1 klasy Sad .
"Świadomość tego, że robisz coś złego, tylko pozornie umniejsza płynącą z tego przyjemność".

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.