Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś na ostro

Pjord Knudsen napisał:
Cytat:...Nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o wielkość, smak i proporcje mięso-warzywa. Poprosiłem o bardzo ostry a był średnio ostry. A może po prostu bhut jolokia i trinidad scorpion zanadto przepaliły mi pysk.

Z tego co widzę, Pjord porusza się po wyższych progach skali Smile
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-28, 10:59)KeBi napisał(a): W Yak Barze jak ktoś lubi bardzo ostre to trzeba to zaznaczyć. Mają papryczkę Jalapeno (konserwową) - choć nie lubię konserwowych potraw to ta papryczka wymiata! Ponadto mają sos tabasko-chili na barze - dla hardcorowców. Nikomu tego nie dają w standardzie - trzeba samemu sobie polać. Wcale się nie dziwię - dla jednego to co nazywa się bardzo ostre dla drugiego może być po prostu troszkę pikantne...

Oczywiście zaznaczyłem, że chcę bardzo ostro. I jalapenos poprosiłem dużo. Ja te jalapenos do porannych kanapek stosuję, można je dostać w Kauflandzie.
Aga - owszem próbowało się tego i owego. 
Żeby nie było, że nie na temat, to napiszę jeszcze, że próbowałem tortilli z "Hot Wings". Dramatyczne dziadostwo. Wewnątrz pokrojony stary kotlet w panierce, wszystko bez smaku.
Listen old soldier to the sound in your ears
Of too many battles of too many years
But there's only one thing you've learned in defeat:
That losing is bitter and victory is sweet

Odpowiedz }
Plusy od

Pjord, te jalapenos są w jakichś słoikach, czy jak? Chętnie bym sam spróbował, a w Kauflandzie czasem bywam.
No i co jeszcze z tych ostrych specjałów można dostać w Tczewie? Ja do tej pory doprawiałem sproszkowanym habanero i suszonymi / świeżymi peperoncini, ale to chyba liga podwórkowa, a chętnie bym spróbował czegoś odrobinę mocniejszego.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Najlepsze jalapeńosy z dostępnych u nas to moim zdaniem te marki La Costeńa. Małe puszeczki, oprócz papryczek w środku marchewka i cebula - przesiąknięte ostrością. Z tej samej serii można było kupić chipotle (grillowane jalapeno) ale coraz rzadziej je widzę.
Sorki za offtopa ale mam słabość do tematu Wink Z wyższej skali to powyżej habanero nie sięgam. Dla mnie to już tylko ostrość dla ostrości i... zawsze zastanawia mnie, jak radzą sobie ortodoksi z najostatniejszą fazą trawienia Wink

EDIT: Manif, w Kauflandzie jalapeno są w słoiczkach trochę większych od przecieru pomidorowego. W Piotrze i Pawle można spotkać te z La Costeńa w większych słoiczkach - bardzo dobre. Bywały też w Carrefourze ale ostatnio nie widziałam.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Hehe uznawanie jalapeno jako bardzo ostrą Big Grin
Hungarian hot wax. Tanie, stosunkowo łatwe do uprawy - aż się dziwię, że w Polsce takie mało popularne, a chili i pepperoni przy tym to jak zupki dla dzieci delikatne.
W sumie każda jadłodajnia, która ma w ofercie sos pikantny to powinna go robić na bazie habanero, a nie jakiś papryczek dla małych dziewczynek.

Tak jak Pjord napisał - jalapeno to daje porannego kopa i trzeźwość umysłu na dwie godzinki po śniadanku. Eh narobiliście mi smaka na dietę kapsaicydową Big Grin
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Kamilus, nie każdy lubi tak ostro. Lepiej mieć habanero osobno, do indywidualnego doprawienia. Co dla jednych jest ostre, dla drugich będzie "dla dziewczynek" i odwrotnie. Niektórzy już przy jalapeńo dyszą Smile
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Oooo temat się rozwija więc prosiłbym już o wydzielenie, bo może się nam tu ciekawy klub kulinarny utworzyć "Habanero Club" Wink
Habanero prawdopodobnie można teraz świeże w P&P dostać. Nie mam pewności czy w Tczewie, ale jakieś 3 miesiące temu rzucili w Polsce i się utrzymują w ofercie do dzisiaj. Około 60zł/kg.
I polecam sałatkę śniadaniową:
- feta w kostkach
- jalapenos konserwowe
- odrobina tabasco
- groszek konserwowy
- pomidorki koktajlowe

Doprawić pieprzem i solą wedle uznania i szamać Smile

Odnośnie ostatniej fazy życia w przewodzie pokarmowym - kwestia przyzwyczajenia. Wiadomo, że trzeba z samego rana i od razu pod prysznic Wink
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Można i samemu. Wpierw na parapecie...

[Obrazek: 9fc0e74b3f8b71b1m.jpg][Obrazek: adf78226f3cec652m.jpg]

... a potem w grunt.

Siberian House Pepper

[Obrazek: c36b7646ec73a57fm.jpg][Obrazek: affccd4630de082bm.jpg]

Piri Piri
[Obrazek: 49dadff2c2d4250am.jpg][Obrazek: 8998cb6f3885d8f6m.jpg]

Thai Chilli / Habanero Białe (Thai Chilli zrobiło się czerwone, a Habanero jak powinno - białe)
[Obrazek: 52dd763b4ff254d7m.jpg][Obrazek: 3f55af9c4d424b08m.jpg]

Habanero Czerwone / Naga Jolokia (obie jeszcze zielone, niedojrzałe, później nabrały kolorków)
[Obrazek: f9bff8d0a1265e5am.jpg][Obrazek: 6975d657b91223adm.jpg]

Trinidad Scorpion (niestety do czerwoności mi nie doszły - na żółtym się zatrzymały - za krótkie lato), ale pięknie ryja banię
[Obrazek: ebb48e1eb4dd926cm.jpg]

W mikser, do gara i w słoiki - możecie wierzyć lub nie - łyżka po wyjęciu z tej mikstury wyglądała jak w kreskówkach :]
[Obrazek: bee619432e53320bm.jpg]

To jest akurat miks wszystkich, słabych i mocnych. Marzy mi się takie coś z samego Trinidad Scorpiona...
[Obrazek: 7d8e34fcc52af67dm.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Ożesz...
A w ziemi to gdzie trzymasz - w ogródku, na działce? Nie próbowałeś pod folią jakąś?
Tak czy siak, gratuluję plonów.
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

Manif, w Kaufie mają kilka rodzajów marynowanych papryczek. Moim zdaniem dla początkujących dobre będą piri-piri, o takie:
[Obrazek: DSC0501jp_wexxnsq.jpg] Taki słoiczek kosztuje 3,99pln.
Kupiłem tam też kilka tygodni temu tackę świeżych różnokolorowych habanero. Bardzo przyjemna ostrość i aromat. Można śmiało zamrozić i wykorzystywać w miarę potrzeb.
Aga - czasami niestety jedzenie takich papryczek boli dwa razy.
Kazik, gratuluję. Ja w tym roku wysiewam scotch bonnet, bhut jolokie orange, 7 pot white i trinidad scorpion morouga red satan's strain. Do tej pory miałem zbiory explosive ember (lub amber, sam nie wiem) i habanero, więc nic specjalnego. Będziesz miał coś w tym roku? Chętnie się wymienię zbiorami.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-30, 22:11)Pjord Knudsen napisał(a): Aga - czasami niestety jedzenie takich papryczek boli dwa razy.

Pracuję nad tym, aby przy obu razach wydzielały się endorfiny. Na razie udaje mi się tylko połowicznie Wink
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

@kazik, bardzo wymagające są w uprawie?

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-29, 21:51)Pjord Knudsen napisał(a):  Ja te jalapenos do porannych kanapek stosuję, można je dostać w Kauflandzie.

Dokonałem w dniu wczorajszym zakupu w Kaufie - ZARĄBISTE. Smak przepyszny, ostrość delikatna, przyjemna i przede wszystkim są BEZ OCTU (konserwowane kwaskiem cytrynowym).
MNIAM. Dzisiaj będę zmuszony dokonać zakupu drugiego słoiczka, bo wczoraj wszystko pożarliśmy Tongue

Jeśli chodzi o uprawę własnych papryk, mam od 2 lat nasionka takich malutkich bardzo ostrych papryczek. Dostałem je od znajomych, którzy wyhodowali je w domu. Nie wiem jak się nazywają, ale były mega ostre ale i pyszne w smaku. Nie mogę się zebrać w sobie, aby je zasiać...
hydraulik - ogrzewanie - woda - gaz
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-03-30, 20:34)aga_piet napisał(a): Ożesz...
A w ziemi to gdzie trzymasz - w ogródku, na działce? Nie próbowałeś pod folią jakąś?
Tak czy siak, gratuluję plonów.

Na polu, na działce. W folii na działce. 2 lata temu miałem wysadzone w grunt to co widać na 1 i 2 zdjęciu - razem ~ 150 krzaków. 
Przyrządzanie "dżemu" paprykowego było rozłożone na kilka tur.

(2015-03-30, 22:11)Pjord Knudsen napisał(a): Kazik, gratuluję. Ja w tym roku wysiewam scotch bonnet, bhut jolokie orange, 7 pot white i trinidad scorpion morouga red satan's strain. Do tej pory miałem zbiory explosive ember (lub amber, sam nie wiem) i habanero, więc nic specjalnego. Będziesz miał coś w tym roku? Chętnie się wymienię zbiorami.

Ograniczyłem w tym roku wysiew do:
1) Siberian House Pepper - są porównywalne ostrością do PiriPiri, jest ich dużo i można w domu na parapecie. W niewielkiej ilości akceptują je rodzice. Idealne do marynowania w słoiki w całości.

Resztę muszę ogarniać sam
2) Habanero czerwone - takie ostrością akuratne dla mnie
3) Trinidad Scorpion

(2015-03-30, 22:36)karo napisał(a): @kazik, bardzo wymagające są w uprawie?

Te pod folią trzeba było podlewać :] - to tyle z ich wymagań. Specjalnie się nimi nie zajmowałem, nie cudowałem z nawozami itp

Odpowiedz }
Plusy od

Odstąpię miłośnikowi ostrej kuchni kilka sadzonek. Na tę chwilę mam TS, za jakiś tydzień lub dwa z pewnością będzie coś jeszcze. Nie starczyło mi miejsca na parapetach i balkonie.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.