Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś na ostro

(2015-05-21, 12:35)Pjord Knudsen napisał(a): Taaaa, to wróćmy do tematu:
tak, Kowalu, uprawa parapetowa ma sens, bo sprawia dużo satysfakcji zbieranie plonów własnej pracy, nawet jeśli zbierzesz z krzaka kilkanaście owoców. Tej pracy za dużo nie trzeba. Wystarczy regularnie podlewać, czasami nawozić i pilnować by nie spaliły się na słońcu.

A tak zupełnie poważnie. Mógłbyś robić dokumentację foto i zamieszczać? Pewnie inni mogliby się czegoś nauczyć i w przyszłym roku ....
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

Wesoło tu u Was. Ale co racja to racja mógłbyś cyknąć tym cudeńkom kilka fotek, tak ku przestrodze. A powiedz da się je tak wyszkolić by pilnowały domu pod nieobecność właścicieli, czy zwyczajnie stawiasz je pod drzwiami zaraz za jakimś potykaczem, że jak złodziej glebę zaliczy to traci gałki oczne w wyniku kontaktu z Twoimi milusińskimi?

Odpowiedz }
Plusy od

Zdjęcia papryczek ze swej hodowli wrzucił kazik w poście #8. To tak jakby ktoś pominął, a chciał zobaczyć zanim ktoś wrzuci swoje cuda Wink
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

A rzeczywiście, w tę łyżkę że wygląda jak w kreskówkach albo chociaż mdleje i gnie się jak ta w matrxie to ja wierzę. Tam to nawet powietrze się ugina i czasoprzestrzeń

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-05-21, 14:16)aga_piet napisał(a): Zdjęcia papryczek ze swej hodowli wrzucił kazik w poście #8. To tak jakby ktoś pominął, a chciał zobaczyć zanim ktoś wrzuci swoje cuda Wink

Rzeczywiście. Myślałem jednak o zdjęciach bardziej szkoleniowych - o ile to możliwe.

Odpowiedz }
Plusy od

Zdjęcia szkoleniowe dla krzycha:
- wrzucasz to:
[Obrazek: 1cab68bb3dc8.jpg]
- do tego:
[Obrazek: 7b7b04574c6e.jpg]
- które wcześniej wrzuciłeś do tego:
[Obrazek: 69142d595a41.jpg]
- podlewasz i po kilku(nastu[dziesięciu]) dniach otrzymujesz to:
[Obrazek: 1872edd15204.jpg]
- przesadzasz do większej doniczki i czekasz aż urośnie cały czas podlewając:
[Obrazek: 1e0d84c501d0.jpg]
Listen old soldier to the sound in your ears
Of too many battles of too many years
But there's only one thing you've learned in defeat:
That losing is bitter and victory is sweet

Odpowiedz }
Plusy od krzych

Dzięki. O to chodzi. Nie każdy wie (je nie) jaki zastosować pojemnik, kiedy przesadzać, jak dużo podlewać. Pomimo tego, że lekko sie nabijasz, informacje podstawowe są bardzo ważne.

Odpowiedz }
Plusy od

Trzeba być skończonym debilem aby podstawowych informacji o uprawie roślin nie znać lub nie potrafić ich chociaż odnaleźć mając do dyspozycji google. Pytanie o konkretny gatunek, który już częściowo wyrósł ma jeszcze jakiś sens, ale pytanie o podstawy podstaw... Do przedszkola.

Przepis na zajebiste żeberka:
* papryczka habanero
* 1kg żeberek jagnięcych lub wołowych (z plebejskimi pewnie też wyjdzie)
* Dobry jakościowo ketchup
* płynny miód
* ocet winny
* sól, pieprz, papryka ostra sproszkowana
* ząbek czosnku
* młode, umyte ziemniaki
* bulion wołowy

Żeberka umyć, pokroić na mniejsze kawałki, wysuszyć, przyprawić wedle uznania, posmarować oliwą.
Obsmażyć do zarumienienia na patelni. Patelnię przestawić z tym tłuszczem do ostygnięcia. Będzie jeszcze potrzebna.
Przełożyć do naczynia, które nadaje się do piekarnika. Obłożyć pokrojoną papryczką habanero i czosnkiem pokrojonym w kostkę.
W oddzielnym pojemniku przygotować "sos". 200g ketchupu zalać bulionem 300ml. Do tego 3 łyżki octu winnego, 3 łyżki miodu, przyprawy wedle uznania.
Ziemniaki pokroić w cieniutkie talarki i zrobić z nich pierzynę dla żeberek. Zalać sosem i wstawić do piekarnika rozgrzanego do 170 stopni na 2h.
Ponownie rozgrzać tłuszcz na patelni i obsmażyć w tym talarki odcedzone z sosu.

Popijać piwem, bourbonem lub wódeczką.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-05-22, 09:21)kamilus napisał(a): Trzeba być skończonym debilem aby podstawowych informacji o uprawie roślin nie znać lub nie potrafić ich chociaż odnaleźć mając do dyspozycji google. Pytanie o konkretny gatunek, który już częściowo wyrósł ma jeszcze jakiś sens, ale pytanie o podstawy podstaw... Do przedszkola.

Trzeba być skończonym debilem, zeby myśleć, że nie znam podstaw uprawy roślin. Mam działkę ponad 1000 m2. Mój post był pojednawczy w stosunku do poprzednich wypowiedzi . Jednak małej dziewczynce nie przyszło to nawet do głowy.

Odpowiedz }
Plusy od

Kamilus Ty znowu przeklinasz. Nie używaj wulgaryzmów to takie żenujące.

Odpowiedz }
Plusy od krzych

(2015-05-22, 12:04)maaat napisał(a): Kamilus Ty znowu przeklinasz. Nie używaj wulgaryzmów to takie żenujące.

huh? że co?
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Papryczki lubią gleby kwaśne, ale skoro podlewam je wodą z kranu (w Tczewie twarda, o pH ok. 7,2), to nie wysilałem się i użyłem ziemi uniwersalnej. Zakwaszać wody do podlewania mi się nie chce, dość mam roboty z wodą dla moich krewetek.
Jeśli chodzi o kiełkowanie, to do tej pory kiełkowałem nasiona w wilgotnej ligninie lub wacie i dopiero wtedy wysadzałem do ziemi kiełkiem w dół. W tym roku po prostu wrzuciłem nasiona bezpośrednio do gleby. Nieco zaskoczył mnie trinidad scorpion, którego 100% wysianych nasion wykiełkowało. Z pozostałych gatunków na około 5 wysianych, wyrosło po jednym z każdego gatunku (furilla, 7 pot i jolokia), a scotch bonnet nie wystartował w ogóle.
Jeśli chodzi o nawożenie, to specjaliści polecają Asahi SL, ale nie wiem czy jest dostępny w Polsce. Pamiętam, że jakiś czas temu chłopaki sprowadzali w większych ilościach dla swoich roślin. Nawóz można zrobić samemu i jeśli będzie ktoś zainteresowany, to znajdę przepis od doświadczonego hodowcy. Można też używać zwykłego nawozu dla pomidorów i papryk. Nie wspomnę, że maniacy używają różnych nawozów do ukorzenienia, do kwitnienia i do owocowania.

Odpowiedz }
Plusy od

Że nie ładnie. Te żeberka

Odpowiedz }
Plusy od

Chwileczkę, Chwileczkę! Pal diabli papryczki opowiadaj o krewetkach i koniecznie zdjęcia! Bardzo prosimy!

Odpowiedz }
Plusy od

Sa w dziale "grafika, fotografia, rysunek", czy jakos tak, w watku "plazy, gady, ryby". Pardon za brak polskich ogonkow.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.