Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezpłatne szczepienia przeciw HPV

Miasto funduje dziewczynkom bezpłatne szczepienia przeciw HPV. Miłe zaskoczenie, dzięki.
To nie pierwszy rok ale jakoś mi to umknęło do tej pory. Nie wszystkie miasta i gminy mają taki gest.
http://powiat.tczew.pl/bezplatne-badania...kiego.html
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od

http://www.rynekaptek.pl/prawo/sejm-od-2...,9403.html
Uszczęśliwią wszystkich jak tylko dziś przepchną to w senacie , wprost nie mogę się doczekać .

Odpowiedz }
Plusy od

Znaczy się, że to źle?
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-08-05, 12:53)Memory napisał(a): Znaczy się, że to źle?

Co kto lubi , fani profilaktyki o nazwie szczepienia pewnie są zadowoleni z takiego obrotu spraw , osoby które interesuje co państwo robi z pieniędzmi podatników pewnie zgrzytają zębami bo szczepionka HPV to 1500 zł na sztukę czyli nie małe pieniądze a tam jeszcze mają być meningokoki i pneumokoki na szczęście tańsze  wprowadzone w kalendarz , kasa spora efektywność zabiegu nie znana .Osoby sceptycznie nastawione do szczepień pewnie właśnie krew zalewa że jako jedyny kraj będziemy mieli HPV jako obowiązkowe szczepienia ,Japonia ostatnio wycofała rekomendacje dla tej szczepionki jak liczba nopów zaczęła dobijać 2 tyś stwierdzili że lepiej przeanalizować temat, a jako że u nas wszystko jest przymusowe więc pewnie panika wśród antyszczepionkowców że im kolejny bubel pod groźbą kary pieniężnej wciskają .W skrócie jedni się cieszą inni nie ,mi osobiście liczba szczepionek w kalendarzu nie robi różnicy bo nie wykonuje żadnych .

Odpowiedz }
Plusy od

Ale nie wykonujesz bo nie masz dzieci czy też olewasz temat i godzisz się z konsekwencjami?
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-08-06, 08:28)Memory napisał(a): Ale nie wykonujesz bo nie masz dzieci czy też olewasz temat i godzisz się z konsekwencjami?

Dzieci mam 4,nie szczepie bo mi się konsekwencje tych zabiegów na 1 dziecku nie spodobały , na reszcie nie mam zamiaru testować .Na szczęście nie wszystkim szczepionki szkodzą ale w moim świecie doświadczenie bierze górę nad statystyką .jeśli pytasz czy planuje płacić mandaty po 2,5 tyś zł to nie, a jeśli pytasz czy biorę na klatę ryzyko zachorowania to tak , nie wykluczam też zastosowania antytoksyny na tężca jeśli uznam że istnieje ryzyko zarażenia generalnie ta kwestia nie jest 0:1 , nie mam założenia że nigdy żadne z moich dzieci nie dostanie żadnej szczepionki bo tak sobie ubzdurałam że to czyste zło .

Odpowiedz }
Plusy od

Poruszyłaś kwestie kary finansowej - przypuśćmy, że dostaniesz wezwanie do zapłaty - jak chcesz uniknąć tego?

Ja akurat jestem zwolennikiem szczepień - moje dzieci szczepiłem szczepionkami skojarzonymi. Nie dlatego, że boję się kar - tylko dlatego, że wolę zrobić coś abym moje dziecko przeszło chorobę "spokojniej" niż ryzykować gorszy wariant.
Rozmowa czasem boli...

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-08-06, 13:26)Memory napisał(a): Poruszyłaś kwestie kary finansowej - przypuśćmy, że dostaniesz wezwanie do zapłaty - jak chcesz uniknąć tego?

Ja akurat jestem zwolennikiem szczepień - moje dzieci szczepiłem szczepionkami skojarzonymi. Nie dlatego, że boję się kar - tylko dlatego, że wolę zrobić coś abym moje dziecko przeszło chorobę "spokojniej" niż ryzykować gorszy wariant.

W kwestii kary finansowej odwołam się do sądu , jak prawo nie zadziała to skorzystam z kolejnej opcji zmiany kraju zamieszkania , lubię ten kraj ale to jeszcze nie powód żeby znosić każdy zamordyzm jaki wyprodukuje sobie aktualna władza  .
Znam wiele osób które szczepią i nie mają z tego tytułu żadnych problemów i nie widzę powodów dla których miały by tego nie robić jeśli uważają to za słuszne i skuteczne ,ja tylko nie lubię jak ktoś mi mówi co mam podawać moim dzieciom na podstawie doświadczeń ze swoimi ,bo jak to ma niby działać ,dzieciak po szczepieniu dostaje 40 gorączki i przestaje oddychać a ja do niego no co ty synek córka  sąsiadki miała po tym mały obrzęk wstawaj psujesz statystyki .
 A że w naszym kraju są miejsca gdzie nawet opinie lekarza podważa się jako by istniało przeciwwskazanie do szczepień i ściga rodziców bo psują statystyki wyszczepialności to co się dziwić przeciętnym obywatelom że zaczynają uważać że osoby nieszczepiące swoje dzieci to wariaci oraz wrogowie ludu i przyklaskują pomysłom typu nieszczepionych nie przyjmujemy do szkoły.

Odpowiedz }
Plusy od Pjord Knudsen

bo ja wiem czy jest się z czego cieszyć obejrzyjcie sobie na you tube ZASZCZEPIONE DZIEWCZĘTA – duński dokument o powikłaniach po szczepionce przeciwko HPV (maj 2015), tam jest więcej niezbyt pochlebnych filmów ten temat

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.