Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie są wasze sposoby na zgagę??

Cześć wszystkim, od kilkunastu dni męczy mnie straszna zgaga, pali mnie i drapie w przełyku, próbowałem  mleka, bo czytałem o takim sposobie, ale niestety nie pomaga, to samo z migdałami, jak Wy sobie radzicie z tym problemem? lepiej stosować naturalne metody czy leki? Czy jakiś ze sposobów pomoże pozbyć się problemu na zawsze?

Odpowiedz }
Plusy od

Zmiana diety. Żadne cudowne specyfiki same nie pomogą.
Przede wszystkim trzeba odstawić gazowane napoje i korposzczochy.

Zastąpić odpowiednio wodą i prawdziwym piwem.
Druga kwestia to odstawić słodycze kupowane i jak najwięcej żarcia z biedronki czy innego lidla.
I mimo, że założyłeś temat jako typowy spamer, a zaraz pojawi się link do jakiegoś gówna (który zostanie usunięty, bo tu walka ze spamem przebiega dość sprawnie) to wypowiadam się jako człowiek, który zwyciężył z refluksem (to już stopień dalej niż zgaga, ale jeszcze przed wrzodami).

Odradzam też wszelakie suplementy - skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą co zalecają, a nie używaj żadnego gówna, które akurat teraz jest reklamowane.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

dokładnie, trzeba uważać na to co się je, odstawić słodycze i ciężkostrawne dania, chyba smażone posiłki też pogłębiają problemy ze zgagą..ja zawsze czytałam o migdałach, ale jak Tobie nie pomagają to nie wiem..a mięta? Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Dziękuję wszystkim za rady. Nie jestem spamerem także trochę się poczułem urażony...Nara...

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-07-23, 20:13)Dodson napisał(a): Dziękuję wszystkim za rady. Nie jestem spamerem także trochę się poczułem urażony...Nara...

Ja polecam bez recepty Ortanol max. Ale wybrałabym się do lekarza. Mnie też paliła straszna zgaga Ranigast nie pomagał i okazało sie że mam refluks. Teraz biorę leki które zawierają polprazol lub omeprazol i jest git.

Odpowiedz }
Plusy od

Ortanol przy samej zgadze to troszkę overkill. To się stosuje już przy refluksie Wink
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Soda oczyszczona 1 łyżeczka i półszklanką wody popić. Poza tym, to co proponuje Kamilus (przez małe k Wink ) w kwestii zmiany diety
Jestem upośledzonym umysłowo homofobem. Islamofobem też.
Jestem z tego dumna.

Odpowiedz }
Plusy od

Zawsze mi po prostu pomagają tabletki na zgagę.

Odpowiedz }
Plusy od

Głównie dieta, nie jeść na noc, nie pić kwaśnych soków, ani napojów gazowanych, zero śmieciowego i wysoko przetworzonego jedzenia. Zero gotowych chemicznych przypraw.

Odpowiedz }
Plusy od

Dieta to podstawa. No i ranigast.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie ma chyba tak, że się tak na zawsze pozbędziesz problemu ze zgagą i już nigdy problem nie powróci Wink Jednym z naturalnych sposobów jest picie soku porzeczkowego lub świeżo wyciskanego soku z kapusty, ale to regularnie należy stosować.  Ale oczywiście największy sens ma zmiana diety [SPAM] - taka pomocna lista rzeczy, które jeść, aby zminimalizować ryzyko powstawania zgagi. Poza tym wyklucz tłuste i ostre rzeczy, ja na swoim przykładzie wiem, że zgagę może powodować sok pomidorowy, fasolka po bretońsku i sos pomidorowy taki do spaghetti.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.