Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastanawiam się nad własnym biznesem

Jak w temacie, zastanawiam się nad własnym biznesem. Najlepiej w branży handlowej, bo najzwyczajniej w świecie znam się na tym najlepiej. Nie szukam sprawdzonego przepisu na zarabianie pieniędzy, ale chciałbym poduskutować o tym czego brakuje w naszym mieście. Jak wam się wydaje?

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-11-04, 07:58)pacek napisał(a): Jak w temacie, zastanawiam się nad własnym biznesem. Najlepiej w branży handlowej, bo najzwyczajniej w świecie znam się na tym najlepiej. Nie szukam sprawdzonego przepisu na zarabianie pieniędzy, ale chciałbym poduskutować o tym czego brakuje w naszym mieście. Jak wam się wydaje?

Myślę, ze, przede wszystkim, kasy w kieszeniach mieszkańców.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

pacek żartujesz prawda?

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-11-04, 09:42)krzych napisał(a): Myślę, ze, przede wszystkim, kasy w kieszeniach mieszkańców.

Tego zawsze brakuje. Podejrzewam, że jak zapytasz mieszkańców Londynu o to czego im brakuje, to też powiedzą że kasy.

[spam[/url]

Odpowiedz }
Plusy od

Problem właśnie w tym, że nisz albo jakiś wielkich i zauważalnych braków nie ma. Musisz się przygotować na solidną konkurencję w handlu :)

Odpowiedz }
Plusy od

Dowiadywałem się w PUP, czy dają dotacje na tego typu biznesy i powiedzieli, że tam handel nie jest premiowany. Raczej usługi czy produkcja. Handel jest na ostatnim miejscu i raczej małe prawdopodobieństwo abym otrzymał na to dotacje. Mam świadomosć że konkurencja jest spora i handel nie jest sielanką. Widać to chociażby po często plajtujących sklepikarzach.

Odpowiedz }
Plusy od

Jeśli wszystkie gwiazdy na niebie, wróżki, wróżbici (z Maciejem na czele) forumowicze i Ty sam zgodnie stwierdzili, że handel w Tczewie to trudna sprawa, to po cholerę chcesz się za to brać? Total bezsens.
Handel "sklepikowy" taki z prawdziwego zdarzenia (prawdziwi sprzedawcy, znający asortyment, potrafiący doradzić - a nie podawacze towaru) zniszczył Internet. Teraz 3/4 osób obejrzy produkt w sklepie i kupi go w Internecie. To jest oczywiście bardzo nieuczciwe wobec tego sklepiku, ale co zrobić. Ale spokojnie - za jakiś czas sklepiki wrócą do łask, społeczeństwo musi do tego dorosnąć że pewnych produktów nie da się kupić online.... :-)
hydraulik - ogrzewanie - woda - gaz
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

Jakich?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Butów, spodni, koszuli - generalnie odzieży, szczególnie takiej specyficznej typu garnitur.
Dalej... materiały budowlane takie jak panele podłogowe, płytki itp... na żywo zupełnie inaczej wyglądają.
Kolejna grupa materiałów budowlanych - rury hydrauliczne, kształtki, kleje, fugi, drobne elementy - nie da rady dokładnie wyliczyć co do sztuki/kilograma więc warto z lokalną hurtownią/ sklepem się dogadać że w razie czego nadmiar można zwrócić. Odsyłać się nie opłaca.
Największy problem jest w tym, że sklep stacjonarny generuje bardzo duże koszty. Sala wystawowa (trzeba ogrzać, zapłacić podatek, kupić materiały na wystawę), cześć sprzedażowa (jakieś biurka, krzesła dla klienta, komputery, regały), pracownicy (dobry doradca-sprzedawca nie chce za darmo pracować)... To są naprawdę wysokie koszta. Coś o tym wiem. Firma internetowa niejednokrotnie przewala towar prosto od producenta albo z jakiegoś dużego magazynu zewnętrznego bezpośrednio do klienta. Taki pan sprzed biurka często nawet nie wie co sprzedaje... Tylko klika... Brak wszelkich kosztów. A cenę zakupu ma identyczną jak sklep z wystawą albo nawet niższą bo robi większe obroty. Odbiorców ma wielokrotnie więcej (cały kraj). Ale w końcu padną wszystkie sklepiki (już padają...), i gdzie będziemy oglądać na żywo towar???
Dlatego w końcu producenci dorosną do tego, że tak naprawdę to nie Internet jest motorem napędowym sprzedaży lecz właśnie te małe sklepiki. Na razie jeszcze analitycy patrząc w słupki tego nie rozumieją bo to są wyuczone durnie... ale spokojnie. Już MĄDRZY producenci próbują ukrucić sprzedaż internetową po cenach rażąco zaniżonych bo wiedzą że to się z czasem odbije czkawką. Przykład - WOJAS. Można kupić w Internecie, cena IDENTYCZNA jak w sklepie stacjonarnym. I TAK POWINNO BYĆ. Inny przykład: EXCELLENT (producent urządzeń sanitarnych). Sklepy stacjonarne mające na wystawie ich produkty, mają korzystniejsze warunki zakupu ich produktów.
Bo sklepy internetowe mają być dla ludzi, którzy nie mają czasu lub ochoty biegać po sklepach. No ale Polak musi najpierw cośstracić żeby pewne rzeczy zrozumieć. Aktualnie sami sobie sramy do gniazd.
hydraulik - ogrzewanie - woda - gaz
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

Należy pamiętać, że nie warto brać się też za branżę reklamowo - internetową. W Tczewie rynek jest przesycony. I nie tylko w Tczewie. Spójrzmy na taką warszawę gdzie fatalne strony przesiąknięte spamem tworzy kreatywnet. Musi chodzić po forach dyskusyjnych i spamować, bo go nie stać na uczciwą reklamę. Cebula do potęgi. Z takim podejściem od razu wiadomo, że nie znają się na swojej pracy i wciskają tanie buble za wysoką cenę.

Korzystałem też z usług unikaton i straciłem całą pewność siebie, a penis skurczył mi się o 4cm. Definitywnie odradzam unikaton. Opinia o unikaton jest fatalna.

dombezagenta to tak naprawdę ogłoszenia agentów nie przyłapanych przez macierewicza i sprzedają drożej niż po cenie rynkowej. Szukają jeleni. Odradzam dombezgenta.pl
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-11-07, 11:40)kamilus napisał(a): Korzystałem też z usług unikaton i straciłem całą pewność siebie, a penis skurczył mi się o 4cm.

To poszedł w minus?
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

W Tczewie brakuje sex-shopu

Odpowiedz }
Plusy od

Był przy starych PKSach. Nie pobył za długo.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-11-04, 07:58)pacek napisał(a): Jak w temacie, zastanawiam się nad własnym biznesem. Najlepiej w branży handlowej, bo najzwyczajniej w świecie znam się na tym najlepiej. Nie szukam sprawdzonego przepisu na zarabianie pieniędzy, ale chciałbym poduskutować o tym czego brakuje w naszym mieście. Jak wam się wydaje?

Niech kolega sprawdzi sobie jeszcze ten asortyment i warunki współpracy:

Kod:
xxxx

Nie wiem czy u nas dobrze schodził ale w 3mieście - nie mam wątpliwości. Zobacz na warunki współpracy czyli możliwość odroczenia płatności, długie terminy płatności i te sprawy. Warto się zastanowić. Tylko dobry lokal musiałbyś znaleźć.

Odpowiedz }
Plusy od

(2015-11-05, 07:58)pacek napisał(a): Dowiadywałem się w PUP, czy dają dotacje na tego typu biznesy i powiedzieli, że tam handel nie jest premiowany. Raczej usługi czy produkcja. Handel jest na ostatnim miejscu i raczej małe prawdopodobieństwo abym otrzymał na to dotacje. Mam świadomosć że konkurencja jest spora i handel nie jest sielanką. Widać to chociażby po często plajtujących sklepikarzach.

Dostałem kilka lat temu dofinansowanie właśnie na handel - sklep działa do dzisiaj - więc jednak można.

Moja rada - jak chcesz handlować, to wpierw popracuj trochę w handlu i to najlepiej (imho) w dużej korporacji. Bo co jak co, ale w korporacjach wiedzą najlepiej jak zarabiać pieniądze i można się wiele od nich nauczyć.
Uwierz mi, że przez kilka lat widziałem już wiele jednorocznych dofinansowanych z PUP interesów życia Wink

Odpowiedz }
Plusy od maaat

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.