Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaparcia u dzieici

Jak sobie radzicie z zaparciami u swoich pociech? Stosujecie domowe sposoby czy może wolicie wyroby medyczne?

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-01-02, 19:13)dereb napisał(a): Jak sobie radzicie z zaparciami u swoich pociech? Stosujecie domowe sposoby czy może wolicie wyroby medyczne?

Nie mam małej pociechy, więc nie mam problemu.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

dereb cóż byś chciał nam tu zareklamować. Pamiętaj tylko, że my tu źle znosimy takie akcje

Odpowiedz }
Plusy od

A gdyby nie chciał reklamować, to moja rada - nawadniać dziecko, dużo owoców, minimum słodyczy, dużo ruchu - zaparć nie będzie.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie mam zamiaru nic reklamować Smile po prostu pytam, bo moje dziecko często je miewa i szukam skutecznego sposobu.

Odpowiedz }
Plusy od

Moja córka na szczęście jeszcze nie miała zaparć, ma siedem miesięcy, właściwie jesteśmy na początku drogi z pokarmami stałymi, więc może dopiero wszystko przed nami, więc chętnie też bym poznała jakieś domowe sposoby na zaparcia. Owoce je chętnie, słodyczy długo jeszcze nie dostanie, ale wody nie chce pić :-(

Odpowiedz }
Plusy od

No właśnie problem w tym, że organizm, który nie jest dostatecznie nawodniony, na siłę będzie ją odzyskiwał w jelicie grubym, co właśnie grozi zaparciami. Podstawą kupki o właściwej konsystencji jest dostateczna ilość wody spożywanej pod jakąkolwiek postacią. Dużo ruchu, przede wszystkim w okolicach mięśni brzucha, by pobudzić perystaltykę, odpowiednia ilość błonnika i będzie dobrze.
Może dodać do wody odrobinę czegoś niesztucznego, dla smaku lub koloru, wtedy będzie chętniej piło?
Sam się mądrzę, ale moja córka też niechętnie je i pije. U niej stosuję herbatki owocowe, niesłodzone, ale wyjątkowo aromatyczne i nieco pomaga. Na szczęście z odpowiednim wypróżnianiem problemu nie ma...

Odpowiedz }
Plusy od

Szukasz pomocy u obcych ludzi w internecie zamiast u pediatry? Mama tego zagłodzonego dziecka tez nie chciała radzić się lekarzy!

Odpowiedz }
Plusy od

Młoda ani chętnie nie leży na brzuchu, ani herbatek też nie pija, założyłam, że będzie piła tylko wodę, ale chyba będę musiała swoje założenia pozmieniać. Na razie kłopotów nie mamy, ale w razie jakby się miały zacząć, to spróbuję może z tymi herbatkami. Na razie ulubionym jej napojem, jest mleko i nie wygląda na to, żeby coś się miało zmienić :-)

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.