Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezent na 18 córki

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad prezentem dla mojej corki. Tak się składa, że byłby to prezenty na 18. Zastanawiam sie nad sfinansowaniem jej kursu na prawo jazdy, chociaz nie widze, zeby szczegolnie ciagnelo ja do prowadzenia samochodu. Myslicie, ze sie przekona czy zainwestowac jednak w jakas bizuterie? Z gory dzieki za pomoc

Odpowiedz }
Plusy od

Jestem zwolenniczką prezentów praktycznych, prawko to inwestycja w jej przyszłość, a do tego jak zabalujecie to córka Was odbierze! Same plusy, tylko doradzam przed każda jazda obfotografować autko, bo potem się okaże, że te wszystkie rysy i przytarki to już w salonie zrobili, a tak z ciekawości, to którą szkołę będziesz reklamować?

Odpowiedz }
Plusy od

Odpowiedz }
Plusy od

Myślisz? Ale co, że rękodzieło czy jak?

Odpowiedz }
Plusy od

A ja obstawiam trzecią opcję.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Im szybciej się ma prawo jazdy tym mniejszy problem ze zdawaniem. Poza tym to okres w którym można sobie śmiało pozwolić.

Odpowiedz }
Plusy od

Myślę, że opłata za okres studiów to też dobry pomysł

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wiem czy jeszcze aktualne... ; )

Ja na 18-tkę dostałam od chrzestnej do wyboru: opłacenie kursu na prawko albo wycieczka do Egiptu. Wybrałam prawko i dzisiaj, po latach, żałuję ;P Nie zdałam - nie nadaję się do prowadzenia samochodu i tyle. Za duża panikara ze mnie.

Ale ad rem. Myślę, że fajnym pomysłem jest wycieczka. To są wspomnienia na całe życie, których nikt, nigdy nie odbierze. Albo jakiś ciekawy dla Córki kurs - może jest uzdolniona artystycznie, interesuje się orientalną kuchnią albo chciałaby polatać paralotnią.
W necie jest kilka stron z tak zwanymi prezentami przeżycia - niektóre naprawdę oryginalne.

Ja swojej Siostrze podarowałam na 18-tkę voucher na weekendowy wypad z atrakcjami do jednego z gdańskich hoteli. Udało mi się go dorwać w bardzo atrakcyjnej cenie i Mała była zadowolona.

Także opcji trochę jest : )
Szukam ósmego grzechu głównego.

Odpowiedz }
Plusy od

Co taki prezent na 18?! To że nawiedzeńcy robią z komunii imprezę na miarę ślubu to wiedziałam, ale, ze z 18 również to dla mnie nowość. Nie dajmy się zwariować

PS Znam odpowiedz na Twoje poszukiwania: Ósmy grzech główny to głupota. (to nie jest adresowane osobiście, więc ne bierz do siebie, jedynie odpowiadam)

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-04-26, 12:57)maaat napisał(a): Co taki prezent na 18?! To że nawiedzeńcy robią z komunii imprezę na miarę ślubu to wiedziałam, ale, ze z 18 również to dla mnie nowość.  Nie dajmy się zwariować

PS Znam odpowiedz na Twoje poszukiwania: Ósmy grzech główny to głupota. (to nie jest adresowane osobiście, więc ne bierz do siebie, jedynie odpowiadam)

Wartość prezentów na 18-tkę to według mnie osobista sprawa każdego, kto taki prezent robi. Poza tym, jak się dobrze poszpera, to coś, co na pierwszy rzut oka może wydawać się wydatkiem luksusowym - można kupić w całkiem przyziemnej cenie. Poświęcenie swojego czasu na znalezienie takiej perełki jest również bardzo dużo warte. A dla uśmiechniętej buzi córci/siostry - może nawet bezcenne : )

Głupota to nie grzech... To raczej brak odpowiedniego nauczyciela/przewodnika w życiu. Na to raczej wpływu nie mamy.
Szukam ósmego grzechu głównego.

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-04-26, 12:57)maaat napisał(a): Co taki prezent na 18?! To że nawiedzeńcy robią z komunii imprezę na miarę ślubu to wiedziałam, ale, ze z 18 również to dla mnie nowość.  Nie dajmy się zwariować
Nie wszyscy są biedni. Niektórych stać na wydatek rzędu 1000€ bez problemu.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-04-27, 10:49)kamilus napisał(a):
Nie wszyscy są biedni. Niektórych stać na wydatek rzędu 1000€ bez problemu.

Zwłaszcza tzw. "nowobogaccy" lubią się obnosić z tym, że "ich stać". Są tym, co mają.

Odpowiedz }
Plusy od

kamilus nie gadaj, poważnie?

Słusznie prawisz karo

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-04-27, 12:14)karo napisał(a): Zwłaszcza tzw. "nowobogaccy" lubią się obnosić z tym, że "ich stać". Są tym, co mają.
Ich sprawa. Stać ich, mają? Mają. Po co komu wpierdzielać się w ich zarobki i to na co wydają. Chcą wydać niech wydają. Czysta "polaczkowa" zazdrość.
W cudzysłowie, bo to nie tyle polska, a komunistyczna naleciałość.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

kamilus pacnij się w czółko, zupełnie nie zrozumiałeś przekazu karo

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.