Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

Ankieta: Czy otwierać w/w usługi?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
0%
0 0%
Nie
100.00%
3 100.00%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biznes Serwis telefonów komórkowych Szczególnie ekranów dotykowych

Siema. 
Chciałem zrobić taką małą sondę odnosnie otworzenia działalności.  
Czy polecacie otworzyć taka działalność? Dokładnie ( skup uszkodzonych telefonów,  naprawą ekranów dotykowych i wyświetlaczy, i inne związane z tą branża.  Chodzi o to że mało osób umie dobrze wymienić ekran w tel. Z serii Sony Xperia Z.  Telefony dzisiaj są sklejanie itp. Mało osób ma dostęp do oryginalnych części i naprawia to na oryginalnych czesciach.  Moje pytanie brzmi: Czego wam brakuje w związku z tą branża, jak również z branżą komputerową, oraz w jakim rejonie tego miasta?  Gdyż 2 z4 serwisów w Tczewie. To sieciowki i nie mają zbyt dobrych opinii, tym bardziej że już po nich naprawiałem to i owo.  Czekam na waszą opinie.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie sądzę, by przy 4 serwisach istniało wielkie zapotrzebowanie na piąty. Na Twoim miejscu przeszedłbym się i popytał kiedy mają najbliższy wolny termin na naprawę - jeśli sprawą mogą zająć się 'od zaraz', to znaczy że rynek jest już nasycony.
Natomiast co do oryginalnych części - tu też podchodziłbym do tego sceptycznie. Podejrzewam, że naprawy dokonują przy użyciu zamienników, bo tak jest taniej - zarówno dla klienta, jak i dla serwisu. Ile osób skorzysta z droższej usługi nowego serwisu tylko dlatego, że ma dostęp do oryginałów? Obawiam się, że niewiele.
Podsumowując - nie sądzę, by były z tego kokosy, ale jeśli jesteś w czymś rzeczywiście dobry i wyrobisz sobie markę, pewnie kiedyś wyjdziesz na swoje. Ale to raczej nie jest łatwy kawałek chleba.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Ja akurat kilkukrotnie miałem problem z wyświetlaczem w Xperii Z. Raz wymiana gwarancyjna i było ok, przy kolejnym uszkodzeniu szukanie zamienników bo oryginały kosztowały 2/3 wartości telefonu. Jest serwis w Tczewie, który bardzo dobrze wykonuję konkretnie tę usługę na zamiennikach i w krótkim terminie - cena rozsądna i wysoka jakość.
Generalnie są w Tczewie dwa dobre serwisy telefonów i podobnych urządzeń elektronicznych i przynajmniej jeden dobry serwis komputerowy. Jeśli jesteś w tym dobry to radziłbym zacząć oferować usługi wśród znajomych i jeśli faktycznie będzie wszystko w porządku to z polecenia będzie coraz więcej klientów. Pamiętaj, że trzeba zarobić na utrzymanie działalności zanim zaczniesz zbierać z tego profity.
No i jeden szczegół - zwróć uwagę na swoją pisownię, bo ciężko się to czyta.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-05-30, 16:02)lukee napisał(a): Jest serwis w Tczewie, który bardzo dobrze wykonuję konkretnie tę usługę na zamiennikach i w krótkim terminie - cena rozsądna i wysoka jakość.

O, to podrzuć mi info, który to, bo prawdopodobnie niedługo do takiego serwisu dam Zetkę.
A zrobią w tym serwisie na oryginalnych częściach? I jak rozpoznać czy wymieniony wyświetlacz to oryginał czy zamiennik?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Sorry, napisałem bez składu i ładu. Teraz kwestia oryginałów: nie ma nowych oryginalnych wyświetlaczy Sony. Jedyna opcja na oryginałach, to części z demontażu zazwyczaj wyświetlacz + ramka. Autoryzowany serwis w-support, który naprawia w ramach gwarancji telefony marki Sony Nie wymienia tylko wyświetlaczy, lecz wyświetlacz z ramką, który jest fabrycznie sklejony. Co to znaczy konkurencyjna cena? Druga sprawa, w jakim serwisie wymienią Ci w/w lcd z ramką, na poczekaniu? Trzecia sprawa, chciałbym jaka jest jakość wykonania tych usług. Po 4 jeżeli klient chce mieć telefon szczelny ( mowa o xperiach z serii "z"...) na chińczyka nie ma takiej opcji, mało osób ma dostęp do org. Uszczelek, a wyświetlacz musi być wklejony tylko w fabryce, ponieważ uszczelek pod lcd nie ma w ogóle dostępnych na rynku, mówię tu o org. Na koniec pytanie. Może są jakieś usługi, których wam brakuje w tym mieście? No i czekam na dalsze opinie. Pozdrawiam

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.