Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KRUS - niesprawiedliwość społeczna?
 
#1

Zastanawiam się nad sensem istnienia KRUS-u. Skoro wszyscy tak samo mogą korzystać z przywilejów emerytalnych, ubezpieczeniowych itd to czy nie powinno być tak, że wszyscy powinni płacić również takie same składki?Odpowiedz }
Plusy od
 
#2

Nikt nie powinien płacić składek. To jest zalegalizowana i o zgrozo przymusowa piramida finansowa.
Trzeba płacić ponad 3000zł co miesiąc żeby było na emerytury dla sbeków, powców i pisowców. No i po drodze na kolesi powyższych, którzy zajmują się obsługą tej bzdury.

Emerytury są w samym założeniu niesprawiedliwe. Dostajesz nie tyle ile sobie wypracowałeś tylko tyle ile wymyśli urzędas/pseudopolityk. Osoba pracująca uczciwie wkłada do systemu znacznie więcej niż wyciąga.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!Odpowiedz }
Plusy od
 
#3

2 razy mi się wysłało.Odpowiedz }
Plusy od
 
#4

Muszę się z Tobą zgodzić. Te wszystkie przywileje emerytalne są skrajnie niesprawiedliwe. Jak to możliwe, że ktoś kto pracował może przez 22 lata, później przez kolejne drugie tyle dostaje po 4 lub 5 tys zł. A tak często się dzieje w przypadku byłych SBków. Ta sprawa już dawno powinna być załatwiona.

KRUS jest kolejnym niesprawiedliwym systemem, który sprawia, że są równi i równiejsi względem prawa. Na []link[/url] masz info na ten temat.Odpowiedz }
Plusy od
 
#5

(2016-06-15, 12:50)kers napisał(a): Muszę się z Tobą zgodzić. Te wszystkie przywileje emerytalne są skrajnie niesprawiedliwe. Jak to możliwe, że ktoś kto pracował może przez 22 lata, później przez kolejne drugie tyle dostaje po 4 lub 5 tys zł. A tak często się dzieje w przypadku byłych SBków. Ta sprawa już dawno powinna być załatwiona.

KRUS jest kolejnym niesprawiedliwym systemem, który sprawia, że są równi i równiejsi względem prawa.

Spokojnie, za SB-ków już się biorą. 2,2 tys miesięcznie mają dostawać. Oczywiście Trybunał Konstytucyjny uznałby to za niekontytucyjne...Odpowiedz }
Plusy od
 
#6

pacek po 1. składki są niższe ale emerytura też niższa.

po 2. na emerytury z ZUS według Forum Obywatelskiego Rozwoju rząd wydaje 2853 zł na 1 mieszkańca na emeryturę z KRUS 331 zł więc, który system jest wydolny?
Rozmowa czasem boli...Odpowiedz }
Plusy od
 
#7

(2016-06-15, 13:42)pigel napisał(a): Spokojnie, za SB-ków już się biorą. 2,2 tys miesięcznie mają dostawać. Oczywiście Trybunał Konstytucyjny uznałby to za niekontytucyjne...
Bo generalnie jest. Według obecnej konstytucji nie można zabrać emerytur nikomu, a SBcy taką sobie wypracowali zgodnie z umową pomiędzy nimi, a państwem PRL (którego 3RP jest dziedzicem).
Emerytury z założenia są niesprawiedliwe, bo są definiowane przez przepisy i urzędasów, nie odzwierciedlając realnego wkładu jednostki. Jedyny sprawiedliwy system finansowy na starość to własne oszczędności. Kto przehulał ten przehulał, kto oszczędził ten będzie mieć za co żyć. Kołem ratunkowym mogą być dzieci.
To jest jasny, klarowny, uczciwy i sprawiedliwy system.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!Odpowiedz }
Plusy od
 
#8

Nie chodzi o to by wszyscy mieli to na co zarobią, chodzi o to by sąsiad miał gorzej ode mnie. KRUS, a raczej ubezpieczenie rolników wprowadził Gierek. Chodziło o to że ludzie na wsi w ogóle nie byli ubezpieczeni podobnie jak rzemieślnicy. Gierek dał rolnikom ubezpieczenie a za to oni go wyrzucili z urzędu. Teraz o rolników dbał PSL i też rolnicy go chcą wyrzucić z sejmu tak jak SLD. KRUS jest daniną obowiązkową. Zależna jest od tego czy posiadasz ziemię w wysokości 1 ha przeliczeniowego. Wyobraźcie sobie co by było gdyby wszyscy posiadacze samochodów płacili tak jak taksówkarze obowiązkowe składki na ubezpieczenie i za działalność gospodarczą. A tak traktuje się właścicieli nieruchomości rolnych. Na szczęście będzie nacjonalizacja ziemi. Każdy kto chce ją obecnie sprzedać może to zrobić sąsiadowi, albo księdzu. O ile sprzedaż sąsiadowi jest wyłącznie pod zgodą agencji rynku rolnego to ksiądz może kupić co chce i za ile chce, bo takie mamy prawo od kwietnia.
Kolejnym ciekawym przepisem jest nacjonalizacja OFE. To tak samo jak z pomysłem że ci co zarabiają więcej mają płacić wyższe składki na ZUS, ale emerytury mają być takie same.  Oczywiście nie dotyczy to duchownych którzy nadal podlegają funduszowi kościelnemu wprowadzonemu przez Stalina.
Mam nadzieję że kolejną nacjonalizacją nie będzie objęty IV filar ubezpieczeń dobrowolnych jak również Emerytalne Fundusze Kapitałowe  . To są nadal bardzo atrakcyjne formy oszczędzania zwolnione z opodatkowania, podatku spadkowego,  i to nawet gdy dokonujemy wpłat jednorazowych [http://spam]Odpowiedz }
Plusy od
 
#9

mam pytanie czy ubek który zakładał podsłuchy od 1955 roku do 1975, był specjalistą od tego, potem był w solidarności, był nawet internowany za co dostał od międzynarodowego czerwonego krzyża duże pieniądze na własną działalność gospodarczą w 1990 roku, a teraz jest zasłużonym działaczem PiS powinien mieć zabraną emeryturę czy nie.
Gościu obecnie ma ponad 80 lat i ciągle go widzę na różnych uroczystościach lokalnych.
Obawiam się że życie ludzkie jest bardziej skomplikowane niż nam się to wydaje.
Komunista, socjalista, katolik, radykał, liberał, prawicowiec, patriota to często w przypadku niektórych ludzi wyłącznie uproszczenia zmienne jak chorągiewka.
--------------
a karawana jedzie dalejOdpowiedz }
Plusy od
 
#10

Ten spamer jest inny.
Listen old soldier to the sound in your ears
Of too many battles of too many years
But there's only one thing you've learned in defeat:
That losing is bitter and victory is sweet

_________________________________
Lista ignorowanych osób:
1. marti
2. znawczyni_bikiniOdpowiedz }
Plusy od
 
#11

Szukanie wyjątkowych wyjątków od wyjątków do niczego konstruktywnego nie prowadzi. Wydziwianie nad jednym przypadkiem stanowiącym idiotyczną skalę w porównaniu do problemu jest śmieszne.Odpowiedz }
Plusy od
 
#12

(2016-06-15, 12:50)kers napisał(a):  Jak to możliwe, że ktoś kto pracował może przez 22 lata, później przez kolejne drugie tyle dostaje po 4 lub 5 tys zł. A tak często się dzieje w przypadku byłych SBków. Ta sprawa już dawno powinna być załatwiona.

To jest raczej niemożliwe, jeżeli przepracował 22 lata to już musiał zacząć pracę w wolnej Polsce. Moim zdaniem czas na robienie porządków był w 90-91 roku a teraz to tylko gra pod wyborców. Ilu jeszcze ich żyje, tych co biorą wysokie emerytury? Większym problemem obecnie jest tworzenie nowych "młodych emerytów" - wszelakie służby mundurowe SKW, SWW, UOP, ABW, BOR, CBŚ, CBŚP, MON, Policja plus górnicy ( ze średnią emeryturą 6 tys brutto ) i jeszcze parę grup zawodowych. Ja im nie zazdroszczę, państwo pozwala to się korzysta i tyle.
p.s
był projekt ustawy który zakładał, że poseł po dwóch kadencjach dostaje emeryturę poselską.Odpowiedz }
Plusy od
 
#13

I powiedźcie jak mamy płacić większe podatki - chociażby Morawiecki w ostatnim wystąpieniu powiedział, że Ci co więcej zarabiają powinni trochę więcej płacić - jak kasa z moich podatków jest trwoniona na różnego rodzaju bezcelowe inwestycje, na jakieś niesprawiedliwe przywileje emerytalne, KRUS-y itd?
Poza tym każde podniesienie podatków ciągnie za sobą konsekwencje. Patrz podatek bankowy -> droższe usługi bankowe. Na szczęście niektóre banki się uchowały - przykład takowych.Odpowiedz }
Plusy od
 
#14

Nie wiesz, że głupi lud to kupi - sprawiedliwy jest tylko podatek liniowy - dlaczego ktokolwiek ma być karany wyższym podatkiem tylko dlatego, że umie zarobić więcej? Wolałbym podatek liniowy dla wszystkich z kwotą wolną od podatku na poziomie np. 6 tysięcy bez ulg niż to co jest teraz. Ale nie jest to popularne.
Rozmowa czasem boli...Odpowiedz }
Plusy od
 
#15

Mogłoby być nawet bez kwoty wolnej. Po prostu niższy liniowy i tyle.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!Odpowiedz }
Plusy od


Facebook Twitter RSS


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  © 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.