Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z immobilizerem.

Hej!
Moja skoda fabia kaprysi z immo.
Raz widzi kluczyki raz nie.  Odpali na 2sek potem nie chce odpalić. Pomaga wpisanie pinu ale ile można.
W związku z tym czy jest w rejonie mistrz tego gatunku i usunie mi immo całkowicie, auto mogę odpalać nawet na śrubokręt ;-).

Odpowiedz }
Plusy od

Nie wiem, jak jest w Skodach, ale u mnie pomogła wymiana baterii w kluczu.

Odpowiedz }
Plusy od

Dziękuję ale zapomniałem właśnie dodać, że baterii tam nie ma Smile jest taki mały szklany cylinderek i tyle.

Odpowiedz }
Plusy od

Zgłoś się do serwisu Skody, nie są drodzy jakoś specjalnie, a masz gwarancję gwarancji Wink

Odpowiedz }
Plusy od

Hej,

Masz zapasowy kluczyk? Jeśli masz, sprawdź na drugim.
Jeśli nie, to tak jak poprzednik - polecam Skodę ;-)

Odpowiedz }
Plusy od

Jak już przylazłeś spamować to chociaż czytaj ze zrozumieniem.

Odpowiedz }
Plusy od

A co ten szklany cylinderek robi?
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-07-06, 21:42)leoncjo napisał(a): A co ten szklany cylinderek robi?

To jest coś w ten deseń, żeby auto wiedziało, że to ten kluczyk a nie jakiś podrabiany.
[Obrazek: 401059099236_0.jpg]

Odpowiedz }
Plusy od

Podjedź do serwisu w Rokocinie. Albo najpierw zadzwoń. Często już telefonicznie potrafią wycenić naprawę.
Ja serwis w takich sytuacjach polecam.
hydraulik - ogrzewanie - woda - gaz
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

Dzwoniłem do Hadm Gramatowski w Rokocinie.
Podziękowałem, jak mi gamoń po drugiej stronie powiedział, że w Skodach nie ma czegoś takiego jak 4cyfrowy kod, który dezaktywuje immobilizer.
Aha za samo podpięcie do kompa chcieli 150zł Big Grin.

Odpowiedz }
Plusy od

(2016-07-26, 07:49)geo napisał(a): Dzwoniłem do Hadm Gramatowski w Rokocinie.
Podziękowałem, jak mi gamoń po drugiej stronie powiedział, że w Skodach nie ma czegoś takiego jak 4cyfrowy kod, który dezaktywuje immobilizer.
Aha za samo podpięcie do kompa chcieli 150zł Big Grin.

Ale powiedz, czy to jest problem z immo w stacyjcie, czy w samym kluczyku? Czy sam nie wiesz?

Odpowiedz }
Plusy od

Nie mam pojęcia. Problem jest ten sam na obu kluczykach. Nasila się gdy jest np gorąco ale też nie zawsze. Nie ma reguły. Jeden dzień odpala pięknie za każdym razem a drugiego bez wklepania kodu nie ruszy.

Odpowiedz }
Plusy od

Ja dorabiałem kucz z immo w firmie Kesa i mi kodowali nowy dla Peżota. Nie wiem na ile będą w stanie pomóc w ew. naprawie, ale może pomogą zdiagnozować usterkę na kompie, bo sprzęt jakiś tam mają.

Odpowiedz }
Plusy od

z serwisem Skody w Rokocinie jest tak, że jak odstawisz do nich auto i nie będą potrafili go naprawić (albo ich naprawa będzie nieskuteczna), nie zapłacisz ani grosza. Wiem to na własnym przykładzie, dlatego ich bardzo polecam, bo albo naprawili mi auto w rozsądnej cenie, albo wcale i nie musiałem nic płacić - jak to bywa u tczewskich pseudo-mechaników-elektroników - wymieniają połowę samochodu żeby dojść do usterki a Ty płacisz za WSZYSTKO a nie tylko za to co było przyczyną..... Wybór należy do Ciebie.
hydraulik - ogrzewanie - woda - gaz
urządzenia grzewcze

Odpowiedz }
Plusy od

Tczewscy "pseudo-mechanicy" kombinują. Dwa, może trzy, tygodnie po odbiorze auta z naprawy padało coś innego. Powtórzyło mi się tak z 3-4 razy, naprawiłem samochód sam i do tej pory jeździ ok. Tfu, tfu... i odpukuję w niemalowane drewienko. Mam klimę do nabicia i boję się gdzieś z tym iść, a tego sam nie zrobię.

Wracając do imo - jeśli masz problem z dwoma kluczykami, to zapewne diabeł siedzi przy stacyjce i tam coś miesza. Pewnie sam już przejrzałeś i ja też poszukałem podobnych tematów w necie, bo mnie to zaintrygowało. I na tyle co na szybko zerknąłem, to problem banalny nie jest i łatwo się go nie pozbędziesz. W weekend może będę miał więcej czasu, to też poszukam.
Tymczasem powodzenia.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.