Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podglądanie przez kamerki w laptopach?

Uwaga! 
Każdy z nas może być podglądany... Użytkownicy laptopów – zastanawialiście się kiedyś czy ktoś może przejąć kontrolę nad waszą kamerką? Ja też nie sądziłem, że to możliwe ale po oglądnięciu tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=ZXQsk4dfHE4  zmieniłem zdanie...
Musimy się zabezpieczać!

Odpowiedz }
Plusy od

Czy to na prawdę tak działa?

Odpowiedz }
Plusy od

ile jest filmików w sieci osób które na jakiś czatach sobie z kimś gadały. Jeżeli ktokolwiek myśli że jest w internecie anonimowy i może zabezpieczyć swój komputer prawidłowo to się myli. Nawet przy laptopie już nie można dłubać w nosieWink

Odpowiedz }
Plusy od

Ten facet z filmiku bardzo przesadził. Wystarczy wyłączyć kamerkę w Menadżerze Urządzeń, albo zakleić np. plastrem, taśmą, czymkolwiek Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

O kurde, muszę zakleić kamerkę Smile

Odpowiedz }
Plusy od

Jeśli ktoś ma nowoczesnego laptopa, to gdy kamerka jest włączona świeci się taka biała dioda Smile W pozostałych przypadkach zawsze mam bekę z tych ludzi, którzy zaklejają kamerkę Smile

Odpowiedz }
Plusy od

A nie da się obejść jakoś tej lampki od kamerki? Pewnie wszystko jest do zrobienia

Odpowiedz }
Plusy od

Dioda ze względów bezpieczeństwa znajduje się w bezpośrednim obwodzie zasilania. Jak się przepali nawet to kamerka po prostu nie będzie działać.
Druga kwestia to to, że kamerki należy zaklejać jeśli się z nich nie korzysta, bo chyba mało kto gapi się i sprawdza czy dioda się świeci. Szczególnie, że teraz mamy rok 2017 i korzysta się z kilku monitorów jednocześnie.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Na pewno ktoś wpadł na taki pomysł, bo są sex camery - zawsze śmiesznie jest kogoś przyłapać na czymś niezbyt pochlebnym - np. swoją dziewczynę. Jak to może działać, skoro komputer to zaawansowane urządzenie, tak aby nie było tego widać? No musi być jakaś aplikacja pracująca w tle.

Odpowiedz }
Plusy od

No w sumie komputer musi być zainfekowany. Inaczej nie da się normalnie podglądać z czyjejś kamerki Tongue Wiem, że np. instalacja AirDroida na komputerze/telefonie ofiary pozwala włączyć kamerkę a ofiara nawet się nie skapnie Tongue

Odpowiedz }
Plusy od

Dobrym pomysłem jest zakup laptopa który posiada ruchomą zasłonę kamery. I po problemie.

Odpowiedz }
Plusy od

Zaraz ciebie odpowiednio spozycjonuję. W rynsztoku...
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Ja już dawno zakleiłem kamerkę plastrem Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

A nie można po prostu zamknąć laptopa? XD A jak się siedzi przed nim to zasłonić? Problem solved xD

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.