Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca dla Informatyka [TCZEW]

Witam, jestem informatykiem zamieszkałym w Tczewie, który jest bardzo zainteresowany rozpoczęciem darmowych praktyk z możliwością zatrudnienia na pełny etat w przyszłości z satysfakcjonującymi mnie zarobkami. Chyba jedynym - i najważniejszym zarazem - warunkiem, jest firma której moje miejsce pracy leżałoby w Tczewie, oraz oczywiście związanie jej działalności z informatyką.

Jestem doskonale poinformowany o fakcie istnienia wielu takowych firm w trójmieście, a zwłaszcza w Gdańsku. Gdyż posiadam tam znajomych, wśród których zresztą niejeden pracuje w firmie zajmującej się czymś związanym z szeroko pojętym IT. Ale problem jest tego typu, że nie chciałbym jak na razie dojeżdżać - Dlatego rozglądam się aktualnie nad możliwością zdobycia doświadczenia, szlifowania moich umiejętności, nawiązywania nowych znajomości oraz ewentualnie zarobieniem nieco grosza - W zakresie Tczewa.
Chciałbym uzyskać te informacje bez chwalenia się moją specjalizacją gdyż jest to nieistotne, sam zapoznam się czy firma zajmuje się czymś związanym z moimi umiejętnościami.

Za każdą informacje serdecznie dziękuje. Pozdrawiam, informatyk z Tczewa.

Odpowiedz }
Plusy od Glare_Type

Jako eks-informatyk zasugeruję, byś jednak pochwalił się swoimi umiejętnościami i specjalizacją. O ile oczywiście chcesz zwiększyć szanse na właściwy odbiór tego ogłoszenia. Jeśli szukasz dobrej firmy, która w przyszłości może Cię zatrudni - to Ty powinieneś o nich zabiegać, więc się chwal. A jeśli chcesz iść tam, gdzie szukają praktykanta za free, parchatej firmy szukającej byle kogo - to zostaw to jak jest.

Poza tym określenie "informatyk" w dzisiejszych czasach jest tak szerokie, że możesz być kimś od wkręcania śrubek w płytę główną (bez obrazy dla takich, bo spotkałem informatyków, którzy nie wiedzieli jak komp w środku wygląda) do speca włamującego się do serwerów NSA. Więc według mnie te informacje są bardzo istotne. Ale może się mylę...

Odpowiedz }

(2017-02-20, 03:38)Harry napisał(a): Jako eks-informatyk zasugeruję, byś jednak pochwalił się swoimi umiejętnościami i specjalizacją. O ile oczywiście chcesz zwiększyć szanse na właściwy odbiór tego ogłoszenia. Jeśli szukasz dobrej firmy, która w przyszłości może Cię zatrudni - to Ty powinieneś o nich zabiegać, więc się chwal. A jeśli chcesz iść tam, gdzie szukają praktykanta za free, parchatej firmy szukającej byle kogo - to zostaw to jak jest.

Poza tym określenie "informatyk" w dzisiejszych czasach jest tak szerokie, że możesz być kimś od wkręcania śrubek w płytę główną (bez obrazy dla takich, bo spotkałem informatyków, którzy nie wiedzieli jak komp w środku wygląda) do speca włamującego się do serwerów NSA. Więc według mnie te informacje są bardzo istotne. Ale może się mylę...

Ma Pan dużo racji w tym co pisze. Jestem dość uniwersalnym informatykiem, i znam podstawy wielu dziedzin informatyki, począwszy od Bezpieczeństwa w sieci skończywszy na Grafice Komputerowej i Hardware.Ale jednak zawsze dziedziną która najbardziej mnie pociągała i była najprzyjemniejsza w nauce to programowanie, jestem programistą C/C++ ale liznąłem również technologie webowe i Pythona. Aktualnie interesuje się językami niskopoziomowymi (czyt. Assembly) i piszę hobbistycznego OS'a. Oprócz tego napisałem prosty serwer HTTP i jakieś proste gierki w C++. nic wielkiego. - To pierwsza część odpowiedzi.

Jestem świadom tego, że mój poziom specjalizacji nie jest jeszcze na tyle wysoki bym został zatrudniony jako Junior programista . Chcę się jeszcze dokształcić i przy okazji oczywiście zdobyć bardzo ważne doświadczenie,w Polsce pracodawcy w zdecydowanej większości patrzą na doświadczenie, a jako że nie jestem po studiach, muszę się w to jakoś wgryźć(w rynek pracy), a potem to już z górki. Chciałbym polegać w tej kwestii na Pana doświadczeniu, jeśli rzeczywiście praca w takowych firmach to strata czasu, to raczej to sobie odpuszczę, dokształcę się i pójdę na rozmowę o prace do Gdańska, ale to za jakiś czas... Z jednej strony fajnie byłoby zacząć od tutejszego Tczewa, i może - dzięki temu - byłbym w stanie wynegocjować jakąś odpowiednią startową stawkę w firmie z Gdańska.
Pozdrawiam, informatyk z Tczewa.

Odpowiedz }
Plusy od

Szczerze mówiąc, informatyku z Tczewa, mam sporą rozkminę, czy Twój post to prowokacja, baza pod dalszy spam, czy rzeczywiście ktoś szuka pomocy, ale co mi tam - na tym forum nic ciekawszego nie było od miesięcy, więc nawet jak to zarzutka, niech stracę. Wink

Pierwsza kwestia - zrezygnuj z określenia 'informatyk', dobra rada kolegi z branży. To brzmi trochę prześmiewczo, 'informatyk' to ktoś kto czyści rolki w myszkach, a z tego co piszesz to wolałbyś pójść w kierunku programowania. Nie bój się określenia 'początkujący programista'.

Druga sprawa - więcej wiary w siebie! Jeśli nie koloryzujesz i rzeczywiście masz już na koncie jakieś aplikacje (bardziej lub mniej profesjonalne), do tego znasz podstawy OS, sieci, pythona, asm, C++ - jak najbardziej celuj w juniora, a nie w darmowe praktyki - sam jeszcze zaskoczysz się z jakim poziomem specjalizacji ludzie znajdują zatrudnienie w branży. Stwórz konto na Gicie, wrzucaj tam swoje dzieła (skoro nie masz studiów ani doświadczenia, to będzie Twoja główna referencja) i próbuj. Tak, jak pisał Harry - to Ty się musisz zareklamować.

Znasz angielski, studiujesz?
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

(2017-02-20, 21:31)Manif napisał(a): Szczerze mówiąc, informatyku z Tczewa, mam sporą rozkminę, czy Twój post to prowokacja, baza pod dalszy spam, czy rzeczywiście ktoś szuka pomocy, ale co mi tam - na tym forum nic ciekawszego nie było od miesięcy, więc nawet jak to zarzutka, niech stracę. Wink

Pierwsza kwestia - zrezygnuj z określenia 'informatyk', dobra rada kolegi z branży. To brzmi trochę prześmiewczo, 'informatyk' to ktoś kto czyści rolki w myszkach, a z tego co piszesz to wolałbyś pójść w kierunku programowania. Nie bój się określenia 'początkujący programista'.

Druga sprawa - więcej wiary w siebie! Jeśli nie koloryzujesz i rzeczywiście masz już na koncie jakieś aplikacje (bardziej lub mniej profesjonalne), do tego znasz podstawy OS, sieci, pythona, asm, C++ - jak najbardziej celuj w juniora, a nie w darmowe praktyki - sam jeszcze zaskoczysz się z jakim poziomem specjalizacji ludzie znajdują zatrudnienie w branży. Stwórz konto na Gicie, wrzucaj tam swoje dzieła (skoro nie masz studiów ani doświadczenia, to będzie Twoja główna referencja) i próbuj. Tak, jak pisał Harry - to Ty się musisz zareklamować.

Znasz angielski, studiujesz?
Angielski znam znakomicie, inaczej z trudnością przychodziła by mi nauka programowania, aktualnie nie studiuję i nie planuję. Mógłbym spytać, co wywołało u Pana tak zwaną "rozkminę", która sugerowała że mój post to prowokacja? Dlaczego miałbym marnować czas na pisanie postu który nic mi nie da? Nie byłem świadom napływu spamu na tym oto forum, co może Pan sprawdzić datą ważności mojego konta - które zostało założone specjalnie do napisania tego posta.

Odpowiedz }
Plusy od

Nie mam żadnej ziemi we władaniu, żebyś mnie tytułował 'Panem'. Wink

Jeśli znasz dobrze angielski + masz podstawy i hobbystyczne doświadczenie w programowaniu, spokojnie możesz szukać pracy jako junior - jeśli nie znajdziesz opcji w Tczewie, uderzaj do Gdańska. Jeśli nie ubarwiasz, to to o czym piszesz spokojnie powinno Ci wystarczyć.

Chciałem napisać PW, ale masz zablokowane. Z konkretów, do korpo bez studiów (ukończonych lub w trakcie) może być ciężko, ale i tak spróbowałbym przez outsorcing (Natek, Astek, SII), często rekrutują np. do Gemalto, nic nie tracisz próbując. Z mniejszych firm (lokalnie) - nie jestem do końca na bieżąco, ale może Cirrus? W Gdańsku będzie tego znacznie więcej.
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od tczewiak12

Krótko i na temat. W Tczewie jako junior perspektyw nie masz. W Trójmieście jest tego pełno - szczególnie chętnie teraz w Gdyni biorą tanich juniorów na płatne staże. Ze względu na centrum jest mniej chętnych do pracy niż kandydatów więc jeśli masz cokolwiek do pokazania to na co najmniej okres próbny się załapiesz.
Do korpo studiów nie potrzeba jeśli ma się już jakieś doświadczenie, ale też bez tych studiów zbyt wysoko się nie zajdzie, bo brakować będzie podstawowej wiedzy, co się potem odbija na konferencjach i szkoleniach.
Jednak sporo różni wytwórcę (programistę) od technika instalatora, artysty (grafika) czy sprzątacza. Więc musisz się zdecydować co chcesz robić. Bo to, że chciałbyś pracować przy komputerach to troszkę mało.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }

(2017-02-21, 00:54)Manif napisał(a): Nie mam żadnej ziemi we władaniu, żebyś mnie tytułował 'Panem'. Wink

Jeśli znasz dobrze angielski + masz podstawy i hobbystyczne doświadczenie w programowaniu, spokojnie możesz szukać pracy jako junior - jeśli nie znajdziesz opcji w Tczewie, uderzaj do Gdańska. Jeśli nie ubarwiasz, to to o czym piszesz spokojnie powinno Ci wystarczyć.

Chciałem napisać PW, ale masz zablokowane. Z konkretów, do korpo bez studiów (ukończonych lub w trakcie) może być ciężko, ale i tak spróbowałbym przez outsorcing (Natek, Astek, SII), często rekrutują np. do Gemalto, nic nie tracisz próbując. Z mniejszych firm (lokalnie) - nie jestem do końca na bieżąco, ale może Cirrus? W Gdańsku będzie tego znacznie więcej.

Przepraszam za problemy. Nie mam tej opcji zablokowanej, domyślnie była ona wyłączona - Teraz powinno już być ok, zapraszam na PW.
(2017-02-21, 13:03)kamilus napisał(a): Krótko i na temat. W Tczewie jako junior perspektyw nie masz. W Trójmieście jest tego pełno - szczególnie chętnie teraz w Gdyni biorą tanich juniorów na płatne staże. Ze względu na centrum jest mniej chętnych do pracy niż kandydatów więc jeśli masz cokolwiek do pokazania to na co najmniej okres próbny się załapiesz.
Do korpo studiów nie potrzeba jeśli ma się już jakieś doświadczenie, ale też bez tych studiów zbyt wysoko się nie zajdzie, bo brakować będzie podstawowej wiedzy, co się potem odbija na konferencjach i szkoleniach.
Jednak sporo różni wytwórcę (programistę) od technika instalatora, artysty (grafika) czy sprzątacza. Więc musisz się zdecydować co chcesz robić. Bo to, że chciałbyś pracować przy komputerach to troszkę mało.

Niczego odkrywczego Pan mi nie napisał, byłem świadom większości z tych rzeczy. Ma Pan racje co do tego że "informatyk" jest dość ogólnym określeniem, ale nie powiedziałbym że kojarzy się ze sprzątaczem. Jeśli chciałby mi Pan pomóc to chętnie się dowiem jak szukać takiej pracy jako Junior gdy nie byłem nigdy przedtem nigdzie zatrudniony, oraz może jakieś konkretne filmy do których mógłbym aplikować, jeśli obiło się Panu o uszy, również zapraszam na PW.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.