Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Torment!

Ja gram, lepsze od oryginału choćby dlatego, że można zagrać kobietą. Nie lubię udziwnień (każdy kogo spotykasz jest albo mutantem albo owadem albo kosmitą), ale gra się fajnie. Jak na razie Tyranny>Pillars of Eternity z dodatkiem>BG2>Torment: ToN>większość oryginalnych gier z tej serii.

Jak na razie toczyłam tylko dwie walki, bardzo mi się podoba to że jest nacisk na dialogi, ale trudno jest utożsamić się z dziwacznym światem technofantasy.

Odpowiedz }
Plusy od

Słyszałem, że gra dobra, ale..

Cytat:Ja gram, lepsze od oryginału choćby dlatego, że można zagrać kobietą

Co to w ogóle za argument? Big Grin
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

No sorry, dlaczego uważasz że zmuszanie mnie do grania postacią, z którą się nie utożsamiam jest dobre? Jetem dziewczyną hetero i lubię utożsamiać się z bohaterem oglądanych filmów czy gier typu RPG, im więcej rzeczy wspólnych chyba tym lepiej. W Wiedźminie np. miałam mniejszy problem bo czytałam książki i znałam postać Geralta, ale nie zawsze jest taka możliwość.

Faceci mają łatwiej, w BG2 np. jest tylko jeden romans dla postaci kobiecej (i chyba musi być człowiekiem), i to z najgorszą postacią. Dlatego moim ulubionym RPG jest Mass Effect 2, w którym nie tylko postać kobieca jest na równi szanowana z męską, ale widać że jesteś kobietą (i twardą bohaterką galaktyki Wink

A i nie mów mi o Larze Croft, bo to tylko ładna dupa dla czternastoletnich chłopaków, dopiero w późniejszych grach zyskała osobowość. Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

(2017-03-03, 11:31)Benita napisał(a): No sorry, dlaczego uważasz że zmuszanie mnie do grania postacią, z którą się nie utożsamiam jest dobre? Jetem dziewczyną hetero i lubię utożsamiać się z bohaterem oglądanych filmów czy gier typu RPG, im więcej rzeczy wspólnych chyba tym lepiej. W Wiedźminie np. miałam mniejszy problem bo czytałam książki i znałam postać Geralta, ale nie zawsze jest taka możliwość.

Przecież nikt Cię nie zmusza do grania w jakąkolwiek grę. Smile W grach RPG często najważniejsza jest historia (już w ogóle w P:T), skoro pisana była pod postać męską, to nie rozumiem w czym problem. Osobiście bardziej wolę dopieszczony scenariusz pisany pod konkretną postać niż wprowadzaną na siłę elastyczność. Dla przykładu - historia pisana konkretnie pod Geralta była dla mnie dużo bardziej autentyczna, niż możliwość 'wyboru' w Dragonage'u.

Cytat:Faceci mają łatwiej, w BG2 np. jest tylko jeden romans dla postaci kobiecej (i chyba musi być człowiekiem), i to z najgorszą postacią. Dlatego moim ulubionym RPG jest Mass Effect 2, w którym nie tylko postać kobieca jest na równi szanowana z męską, ale widać że jesteś kobietą (i twardą bohaterką galaktyki Wink

No to, że jest mniej czysto kobiecych postaci, to inna sprawa. Natomiast wciąż będę się upierał, że brak wyboru płci w P:T nie była wadą. Przy czym jestem niemal pewien, że moje zdanie byłoby takie samo nawet wówczas, jeśli historia w P:T byłaby napisana wyłącznie pod postać żeńską.

Cytat:A i nie mów mi o Larze Croft, bo to tylko ładna dupa dla czternastoletnich chłopaków, dopiero w późniejszych grach zyskała osobowość. Big Grin

Dlaczego nie? Doskonały przykład, że faceci nie mają problemów z grą kobiecymi postaciami. Big Grin
"There is only one God, and his name is Death. And there’s only one thing we say to Death… not today"

Odpowiedz }
Plusy od

Zagraj w któreś Dark Souls albo Bloodborne. Stworzysz sobie postać, jaką chcesz (być może spędzisz godziny w kreatorze), a potem i tak nie będziesz zwracać uwagi na wygląd, bo założysz jakieś nakrycie głowy. Zresztą po zgonie i tak postać wygląda, jak suszona wołowina.
Zabrania się parobkom przesiadywania nad piwem latem po godzinie dziewiątej, a zimą po godzinie ósmej oraz wznoszenia okrzyków na ulicach, pod karą wieży.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.