Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z drukarka
 
#1

Witam,

Mam pytanie z podstaw informatyki,ktora niestety nie jest moja dziedzina. W pracy sa komputery i drukarki polaczone w sieci oraz serwery.
Ostatnio ekipa zmieniala na wszystkich kompach system op. z XP na Win 7...wszystkich z wyjatkiem jednego na ktorym nadal jest XP i z tego to komputera nie mozna teraz drukowac.Wyskakuje jakas niezgodnosc sterownikow.Co mozna z tym zrobic? Prosze o mozliwie szybka odpowiedz.

pzdrOdpowiedz }
Plusy od
 
#2

Może zmienił się jej adres IP, a na komputerze jest ustawiony statycznie? Jak nie to spróbowałbym po prostu zainstalować ją ponownie na tym komputerze.Odpowiedz }
Plusy od
 
#3

Przy zmianie Windows na nowszą wersję zawsze pojawia się problem drukowania na drukarkach udostępnionych w sieci, podłączonych do komputerów z nowszym systemem. Pomoc Microsoftu praktycznie żadna...

Można próbować doinstalować sterowniki do starszego systemu (w tym przypadku XP) w menu udostępniania na komputerze Win7 z drukarką. Przy konfiguracji Win7 -> Win8/10 problem staje się trudniejszy.
O wiele lepszym sposobem jest udostępnienie drukarek na serwerze wydruku z linuksem lub sprzętowym serwerze wydruku, np router z portem USB.
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52WpOdpowiedz }
Plusy od
 
#4

Trochę po czasie, ale dodam jeszcze, że świetne i w miarę przystępne cenowo rozwiązanie jest opisane tu:
https://webinsider.pl/raspberry-pi-cups/
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52WpOdpowiedz }
Plusy od


Facebook Twitter RSS


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  © 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.