Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle Lubiszewo Jezioro NorGen sp. z o. o.
 
#1

Piszemy tego posta ku przestrodze osób chcących zakupić/zbudować dom z firmą NorGen sp. z o. o. oraz WGN z Tczewa. Osobiście nie znaleźliśmy, żadnych informacji na temat tej firmy/inwestycji (poza "laurką" na facebook'u) przed rozpoczęciem współpracy, tak więc pozwolimy sobie skomentować naszą współpracę z tymi firmami z perspektywy na szczęście niedoszłego klienta.

Firma jest nie słowna i ma problemy z komunikacja z klientem, a oto nasz przykład:

Po uzgodnieniu wszystkich warunków umowy (działka, projekt domu, zakres prac, cena, wpłaty zaliczki,  terminy etc.) i ustaleniu terminu podpisania umowy, Norgen razem z WGN przesuwa kilkakrotnie termin podpisania umowy (uzasadniając to urlopami, brakiem dokumentów itp.). A po ponad miesiącu informując mailowo poprzez WGN (tu cytat): "Otrzymałam przed chwilą informację od właściciela, że oferta sprzedaży domu na tej działce jest nieaktualna. O wszelkie wyjaśnienia tej sprawy proszę pytać Pana Krzysztofa"
Po rozmowie z Panem Krzysztofem uzasadnienie brzmiało: Działka została sprzedana/oddana komuś ze znajomych lub rodziny współwłaściciela firmy (P. Jacek Wiśniewski) w niższej kwocie zakupu, bo płacił gotówką z góry. 

W naszym wypadku na szczęście nie straciliśmy pieniędzy a jedynie 2 miesiące czasu i trochę niepotrzebnych nerwów. Jednakże uważamy, że podejście do klienta jest bardzo nieprofesjonalne a zaistniałą sytuacja budzi realne ryzyko w dalszej współpracy z tą firmą. 

Kilka innych uwag co do firmy NorGen:
-NorGen może mieć problemy z płynnością finansową - zakończenie I etapu inwestycji miało nastąpić oryginalnie w 3 kw. 2016 r. Mamy na dzień dzisiejszy 3 kw. 2017 i żaden z domów nie ma jeszcze nawet skończonego dachu. A terminy w ogłoszeniach są wielokrotnie przesuwane czekając na  "chętnych" na te domy.
-Firma NorGen nie ma doświadczenia w budowie domów jednorodzonych a jedynie w wykonywaniu/podwykonawstwie elementów oczyszczalni ścieków. 
-Firma została założona w 2015 roku (dane z KRS) a współwłaściciel/prezes tej spółki P. Jacek Wiśniewski jest również prezesem/współwłaścicielem firmy PODLASKIE SIECI RADIOWE SP. Z O. O., która aktualnie jest w upadłości: http://www.krs-online.com.pl/podlaskie-sieci-radiowe-sp-z-o-o-w-krs-367153.html
-Firma ta nie prowadzi mieszkaniowego rachunku powierniczego zgodnie z ustawą deweloperska z 2011 roku, co budzi to realne możliwości pozostania "z niczym" w przypadku upadłości firmy. 

Jeżeli jakiekolwiek informacje zamieszczone w tym poście są nie prawidłowe to proszę o informację.Odpowiedz }
Plusy od


Facebook Twitter RSS


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


  © 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.