Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oszczędzacie?

Oszczędzacie pieniądze czy raczej zyjecie z wypłaty na bieżąco? Ja postanowiłam odejść od zycia od wypłaty do wypłaty i zacząć oszczędzać. Na razie gromadzę oszczędności na Vital Saver (SPAM) za jakiś czas mam zamiar inwestować, chociaz jeszcze nie mam pomysłu, jak to robić Smile

Odpowiedz }
Plusy od

No to musisz mieć źle w głowie poukładane. Regulamin na 38 stron, minimalny okres, żeby wypłacić 100% oszczędności to 11 lat, poniżej tego okresu wypłacają ułamek. No i oczywiście ubezpieczenie, które na wypadek śmierci wypłaca podwojony ułamek. Okazja, że ha!

Przykład:
składka 200zł miesięcznie
* 2zł miesięcznie za udzielenie tymczasowej ochrony (cokolwiek to znaczy)
* opłata za ryzyko w wysokości 0.1%-5% od 10% zgromadzonych środków, w zależności od wieku; co daje od 0.02zł (w przypadku osoby 18-letniej, która wpłaciła swoją pierwszą składkę w wysokości 200zł) do nawet 120zł co miesiąc (w przypadku 75-latka, który uzbierał 24 tysiące zł) MIESIĘCZNIE!!
*składka regularna w wysokości 12,20zł plus 2,45% rocznie od wartości rachunku; w sumie opłata może wynieść od 12,69zł do 61,20zł miesięcznie (przy wpłatach 200zł)
*opłata za zarządzanie aktywami, pobierana od inwestowanych środków; przyjmijmy, że nie inwestujemy nic...
W sumie koszty utrzymania wynoszą od 14,71zł do nawet 183zł miesięcznie... A wpłacamy 200zł miesięcznie.
Nie dość, że zabierają W wariancie optymistycznym ponad 7% wpłacanych składek, to przy wypłacie potrącają dalsze kwoty. Z samych tylko opłat po 10 latach pozostanie mniej niż 65% tego, co było wpłacane.

Dziwię się, że jeszcze ktoś daje się nabierać na takie fundusze, trzeba mieć nieźle w głowie... narobione...

A za spam dostajesz na razie ostrzeżenie...
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.