Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeprowadzka do Tczewa

Też przeprowadziłam się z Gdańska. Aby móc pooddychać spalinami, znalazłam tam pracę.
Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. J. Tuwim
Offfotopiki

Odpowiedz }
Plusy od Harry

(2018-01-19, 22:37)aga_piet napisał(a): Też przeprowadziłam się z Gdańska. Aby móc pooddychać spalinami, znalazłam tam pracę.

Obecnie mieszkam w Chicago. Nie lubię dużych miast. Dlatego po powrocie myślę o Tczewie.

Zdania jak widzę są podzielone. Ja to widzę tak:

Plusy:
-tańsze mieszkania
-spokojnie
-bardzo dobra komunikacja z Gdańskiem (32 minuty jedzie pociąg na Wrzeszcz! Tyle czasu można spędzić w tramwaju w Gdańsku)
-ceny usług jak ktoś podał przykład żłobka czy przedszkola niższe
-jest gdzie zrobić zakupy
-łatwiej o parking dla samochodu????

Minusy:
-jesteśmy uzależnieni od pociągu
-ciężko jest zorganizować spontaniczny wypad ze znajomymi
-dojazd samochodem do 3miasta może być kosztowny
-mniej rozrywki niż w dużym mieście

A czy do końca jest tak jak ktoś napisał, że nie ma gdzie pójść na spacer?
Macie coś do dodania do mojej listy +/-?

Odpowiedz }
Plusy od

Na spacer jest gdzie pójść, zwłaszcza na początku pobytu w Tczewie. Coś tam próbują zrobić z Parkiem od paru lat, bulwar jako tako jest dość sympatyczny. Za jakiś czas będzie szlak rowerowy wzdłuż Wisły. Całe miasto ma praktycznie wymieniane chodniki + robione ścieżki rowerowe. Ogólnie ja nie mam się co do czego przyczepić w tym zakresie.

Ja tam lubię Tczew i nawet polecam tutaj mieszkać. Też nie lubię dużych miast.

Odpowiedz }
Plusy od

Z Chicago do Tczewa? Brzmi jak autobus, który mijałem czasami na ulicy i wówczas uśmiechałem się pod nosem -> Elbląg - Paryż. To może być za duża zmiana wielkości miasta... Smile

Odpowiedz }
Plusy od

(2018-01-24, 22:52)Harry napisał(a): Z Chicago do Tczewa? Brzmi jak autobus, który mijałem czasami na ulicy i wówczas uśmiechałem się pod nosem -> Elbląg - Paryż. To może być za duża zmiana wielkości miasta... Smile

Haha takiego autobusu akurat nie ma. W Chicago mieszkam od 3 lat. I taki miałem plan, żeby po tym czasie wrócić do Polski. Wcześniej mieszkałem w mieście 60k ludzi - Łomża i bardzo mi odpowiadało, dlatego szukam czegoś podobnego.

Odpowiedz }
Plusy od

Na Twoim miejscu i patrząc na to, co aktualnie dzieje się w Polsce, mocno zastanawiałbym się nad powrotem. Jeszcze 2 lata temu oddałbym życie za ten kraj i żadna siła nie zmusiła mnie do wyjazdu. Teraz już bym się nie bił, a i gdybym był młodszy, to bym stąd spie...przał. Jak nie musisz, to nie wracaj. To już nie jest ta sama Polska...

Odpowiedz }
Plusy od

Huh? Big Grin
PiS jest chujowy, ale równie bardzo jak PO więc bym nie przesadzał. W szikago dzielnice gdzie żyją Polacy to albo slumsy albo przedmieścia niewiele większe od Tczewa, więc też bym nie przesadzał ze zmianą wielkości i standardów życia.
Polska to jest teraz idealny kraj dla najniższej klasy społecznej. Silny, socjalistyczny populizm z mieszanką katolicyzmu. Takie bleh, ale da się żyć.
Poprzednio mieliśmy silny, socjalistyczny populizm w państwie policyjnym. Także różnica niewielka w porównaniu do tego co było dwa czy pięć lat temu.
A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.