Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smolński to jedna z gwiazd afery KNF :D

Nono - wygląda na to, że tczewski żołnierz pisu wkracza do grubej ligi afer i wyłudzeń.

Sławomir Mentzen napisał(a):Jesteśmy w jednym z tych rzadkich momentów, gdy z twarzy spadają maski, gdy szerokiej publiczności ukazuje się na chwilę prawdziwy świat wielkich interesów. Takie chwile są nieliczne, gdyż w interesie wielkich tego świata, palących największe cygara na ostatnich piętrach najwyższych wieżowców, jest utrzymywanie nas w poczuciu błogiej nieświadomości. Mamy myśleć, że u władzy są sami dobrzy ludzie, kierujący się interesem publicznym a do fortun dochodzi się tylko ciężką pracą i uczciwym prowadzeniem biznesu. Cieszmy się tą chwilą, delektujmy nią, nie wiemy kiedy główni aktorzy się dogadają i załatwią swoje wzajemne pretensje i interesy tak jak zwykle: w zaciszu własnych gabinetach a nie na łamach gazet.

Pod koniec marca 2018 r. Marek Chrzanowski groził Leszkowi Czarneckiemu odebraniem banku. Jedyną deską ratunku miało być zatrudnienie radcy prawnego Grzegorza Kowalczyka. Co działo się prze kolejne pół roku? KNF rozpoczął kontrolę w Idea Banku a Grzegorz Kowalczyk wszedł do rady nadzorczej Plus Banku należącego do Zygmunta Solorza-Żaka. Jak tłumaczy to zatrudnienie Plus Bank? Kowalczyk miał być polecony bankowi przez KNF, a dokładniej przez Marka Chrzanowskiego, miał być człowiekiem KNF kontrolującym z bardzo bliska bank. Czy takie działanie ma oparcie w przepisach prawa lub w dotychczasowej praktyce KNF? Nie. Skąd więc to tłumaczenie? Jest ono idealnie zgodne z najnowszą linią obrony Chrzanowskiego, którego otoczenie zaczęło wczoraj twierdzić, że rolą Kowalczyka w Getinie miało być właśnie dokładne kontrolowanie banku. Widzimy więc, że doszło do uzgodnienia stanowisk i Solorz-Żak wraz z Chrzanowskim dalej grają w jednej drużynie.

Teraz możemy przejść do wydarzeń, na które do tej pory zajęte awanturą o Marsz Niepodległości media nie zwracały uwagi.

6 listopada 2018 roku doszło do spotkania Marka Chrzanowskiego z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Nie wiemy o czym panowie rozmawiali, ale od tego momentu wydarzenia gwałtownie przyspieszyły.

7 listopada Idea Bank miał termin na odniesienie się do wyników kontroli KNF. Co ważne, KNF nie mógł wydać stanowiska i zakończyć kontroli bez tego odniesienia. Idea Bank w tym dniu nadał za pośrednictwem poczty do KNF swoją odpowiedź, zyskując tym samym trochę czasu (Poczta Polska przesyła listy w obrębie jednego miasta w kilka dni). W tym samym dniu, z samego rana, mecenas Roman Giertych złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Marka Chrzanowskiego. Po kilku godzinach, mało znany poseł PiS Kazimierz Smoliński złożył ekspresową poprawkę do procedowanej ustawy o KNF. Poprawka nie dotyczyła jednak bezpośrednio KNF a prawa bankowego i została wpisana do omawianej ustawy trochę sztucznie. Kto był autorem poprawki? Nie wiadomo. Smoliński też nie wie, dostał ją z podpisem marszałka Terleckiego.

Teraz robi się najciekawiej. Pospiesznie wrzucona 7 listopada poprawka, którą Sejm przyjął już 9 listopada umożliwia prezesowi KNF wydanie decyzji administracyjnej, na mocy której jeden bank będzie mógł przejąć inny bank, bez zgody banku przejmowanego. Operacja taka będzie możliwa, jeżeli fundusze własne banku przejmowanego spadną poniżej wymaganego poziomu albo pojawi się niebezpieczeństwo, że spadną poniżej tego poziomu.

Poprawka, za którą mocno lobbował Chrzanowski, dała mu prawo do zabrania banku Czarneckiemu i przekazania go Solorzowi. Czy gdyby Grzegorz Kowalczyk znalazł pracę w Getin Banku a nie w Plus Banku, Chrzanowski również popierałby wprowadzenie takich przepisów? Pytania mnożą się jak króliki.

13 listopada Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł o próbie wymuszenia łapówki przez Chrzanowskiego. KNF otrzymał wreszcie wysłane 7 listopada przez Idea Bank pismo i niezwłocznie wpisał bank na listę ostrzeżeń publicznych. Za co? Bank bez zezwolenia, z narażeniem interesów swoich klientów sprzedawał im obligacje upadającego GetBacku. 14 listopada Marek Chrzanowski wrócił z Singapuru, złożył dymisję z funkcji przewodniczącego KNF, po czym pojechał do siedziby KNF i spędził tam kilka godzin. Dopiero po południu do KNF weszło CBA.

Nie wiemy jeszcze co będzie dalej. Czarnecki ma w rękawie jeszcze kilka asów. Najprawdopodobniej nagrał też spotkanie z szefem NBP Adamem Glapińskim, stojącym za błyskotliwą karierą Chrzanowskiego. Kto jeszcze został nagrany? Nie wiem, ale sprawa KNF ma potencjał na przyćmienie afery Rywina i Amber Gold razem wziętych.
źródełko: https://www.facebook.com/slawomirmentzen...8967362963

Piękne jest to, że nasz tuz nawet nie wie co składa  Big Grin

A na drzewach zamiast liści będą wisieć socjaliści!

Odpowiedz }
Plusy od

Sytuacja wyjątkowo ciekawa.
Nasuwa się też pytanie, czy posłowi, który nie wie co robi i jakimi dokumentami obraca, można ufać jako wspólnikowi firmy Windex? Ja bym się bał...
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

(2018-11-19, 03:10)MacGyver napisał(a): Sytuacja wyjątkowo ciekawa.
Nasuwa się też pytanie, czy posłowi, który nie wie co robi i jakimi dokumentami obraca, można ufać jako wspólnikowi firmy Windex? Ja bym się bał...

Jeżeli administrator świadomie podaje nieprawdziwe informacje, to co można sądzić o takim forum?
Wystarczy 3 minuty, żeby sprawdzić kto jest właścicielem kancelarii Vindex (nie Windex) i w którym roku wycofał się Pan Smoliński.
Ciekawe, czy koledzy zbanują Cię.
Cool Mam masę minusów od pseudo prawicowców i jestem z tego dumny. Cool

Odpowiedz }
Plusy od

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomos...30201.html
BTC: 16EwymtmudJoitSuRkqx2zDcppqHCwXwDt
LTC: LS2Kbvfg5qDtgS4JXxEWGf6wjkxsFW52Wp

Odpowiedz }
Plusy od

(2018-11-29, 17:29)MacGyver napisał(a): https://www.money.pl/gospodarka/wiadomos...30201.html

No i co dalej? Wyciągasz newsa sprzed półtora roku i czekasz na oklaski? Na co jeszcze Cię stać? Może sięgniesz do dzieciństwa?

Odpowiedz }
Plusy od

Oj tam MacGyver czepiasz się. Przecież smoluch na pewno już zerwał wszelakie kontakty i relacje ze wspólnikami. Iście klarowna postać publiczna. Zatrudnianie dawnych znajomych w państwowych spółkach to przecież absolutnie czysty przypadek. Zresztą jak każdego pociotka z pisu. Przecież liczą się kompetencje, a nie znajomości.
[Obrazek: icon_lol.gif]

Swoją drogą pogadali, pogadali i po rewolucji. Mordy nadal u koryta napełniają brzuszki publicznymi pieniędzmi. Nihil novi. Jeszcze 6 lat rządów pisu i wtedy przyjdzie TKMPO znowu wygłodniałe. Ciekawe czy da się wtedy jeszcze coś ukraść obywatelom.

Odpowiedz }
Plusy od

(2018-12-04, 15:16)kamilus napisał(a): Oj tam MacGyver czepiasz się. Przecież smoluch na pewno już zerwał wszelakie kontakty i relacje ze wspólnikami. Iście klarowna postać publiczna. Zatrudnianie dawnych znajomych w państwowych spółkach to przecież absolutnie czysty przypadek. Zresztą jak każdego pociotka z pisu. Przecież liczą się kompetencje, a nie znajomości.
[Obrazek: icon_lol.gif]

Swoją drogą pogadali, pogadali i po rewolucji. Mordy nadal u koryta napełniają brzuszki publicznymi pieniędzmi. Nihil novi. Jeszcze 6 lat rządów pisu i wtedy przyjdzie TKMPO znowu wygłodniałe. Ciekawe czy da się wtedy jeszcze coś ukraść obywatelom.

Znowu łamiesz par. 5 regulaminu. Jednak, ponieważ na tym forum jesteś świętą krową, zapewne żadnej reakcji ze strony moderatorów nie będzie.

Odpowiedz }
Plusy od

krzysiu nie rozumiesz nawet prostego słowa pisanego, zapisów prawnych i zasad panujących w internecie. Ja rozumiem, że koledzy teraz stanowią prawo, ale jednak muszę cię zmartwić - nie łamię 5 punktu regulaminu forum. Krów zaś możesz szukać w swoim otoczeniu. Może wciągną do jakiejś spółeczki.

Odpowiedz }
Plusy od

(2018-12-05, 10:15)kamilus napisał(a): krzysiu nie rozumiesz nawet prostego słowa pisanego, zapisów prawnych i zasad panujących w internecie. Ja rozumiem, że koledzy teraz stanowią prawo, ale jednak muszę cię zmartwić - nie łamię 5 punktu regulaminu forum. Krów zaś możesz szukać w swoim otoczeniu. Może wciągną do jakiejś spółeczki.

kamilku doskonale rozumiem. Koledzy moderatorzy stanowią o kształcie forum i nie dostrzegają ewidentnego łamania par. 5. przez kamilka.
Szkoda, że nie rozumiesz zwrotów ogólnie przyjętych, wręcz przysłowiowych. Święta krowa to osoba uprzywilejowana, nie do ruszenia. Nie ma nic wspólnego ze zwykłą krową. Ale to tak na marginesie. Braków w wykształceniu nie załatwi się jednym postem. Różnica poziomów nie pozwala mi na dalszą dyskusję z tobą.

Odpowiedz }
Plusy od

Dobrze, że zauważasz różnicę poziomów. Big Grin

Odpowiedz }
Plusy od

Wracając do tematu, to była poprawka na słupa Smile.

Odpowiedz }
Plusy od

(2018-11-19, 03:10)MacGyver napisał(a): Sytuacja wyjątkowo ciekawa.

Z tego co mi wiadomo to Poseł Smoliński rozstał się już z branżą prywatną i na całego poszedł do polityki.

Odpowiedz }
Plusy od

Bo polityka jest łatwiejsza niż branża prywatna.
Dla wędkarzy, dla żeglarzy okulary Gill z filtrami UV. Profesjonalne, nietonące. Stylowy wygląd czyli to co lubię.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.