Redakcja serwisu Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych na forum. Publikowane tutaj treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników forum.tcz.pl.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z tym Westerplatte?

Dzisiaj Prezydent Duda popisał specustawę o przejęciu przez państwo od miasta Gdańska części gruntów na Westerplatte. Mimo, że jestem mieszkanką Tczewa od urodzenia, to nie rozumiem zupełnie dlaczego był taki sprzeciw. Czytam właśnie, że Prezydent Dulkiewicz jest bardzo oburzona. Nie słyszałam jednak ani jednego sensownego argumentu za pozostawieniem tego terenu w rękach włodarzy Gdańska.

Jak większość ludzi pomorza byłam wielokrotnie na Westerplatte i nie widziałam żadnej istotnej zmiany od lat 80-tych, poza pojawieniem się kramów z chińską tandetą, płatnych parkingów i mnóstwa śmieci. Ciekawe, że jak Muzeum II wojny Światowej chce tam zbudować sensowną ekspozycję, to następuje sprzeciw. Rozumiem, że cokolwiek PIS zrobi to jest źle, ze względu na ślepą walkę polityczną. Moim zdaniem to duży błąd.

Nie wiem jak myślą inni mieszkańcy Tczewa, ale dla mnie Westerplatte jest wszystkich Polaków, a nie tylko Gdańszczan.

Odpowiedz }
Plusy od

Facebook Twitter RSS

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

© 2015, Motyw "Duende" iAndrew. Modyfikacja i spolszczenie McB 
Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.